Skip to main content

Trądzik różowaty

Trądzik różowaty to choroba, która dotyka bardzo dużą grupę Pacjentów. Występuje głównie u kobiet po 35. roku życia. Trądzik różowaty dotyka również mężczyzn i chociaż dzieje się to rzadziej, to trądzik różowaty właśnie u mężczyzn ma trudniejszy i cięższy przebieg. Trądzik różowaty jest przewlekłym schorzeniem dermatologicznym, które nie jest w pełni wyleczalne, jednak prowadzone przez profesjonalnych, doświadczonych lekarzy, przestaje afirmować objawy i pozwala Pacjentom na komfortowe funkcjonowanie.
Trądzik różowaty objawia się w postaci czerwonych zapalnych zmian na skórze, widocznych krostek, a w późniejszych fazach nawet znaczącymi zmianami skórnymi głownie w obrębie nosa. Często trądzik różowaty przyjmuje formę napadową – występuje na skórze niezależnie od zewnętrznych czynników czy występowania konkretnych stymulatorów. Jednak można wyselekcjonować czynniki, które sprzyjają aktywacji trądziku różowatego. Są to między innymi: spożywanie alkoholu, palenie tytoniu, spożywanie pikantnych potraw, ale tez przebywanie w przesuszonych pomieszczeniach, nadmierny stres, czy zaburzona równowaga hormonalna. Terapia leczenia objawów trądziku różowatego to przede wszystkim zastosowanie innowacyjnych metod laseroterapii naczyniowej. Przy odpowiedniej częstotliwości i wykonaniu pełnego cyklu terapeutycznego można na długie miesiące pozbyć się objawów trądziku różowatego i cieszyć gładką, zdrową skóra.

Zapraszamy na zabiegi redukujące objawy trądziku różowatego do naszych klinik w Warszawie, Krakowie, Łodzi i Katowicach!

0