Skip to main content

Rzadkie włosy

Rzadkie włosy, łysienie, powstawanie zakoli, przerzedzanie się włosów. To jeden z niewielu problemów estetycznych, z którym częściej zgłaszają się mężczyźni niż kobiety. Związane jest to z faktem, że rzadkie włosy są wynikiem ich wypadania, a temu sprzyja aktywność testosteronu – hormonu, który dominuje u mężczyzn.
Jednak na problemy z rzadkimi włosami skarżą się również kobiety. Nadmierna ilość zabiegów kosmetycznych na włosy, forsowanie ich intensywnymi zabiegami koloryzującymi oraz stylizującymi fryzurę, nie sprzyja zachowaniu kondycji zdrowych, błyszczących i gęstych włosów. Na szczęście współczesna medycyna estetyczna doskonale radzi sobie z problemem rzadkich włosów.

Poza nowoczesnymi metodami przeszczepu włosów, lekarz medycyny estetycznej dysponuje szeregiem innych, mniej inwazyjnych z perspektywy Pacjenta zabiegów poprawiających stan rzadkich włosów. Wśród popularnych i skutecznych zabiegów na rzadkie włosy znajdują się bez wątpienia zabiegi karboksyterapii, która poprawiając ukrwienie skóry głowy, korzystnie wpływa na odbudowę i regenerację włosów. Równie popularnymi procedurami pomagającymi na problem rzadkich włosów są zabiegi mezoterapii specjalnymi koktajlami odżywczymi przygotowanymi specyficznie do regeneracji skóry głowy.

Zapraszamy na zabiegi na rzadkie włosy do naszych Klinik w Warszawie, Krakowie, Łodzi i Katowicach!

0