Skip to main content

Chirurgia – radiochirurgiczne usuwanie zmian skórnych

Idealnie gładka skóra to prawdziwa ozdoba, która jest powodem do dumy, a także zadowolenia z własnego wyglądu. Niestety, często zdarza się, że różnego rodzaju defekty przeszkadzają w uzyskaniu doskonałej prezencji i co się z tym wiąże pozytywnego samopoczucia. Jeśli więc posiadasz mankamenty, takie jak znamiona na skórze, które pozbawiają Cię pewności siebie, warto zadbać o skuteczne usunięcie ich. Warto pamiętać, że niepozorny pieprzyk może być niebezpieczną zmianą zagrażającą życiu i zdrowiu. Dlatego tak ważne, aby systematycznie badać skórę oraz usuwać pieprzyki, które wskaże lekarz.

Jedną z nowoczesnych metod, jakie posiada współczesna medycyna estetyczna, jest radiochirurgiczny zabieg usuwania zmian skórnych za pomocą urządzenia Surgitron.

Działanie innowacyjnego sprzętu opiera się na wykorzystaniu fal elektromagnetycznych do likwidacji pieprzyków. Tego rodzaju leczenie jest precyzyjne i bezpieczne. Zabieg przebiega praktycznie bezboleśnie, a okres rekonwalescencji jest krótkotrwały.

Zapraszamy na zabiegi do naszych Klinik w Warszawie, Katowicach, KrakowieŁodzi!

Radiochirurgiczne usuwanie zmian skórnych – Ellman Cennik

Usuwanie zmian skórnych – Radiochirurgia Ellman/Chirurgiczne usuwanie zmian(usuwanie brodawek, włókniaków, brodawek wirusowych “kurzajek”)
Rodzaj zabiegu 1 Zabieg
Radiochirurgia ELLMAN usunięcie pojedynczej brodawki 500 zł
Radiochirurgia ELLMAN usunięcie pojedynczej brodawki, włókniaka lub innej zmiany skórnej – każda 250 zł
Radiochirurgia ELLMAN usunięcie brodawki wirusowej „kurzajki” od 500 zł
Radiochirurgia ELLMAN usuwanie zmian skórnych – ewentualny, drugi zabieg (usuwania tej samej zmiany) w ciągu 2 miesięcy 30% rabatu
Chirurgiczne wycięcie zmiany skórnej do 1,5 cm  – ciało 700 zł
Chirurgiczne wycięcie zmiany skórnej do 1,5 cm – twarz 850 zł
Chirurgiczne wycięcie zmiany skórnej powyżej 1,5 cm – ciało 850 zł
Chirurgiczne wycięcie zmiany skórnej powyżej 1,5 cm – twarz 1000 zł
Chirurgiczne wycięcie w tkance podskórnej guzka do 1,5 cm 650 zł
Chirurgiczne wycięcie w tkance podskórnej guzka powyżej 1,5 cm od 850 zł
Badanie dermatoskopowe 200 zł
Wymaz z antybiogramem 250 zł
Znieczulenie nasiękowe (opcjonalnie) 150 zł
Biopsja ścinająca (shaving biopsy) 250 zł
PAKIET: Biopsja ścinająca (shaving biopsy) + badanie histopatologiczne + usunięcie zmiany skórnej + znieczulenie 750 zł   950 zł
Badanie histopatologiczne zmian skórnych* 250 zł
*Badanie histopatologiczne zmian skórnych – badanie dodatkowe szczegółowe jeśli zalecane jest przez laboratorium, wykonywane za zgodą Pacjenta. Cena za każde dodatkowe badanie. Maksymalny koszt badań dodatkowych wraz z badaniem podstawowym to 1200 PLN 150 / 250 PLN

Wypełnij formularz
– natychmiast zajmiemy się obsługą

  Imię i nazwisko

  Email

  Treść wiadomości

   Zadzwoń
   – umówimy Cię na spotkanie

   +48 221 030 030

   Wyślij maila
   – odpowiemy w najszybszym możliwym czasie

   rejestracja@klinikamiracki.pl

   Obszary zabiegowe – zastosowania

   Usuwanie zmian skórnych
   • Twarz (obszary zmienione chorobowo)
   Usuwanie zmian skórnych
   • Całe ciało (obszary zmienione chorobowo)

   Mocne strony zabiegu

   • Wysoka skuteczność leczenia.
   • Mała inwazyjność zabiegu.
   • Precyzyjne leczenie wybranego obszaru ciała.
   • Praktyczna bezbolesność.
   • Krótki okres rekonwalescencji.
   • Brak blizn.

   Kluczowe fakty

   Kto wykonuje zabieg?

   Zabieg wykonuje lekarz.

   Czy zabieg jest bolesny?

   Zabieg jest praktycznie bezbolesny. W razie potrzeby stosowane jest znieczulenie miejscowe.

   Ile trwa rekonwalescencja?

   Rekonwalescencja trwa kilka dni.

   Zasada Działania

   Nowoczesna technologia diatremii radiofalowej – przełom w chirurgii plastycznej

   Działanie urządzenia Ellman opiera się na wykorzystaniu technologii diatermii radiofalowej, czyli błyskawicznym podgrzaniu wybranego obszaru ciała za pomocą fal elektrycznych lub magnetycznych.

   Niezwykła precyzyjność i bezpieczeństwo zabiegu usuwania znamion i innych zmian skórnych

   Podczas terapii stosowane są fale elektryczne o bardzo wysokiej częstotliwości fal radiowych, dzięki czemu zabieg jest niezwykle precyzyjny i bezpieczny. Wpływa to pozytywnie na podwyższenie jakości stosowanej kuracji i ochronę miejsc okalających leczoną powierzchnię ciała.

   Ochrona ciała przed poparzeniami dzięki dokładnemu ukierunkowaniu diatermii radiofalowej

   Dokładne ukierunkowanie diatermii radiofalowej chroni przed przegrzaniem i poparzeniami obszar skóry znajdujący się poza zakresem działania fal.

   Szybka regeneracja tkanek po zabiegu usunięcia zmiany skórnej

   Procedura stymuluje tkanki do szybszej regeneracji, co przyczynia się do przyspieszenia procesu gojenia miejsca poddawanego leczeniu.

   Wykluczające ryzyko krwotoków działanie koagulacyjne

   W funkcjonowaniu urządzenia Ellman bardzo ważne jest również działanie koagulacyjne, które praktycznie wpływa na eliminację krwawienia z rany.

   Wskazania

   • Brodawki.
   • Włókniaki.
   • Kaszaki.
   • Znamiona skórne na twarzy i ciele.

   Przeciwwskazania

   • Ciąża.
   • Miesiączka.
   • Choroby: nowotworowa, zapalenie żył i zapalenie zarostowe tętnic, zaburzenia krążenia obwodowego, neuralgie, zanik plamisty (zespół Sudecka), gruźlica.
   • Ostre infekcje wirusowe, bakteryjne lub grzybicze.
   • Zaburzenia czucia lub ukrwienia.
   • Zaćma.
   • Schorzenia tarczycy: nadczynność lub inne choroby tego gruczołu w stanie ostrym.
   • Obecność ciał metalowych w tkankach, implanty metalowe, rozrusznik serca.

   Przebieg zabiegu

   Konsultacja wstępna

   Przed wykonaniem zabiegu lekarz przeprowadza wywiad z Pacjentem, w celu wykluczenia ewentualnych przeciwwskazań, a także poznania jego oczekiwań i potrzeb.

   Pierwszy zabieg

   Radiochirurgiczne usuwanie zmian skórnych za pomocą urządzenia Ellman odbywa się w krótkim czasie, czas trwania zabiegu wynosi od kilku do kilkudziesięciu minut, w zależności od wielkości obszaru leczonego. Terapia przebiega praktycznie bezboleśnie, jednak u osób szczególnie wrażliwych na ból, możliwe jest zastosowanie znieczulenia miejscowego.

   Konsultacja kończąca

   Po wykonanym zabiegu lekarz dokonuje oceny leczonego obszaru. Jeśli proces gojenia się przebiega prawidłowo, nie ma konieczności dalszych konsultacji.

   Jak się przygotować?

   Zabieg nie wymaga od Pacjenta szczególnych przygotowań.

   Częste pytania

   Jak wygląda okres rekonwalescencji po zabiegu z wykorzystaniem urządzenia Ellman?

   Proces gojenia jest bardzo szybki, trwa zaledwie kilka dni. W tym czasie mogą pojawić się drobne ciemne plamki na skórze i strupki, które samoistnie znikają. Po terapii urządzeniem Ellman skóra staje się gładka, znamiona znikają lub są zredukowane. Co istotne, innowacyjna radiochirurgiczna metoda leczenia praktycznie nie pozostawia blizn.

   Dlaczego warto usuwać zmiany skórne?

   Brodawki, kaszaki, włókniaki czy innego rodzaju zmiany skórne niewątpliwie warto usunąć przede wszystkim ze względów estetycznych. Jednocześnie leczenie jest szalenie istotne również ze względów medycznych, Ellman umożliwia bowiem pobranie wycinka do badania histopatologicznego.

   Jakie są wskazania pozabiegowe terapii radiochirurgicznej?

   Po wykonaniu radiochirurgicznego usunięcia zmian skórnych można praktycznie od razu powrócić do codziennych aktywności życiowych. Wskazane jest jednak unikanie drażnienia leczonego obszaru oraz wizyt w solarium, korzystania z sauny czy kąpielisk aż do całkowitego zabliźnienia rany.

   Komentarz eksperta

   Radiochirurgiczne usuwanie zmian skórnych za pomocą urządzenia Ellman to dokładna i małoinwazyjna metoda leczenia. Głównie ze względu na innowacyjną technologię diatermii radiofalowej, opierającej się na wykorzystaniu krótkotrwałego i precyzyjnego podgrzania skóry. To dzięki temu, leczenie przebiega w sposób bezpieczny, ponieważ chroni obszar leczony oraz tkanki otaczające przed przegrzaniem i poparzeniami.

   Ważnym aspektem kuracji jest również fakt, że przebiega ona praktycznie bezboleśnie, w szczególnych przypadkach nadwrażliwości na ból, można też zastosować znieczulenie miejscowe. Stwarza to komfortowe warunki leczenia.

   Ponadto tego rodzaju terapia stymuluje komórki do szybszego procesu regeneracyjnego, co wpływa na błyskawiczny okres gojenia się i skraca do absolutnego minimum okres rekonwalescencji. Po zabiegu można zatem w szybkim czasie wrócić do aktywności życiowych.

   Zaletą zabiegu jest jego skuteczność i nowoczesność, co sprawia, że po rozwiązanie sięgają Pacjenci szukający sprawnej metody bezpiecznego pozbycia się niechcianych defektów, takich jak brodawki, kaszaki czy włókniaki. Zabiegi usuwania zmian skórnych przeznaczone są dla całej rodziny. Wykonujemy je zarówno u dorosłych, dzieci jak i osób starszych.

   0