Skip to main content

Pękające naczynka

Pękające naczynka, tak zwane teleangiektazje pojawiają się zarówno na twarzy (głównie na policzkach i skrzydełkach nosa). Jednak problem pękających naczynek może wystąpić na właściwie każdym obszarze skóry. Naczynka poszerzają się, pękają i przezierają przez skórę na plecach, karku, nogach, ramionach.

Poszerzone naczynka widoczne w formie drobnych „pajączków” na skórze same w sobie nie są poważnym schorzeniem – raczej defektem estetycznych. Jednak bywają istotnym sygnałem do obserwacji skóry naczynkowej, gdyż nieleczone mogą rozlewać się w większe zmiany, a przede wszystkim mogą stanowić pierwszy znak przed nadchodzącymi poważniejszymi schorzeniami dermatologicznymi, takimi jak choćby trądzik różowaty.

Leczenie pękających naczynek to przede wszystkim domena nowoczesnej laseroterapii. Zabiegi zamykania i usuwania naczynek metodami laserowymi z użyciem laserów naczyniowych są szybkie i skuteczne. Oczywiście problem skóry naczynkowej jest problemem przewlekłym, dlatego należy liczyć się z faktem że choć raz usunięte pęknięte naczynko nie odnowi się, to w tej samej okolicy mogą powstać z czasem kolejne zmiany naczynkowe. Dlatego terapia zamykania naczynek powinna być raz na jakiś czas odnawiana.

Zapraszamy do skorzystania z zabiegów na pękające naczynka w naszych klinikach w Warszawie, Krakowie, Łodzi i Katowicach!

0