Menu

Radiochirurgiczne usuwanie zmian skórnych

Idealnie gładka skóra to prawdziwa ozdoba, która jest powodem do dumy, a także zadowolenia z własnego wyglądu. Niestety, często zdarza się, że różnego rodzaju defekty przeszkadzają w uzyskaniu doskonałej prezencji i co się z tym wiąże pozytywnego samopoczucia. Jeśli więc posiadasz mankamenty, które pozbawiają Cię pewności siebie, warto zadbać o skuteczne usunięcie ich.

Jedną z najnowocześniejszych metod, jakie posiada współczesna medycyna estetyczna, jest radiochirurgiczny zabieg usuwania zmian skórnych za pomocą urządzenia Surgitron.

Działanie innowacyjnego sprzętu opiera się na wykorzystaniu fal elektromagnetycznych. Tego rodzaju leczenie jest niezwykle precyzyjne i bezpieczne. Zabieg przebiega praktycznie bezboleśnie, a okres rekonwalescencji jest krótkotrwały.

Usuwanie zmian skórnych CO2/Radiochirurgia Ellman/Chirurgiczne usuwanie zmian

Konsultacja, pomagająca wybrać wariant, wliczona w cenę zabiegu

Rodzaj zabiegu1 zabiegKażda zmiana powyżej 3 sztuk
Usunięcie pojedynczej brodawki, włókniaka lub innej zmiany skórnejod 240 zł120 zł 240 zł
Brodawka wirusowa „kurzajka”od 200 złod 200 zł
Usuwanie zmian skórnych - ewentualny, drugi zabieg (usuwanie tej samej zmiany) w ciągu 2 miesięcy - 30% rabatu--
Biopsja ścinająca (shaving biopsy)150 zł-
PAKIET Biopsja ścinająca (shaving biopsy) + badanie histopatologiczne + usunięcie zmiany skórnej + znieczulenie500 zł 700 zł-
Badanie dermatoskopowe100 zł-
Znieczulenie nasiekowe (opcjonalnie)100 zł-
Badanie histopatologiczne zmian skórnychod 150 zł-
Wycięcie zmiany skórnej w okolicy tułowia i kończyn (do 1,5 cm)400 zł 500 zł-
Wycięcie zmiany skórnej w okolicy tułowia i kończyn (powyżej 1,5 cm)550 zł 650 zł-
Twarz (do 1,5 cm)500 zł 600 zł-
Twarz (powyżej 1,5 cm)650 zł 750 zł-
Guzek w tkance podskórnej (do 1,5 cm)450 zł 550 zł-
Guzek w tkance podskórnej (powyżej 1,5 cm)od 750 zł-

 

Wypełnij formularz
– natychmiast zajmiemy się obsługą

Imię i nazwisko

Email

Treść wiadomości

Zadzwoń
– umówimy Cię na spotkanie

+48 221 030 030

Wyślij maila
– odpowiemy w najszybszym możliwym czasie

rejestracja@klinikamiracki.pl

Obszary zabiegowe – zastosowania

Usuwanie zmian skórnych
 • Twarz (obszary zmienione chorobowo)
Usuwanie zmian skórnych
 • Całe ciało (obszary zmienione chorobowo)

Mocne strony zabiegu

 • Wysoka skuteczność leczenia.
 • Mała inwazyjność zabiegu.
 • Precyzyjne leczenie wybranego obszaru ciała.
 • Praktyczna bezbolesność.
 • Krótki okres rekonwalescencji.
 • Brak blizn.

Alternatywne zabiegi

Kluczowe fakty

 
Kto wykonuje zabieg?
Zabieg wykonuje lekarz.
Czy zabieg jest bolesny?
Zabieg jest praktycznie bezbolesny. W razie potrzeby stosowane jest znieczulenie miejscowe.
Ile trwa rekonwalescencja?
Rekonwalescencja trwa kilka dni.

Zasada Działania

 

Nowoczesna technologia diatremii radiofalowej

Działanie urządzenia Surgitron opiera się na wykorzystaniu technologii diatermii radiofalowej, czyli błyskawicznym podgrzaniu wybranego obszaru ciała za pomocą fal elektrycznych lub magnetycznych.

Niezwykła precyzyjność i bezpieczeństwo zabiegu

Podczas terapii stosowane są fale elektryczne o bardzo wysokiej częstotliwości fal radiowych, dzięki czemu zabieg jest niezwykle precyzyjny i bezpieczny. Wpływa to pozytywnie na podwyższenie jakości stosowanej kuracji i ochronę miejsc okalających leczoną powierzchnię ciała.

Ochrona ciała przed poparzeniami dzięki dokładnemu ukierunkowaniu diatermii radiofalowej

Dokładne ukierunkowanie diatermii radiofalowej chroni przed przegrzaniem i poparzeniami obszar skóry znajdujący się poza zakresem działania fal.

Szybka regeneracja tkanek po zabiegu

Procedura stymuluje tkanki do szybszej regeneracji, co przyczynia się do przyspieszenia procesu gojenia miejsca poddawanego leczeniu.

Wykluczające ryzyko krwotoków działanie koagulacyjne

W funkcjonowaniu urządzenia Surgitron bardzo ważne jest również działanie koagulacyjne, które praktycznie wpływa na eliminację krwawienia z rany.

Wskazania

 • Brodawki.
 • Włókniaki.
 • Kaszaki.
 • Znamiona skórne.

Przeciwwskazania

 • Ciąża.
 • Miesiączka.
 • Choroby: nowotworowa, zapalenie żył i zapalenie zarostowe tętnic, zaburzenia krążenia obwodowego, neuralgie, zanik plamisty (zespół Sudecka), gruźlica.
 • Ostre infekcje wirusowe, bakteryjne lub grzybicze.
 • Zaburzenia czucia lub ukrwienia.
 • Zaćma.
 • Schorzenia tarczycy: nadczynność lub inne choroby tego gruczołu w stanie ostrym.
 • Obecność ciał metalowych w tkankach, implanty metalowe, rozrusznik serca.

Przebieg zabiegu

 

Konsultacja wstępna

Przed wykonaniem zabiegu lekarz przeprowadza wywiad z Pacjentem, w celu wykluczenia ewentualnych przeciwwskazań, a także poznania jego oczekiwań i potrzeb.

Pierwszy zabieg

Radiochirurgiczne usuwanie zmian skórnych za pomocą urządzenia Surgitron odbywa się w krótkim czasie, czas trwania zabiegu wynosi od kilku do kilkudziesięciu minut, w zależności od wielkości obszaru leczonego. Terapia przebiega praktycznie bezboleśnie, jednak u osób szczególnie wrażliwych na ból, możliwe jest zastosowanie znieczulenia miejscowego.

Konsultacja kończąca

Po wykonanym zabiegu lekarz dokonuje oceny leczonego obszaru. Jeśli proces gojenia się przebiega prawidłowo, nie ma konieczności dalszych konsultacji.

Jak się przygotować?

Zabieg nie wymaga od Pacjenta szczególnych przygotowań.

Częste pytania

Jak wygląda okres rekonwalescencji po zabiegu z wykorzystaniem urządzenia Surgitron?

Proces gojenia jest bardzo szybki, trwa zaledwie kilka dni. W tym czasie mogą pojawić się drobne ciemne plamki na skórze i strupki, które samoistnie znikają. Po terapii urządzeniem Surgitron skóra staje się gładka, znamiona znikają lub są zredukowane. Co istotne, innowacyjna radiochirurgiczna metoda leczenia praktycznie nie pozostawia blizn.

Dlaczego warto usuwać zmiany skórne?

Brodawki, kaszaki, włókniaki czy innego rodzaju zmiany skórne niewątpliwie warto usunąć przede wszystkim ze względów estetycznych. Jednocześnie leczenie jest szalenie istotne również ze względów medycznych, Surgitron umożliwia bowiem pobranie wycinka do badania histopatologicznego.

Jakie są wskazania pozabiegowe terapii radiochirurgicznej?

Po wykonaniu radiochirurgicznego usunięcia zmian skórnych można praktycznie od razu powrócić do codziennych aktywności życiowych. Wskazane jest jednak unikanie drażnienia leczonego obszaru oraz wizyt w solarium, korzystania z sauny czy kąpielisk aż do całkowitego zabliźnienia rany.

Carousel contents not found!

Komentarz eksperta

Radiochirurgiczne usuwanie zmian skórnych za pomocą urządzenia Surgitron to niezwykle dokładna i małoinwazyjna metoda leczenia, która z pewnością warta jest zastosowania. Głównie ze względu na innowacyjną technologię diatermii radiofalowej, opierającej się na wykorzystaniu krótkotrwałego i precyzyjnego podgrzania skóry. To dzięki temu, leczenie przebiega w sposób bezpieczny, ponieważ chroni obszar leczony oraz tkanki otaczające przed przegrzaniem i poparzeniami.

Bardzo ważnym aspektem kuracji jest również fakt, że przebiega ona praktycznie bezboleśnie, w szczególnych przypadkach nadwrażliwości na ból, można też zastosować znieczulenie miejscowe. Stwarza to wyjątkowo komfortowe warunki leczenia.

Ponadto tego rodzaju terapia stymuluje komórki do szybszego procesu regeneracyjnego, co wpływa na błyskawiczny okres gojenia się i skraca do absolutnego minimum okres rekonwalescencji.  Po zabiegu można zatem w szybkim czasie wrócić do aktywności życiowych.

Jednak największą zaletą zabiegu jest niewątpliwie jego skuteczność i nowoczesność, co sprawia, że po rozwiązanie sięgają Pacjenci szukający sprawnej metody bezpiecznego pozbycia się niechcianych defektów, takich jak między innymi brodawki, kaszaki czy włókniaki.