Skip to main content

Powiększanie ust

Powiększanie ust to zabieg, który zyskuje coraz większą popularność wśród osób pragnących poprawić swój wygląd i cieszyć się pełniejszymi, jędrniejszymi i lepiej nawilżonymi wargami. Procedura ta polega na wstrzykiwaniu wypełniacza, najczęściej kwasu hialuronowego, który ma za zadanie związać wodę w tkance i dodać objętości ustom. Profesjonalnie wykonany zabieg daje naturalny efekt  powiększenia ust, który utrzymuje się przez wiele miesięcy. Kwas hialuronowy pozwala również na podkreślenie konturu ust, uniesienie kącików, redukcję drobnych zmarszczek wokół ust, wyrównanie ewentualnych asymetrii. Na czym polega powiększanie ust i jakich efektów można się spodziewać po tej procedurze?

Powiększanie ust – komu polecamy ten zabieg medycyny estetycznej?

Na powiększanie ust decydują się przede wszystkim osoby obdarzone małymi, wąskimi wargami. Kształtne, błyszczące i pełne usta są jednym z najbardziej zauważalnych atutów kobiety. Piękne, zmysłowe, powiększone usta świadczą nie tylko o naszej urodzie, ale dodają pewności siebie i wskazują na naszą młodość, wigor i żywotność. Tymczasem utrzymanie ust w idealnym stanie nie jest łatwe – niestety ich struktura jest bardzo delikatna i szybko ulega działaniu czasu, przez co usta stają się wiotkie, zwężają się i tracą blask – słowem bardzo łatwo są na nich widoczne pierwsze procesy starzenia. Poza tym rzadko zdarza się, żeby natura obdarzyła nas idealnym kształtem ust.

Zabieg powiększania i modelowania ust kwasem hialuronowym to również idealne rozwiązanie dla osób, które zmagających się z asymetrią ust i pragną poprawić wygląd swoich warg. Preparat pozwoli nadać im bardziej regularny kształt, wyrównać kontury, podnieść kąciki ust. Nie można zapominać, że kwas hialuronowy ma silne właściwości wiązania wody, a więc pozwoli także intensywnie nawilżyć usta, które mają tendencję do przesuszania.

Jak wygląda zabieg modelowania ust kwasem hialuronowym?

Zabieg powiększania ust kwasem hialuronowym trwa zazwyczaj od 30 do 60 minut i jest przeprowadzany w gabinecie medycyny estetycznej. Procedura rozpoczyna się od wnikliwej konsultacji z lekarzem, który ocenia kształt i strukturę skóry ust, a także omawia oczekiwania Pacjenta. Następnie, przed przystąpieniem do wypełniania ust, na obszar zabiegowy nakładany jest krem znieczulający, co sprawia, że iniekcja nie jest odczuwalna, a Pacjent czuje się komfortowo.

Kiedy znieczulenie zacznie działać, lekarz precyzyjnie wstrzykuje kwas hialuronowy w wybrane miejsca przy użyciu cienkiej igły lub kaniuli. Po aplikacji kwasu hialuronowego lekarz wykonuje delikatny masaż ust, aby równomiernie rozprowadzić preparat i uzyskać naturalny efekt. Zabieg wypełniania ust pozwala uzyskać pożądany kształt i objętość warg, jednocześnie nawilżając skórę ust.

Po powiększeniu ust Pacjent może wrócić do codziennych aktywności niemal od razu, choć zaleca się unikanie intensywnego wysiłku fizycznego, ekspozycji na wysokie temperatury i dotykania ust przynajmniej przez pierwsze 24-48 godzin. Efekty zabiegu są widoczne niemal natychmiast i utrzymują się przez kilka miesięcy, w zależności od indywidualnych cech Pacjenta oraz ilości użytego kwasu hialuronowego.

Jak przygotować się do zabiegu modelowania ust?

Przygotowanie do zabiegu z użyciem kwasu hialuronowego wymaga pewnych kroków, aby możliwe było osiągnięcie pożądanych rezultatów, a ryzyko wystąpienia niepożądanych reakcji było zminimalizowane. Z zabiegu należy zrezygnować przede wszystkim wtedy, gdy występuje ból gardła, przeziębienie lub jakakolwiek infekcja, ponieważ może to wpłynąć negatywnie na proces gojenia. Na powiększanie ust można zgłosić się, gdy stan zdrowia się poprawi. 

Przed zabiegiem zaleca się również rezygnację z przyjmowania leków rozrzedzających krew, takich jak aspiryna czy ibuprofen, na około tydzień przed planowaną wizytą. Może to pomóc w zmniejszeniu ryzyka siniaków i krwawienia podczas ostrzykiwania delikatnej skóry ust. Dodatkowo na kilka dni przed zabiegiem należy zaprzestać spożywania alkoholu i palenia papierosów, ponieważ używki te mogą wpływać na proces gojenia. Na zabieg należy przyjść bez makijażu na ustach i być wypoczętym.

Efekty zabiegu powiększania ust – przed i po

Bezpośrednio po zabiegu wypełniania ust Pacjent może zauważyć pewne tymczasowe  efekty uboczne, takie jak delikatny obrzęk i zaczerwienienie, które są naturalną reakcją organizmu na wstrzyknięcie kwasu hialuronowego. Lekka opuchlizna utrzymuje się od kilku godzin do kilku dni po zabiegu. Pomimo tych początkowych objawów efekt powiększania ust jest widoczny niemal natychmiast, pozwalając Pacjentowi cieszyć się nowym, bardziej atrakcyjnym wyglądem.

Wypełnianie, powiększanie ust do wymarzonego kształtu i ich odmładzanie to zabiegi, które w rękach doświadczonych lekarzy medycyny estetycznej są w stanie błyskawicznie przywrócić blask, nadać jędrność i idealny kształt niemal każdym ustom. Efekt po powiększaniu ust to przede wszystkim pełniejsze, lepiej nawilżone i bardziej kształtne usta. Modelowanie ust kwasem hialuronowym pozwala osiągnąć zarówno spektakularny efekt, jak i bardzo delikatny i subtelny rezultat. Z tego względu zarówno zwolenniczki dużych wyrazistych warg, jak i fanki naturalnego piękna mogą zdecydować się na powiększanie ust, które spełni ich oczekiwania.

Efekty zabiegu powiększania ust kwasem hialuronowym utrzymują się zazwyczaj od 6 do 12 miesięcy, w zależności od indywidualnych cech Pacjenta oraz stylu życia. Usta po zabiegu stają się pełniejsze i bardziej nawilżone, co dodaje im młodzieńczego wyglądu. Na trwałość rezultatów modelowania i powiększania ust wpływ mają takie czynniki, jak: indywidualna zdolność organizmu do metabolizmu kwasu hialuronowego, ekspozycja na słońce, pielęgnacja skóry czy palenie papierosów. Aby przedłużyć efekty zabiegu, zaleca się regularne nawilżanie ust, utrzymywanie zdrowego stylu życia i stosowanie filtrów przeciwsłonecznych na skórę twarzy i ust. W razie potrzeby zabieg można powtórzyć, aby przedłużyć efekty.

Przeciwwskazania do powiększenia ust kwasem hialuronowym

Przed przeprowadzeniem zabiegu powiększania ust lekarz odbywa z Pacjentem rozmowę, której głównym celem jest wykluczenie przeciwwskazań, aby procedura była bezpieczna i jak najbardziej skuteczna. Wykonanie zabiegu kwasem hialuronowym nie jest wskazane w przypadku:

  • ciąży i karmienia piersią;
  • infekcje skórne w okolicy ust, np. opryszczka, trądzik;
  • choroby autoimmunologiczne;
  • alergie na składniki preparatu;
  • skłonność do bliznowacenia;
  • przyjmowanie leków rozrzedzających krew;
  • zaburzenia krzepnięcia krwi;
  • nowotwory;
  • niedawno przeprowadzone zabiegi chirurgiczne w okolicy ust, po których pozostały świeże rany lub blizny.

Powiększanie ust w Warszawie, Katowicach, Krakowie, Łódzi

Zabieg modelowania ust kwasem hialuronowym jest niezwykle popularny w Polsce i na całym świecie. Oferuje go bardzo wiele salonów i osób prywatnych, jednak zanim umówimy się na zabieg, warto wiedzieć kilka rzeczy. Przede wszystkim powiększanie ust wykonywane przez osobę niedoświadczoną czy bez odpowiednich uprawnień może być niebezpieczne dla naszego zdrowia. Podobnie dzieje się, jeśli do wypełnienia ust używa się preparatu złej jakości czy niewiadomego pochodzenia. Dlatego jeśli interesuje Cię powiększanie ust w Warszawie lub Katowicach, warto skorzystać z usług Kliniki Miracki. W naszych placówkach doświadczeni lekarze dołożą wszelkich starań, aby zabieg był komfortowy, a rezultat satysfakcjonujący. We wszystkich klinikach pracujemy na sprawdzonych, najwyższej jakości preparatach, co daje gwarancję bezpieczeństwa zabiegu i dobrych efektów.

Ile kosztuje zabieg powiększania ust kwasem hialuronowym?

Cena zabiegu powiększania ust może różnić się w zależności od miejsca, w którym wykonujesz zabieg, a także od jakości i ilości użytego preparatu. Jeśli zależy Ci na spektakularnym efekcie, prawdopodobnie do modelowania ust zostanie użyte więcej niż 1 ml kwasu hialuronowego. Jaki jest koszt zabiegu powiększania ust, możesz sprawdzić w naszym cenniku.

Inne zabiegi powiększania i modelowania ust

Naturalne powiększanie ust możliwe jest również dzięki wykorzystaniu własnej tkanki tłuszczowej. Zabieg ten nazywany jest przeszczepem tłuszczu lub lipofillingiem. Modelowania ust za pomocą tkanki tłuszczowej poprzedzony jest liposukcją innej części ciała pacjenta, zazwyczaj brzucha lub ud. Pobrana podczas zabiegu tkanka tłuszczowa jest wirowana, oczyszczana, a następnie wstrzykiwana w obrębie ust. Wargi po zabiegu stają się naturalnie pełniejsze i bardziej nawilżone. Powiększenie ust tłuszczem jest mniej spektakularne niż kwasem hialuronowym, ale jego efekty utrzymują się zazwyczaj dłużej. Przeszczepiona tkanka tłuszczowa może się naturalnie zintegrować z tkanką warg, dając długotrwałe i naturalne rezultaty. Ostateczny efekt powiększania ust jest widoczny po kilku tygodniach.

Zapraszamy na zabieg do naszych klinik w Warszawie, Krakowie, Łodzi i Katowicach!

0