Pękające naczynka

Pękające naczynka, tak zwane teleangiektazje pojawiają się zarówno na twarzy (głównie na policzkach i skrzydełkach nosa). Jednak problem pękających naczynek może wystąpić na właściwie każdym obszarze skóry. Równie często, co na twarzy, naczynka poszerzają się, pękają i przezierają przez skórę na plecach, karku, nogach, ramionach.

Poszerzone naczynka widoczne w formie drobnych „pajączków” na skórze same w sobie nie są poważnym schorzeniem – raczej defektem estetycznych. Jednak bywają istotnym sygnałem do obserwacji skóry naczynkowej, gdyż nieleczone mogą rozlewać się w większe zmiany, a przede wszystkim mogą stanowić pierwszy znak przed nadchodzącymi poważniejszymi schorzeniami dermatologicznymi, takimi jak choćby trądzik różowaty.

Leczenie pękających naczynek to przede wszystkim domena nowoczesnej laseroterapii. Zabiegi zamykania i usuwania naczynek metodami laserowymi z użyciem laserów naczyniowych są szybkie i ogromnie skuteczne. Oczywiście problem skóry naczynkowej jest problemem przewlekłym, dlatego należy liczyć się z faktem że choć raz usunięte pęknięte naczynko nie odnowi się, to w tej samej okolicy mogą powstać z czasem kolejne zmiany naczynkowe. Dlatego terapia zamykania naczynek powinna być raz na jakiś czas odnawiana.

Zapraszamy do skorzystania z zabiegów na pękające naczynka w naszych klinikach w Warszawie, Krakowie, Łodzi i Katowicach!

Porady i recepcja

Adresy klinik

WARSZAWA

al. Wilanowska 67 (Warszawa – Mokotów)

Kod pocztowy: 02-765 Warszawa

ul. Królewska 18 (Warszawa – Śródmieście)

Kod pocztowy: 00-103 Warszawa

al. KEN 54 (Warszawa – Ursynów)

Kod pocztowy: 02-797 Warszawa

ul. Jędrusik Kaliny 7 (Warszawa – Żoliborz, wejście od ul. Powązkowskiej)

Kod pocztowy: 01-748 Warszawa

KATOWICE

ul. Żelazna 2 (Katowice)

Kod pocztowy: 40-851 Katowice

KRAKÓW

Fabryczna 1 (Kraków)

Kod pocztowy: 31-553 Kraków

Wkrótce otwarcie:

ŁÓDŹ

Piotrkowska 157A (Łódź)

Kod pocztowy: 90-440 Łódź

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki