Menu

Rzadkie włosy

Rzadkie włosy, łysienie, powstawanie zakoli, przerzedzanie się włosów. To jeden z niewielu problemów estetycznych, z którym częściej zgłaszają się mężczyźni niż kobiety do kliniki medycyny estetycznej. Związane jest to z faktem, że rzadkie włosy są wynikiem ich wypadania a temu sprzyja aktywność testosteronu, hormonu, który dominuje u mężczyzn.
Jednak rzecz jasna na problemy z rzadkimi włosami skarżą się również kobiety – nadmierna ilość zabiegów kosmetycznych na włosy, forsowanie ich intensywnymi zabiegami nie sprzyja zachowaniu kondycji zdrowych, błyszczących i sprężystych oraz gęstych włosów. Na szczęście współczesna medycyna estetyczna doskonale radzi sobie z problemem rzadkich włosów.

Poza nowoczesnymi metodami przeszczepu włosów, lekarz medycyny estetycznej dysponuje szeregiem innych, mniej inwazyjnych z perspektywy Pacjenta zabiegów poprawiających stan rzadkich włosów. Wśród najpopularniejszych i najskuteczniejszych zabiegów na rzadkie włosy znajdują się bez wątpienia zabiegi karboksyterapii, która poprawiając ukrwienie skóry głowy bardzo korzystnie wpływa na odbudowę i regenerację włosów. Równie popularnymi procedurami pomagającymi na problem rzadkich włosów są zabiegi wysokostężonym osoczem bogatopłytkowym, czy zabiegi mezoterapii specjalnymi koktajlami odżywczymi przygotowanymi specyficznie do regeneracji skóry głowy.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą zabiegów na rzadkie włosy.