Skip to main content

Przebarwienia

Przebarwienia na skórze pojawiają się na skutek działania wielu czynników. Bywają wynikiem zaburzeń hormonalnych. Zdarza się, że przebarwienia powstają w wyniku stosowania terapii farmakologicznych, nie pozostających bez wpływu na gospodarkę hormonalna organizmu. Jednak przyczyny powstawania przebarwień bywają też bardziej prozaiczne. Najczęściej mamy do czynienia z powstawaniem przebarwień w wyniku nadmiernej ekspozycji na słońce lub po prostu są one jednym z efektów starzenia się skóry. Przebarwienia są nadzwyczaj częstą przypadłością estetyczną, jednak są też dobre wiadomości. Terapia przebarwień przy zachowaniu pełnego cyklu leczenia jest nadzwyczaj skuteczna i charakteryzuje się długotrwałymi efektami.

Bardzo wiele jest też metod stosowanych do walki z problemem przebarwień. Wśród nich są metody laserowe wykorzystujące technologię pikosekundową. W naszych Klinikach, jako jedyni w Polsce posiadamy aż trzy lasery pikosekundowe: Discovery Pico, PicoSure i Pico Plus przeznaczone między innymi do skutecznego, trwałego usuwania przebarwień.

Jednak skutecznych terapii na przebarwienia jest więcej: peelingi medyczne, zabiegi wybielające, kosmetologiczne i iniekcyjne. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą zabiegów likwidujących przebarwienia w Warszawie, Krakowie, Łodzi i Katowicach.

0