Menu
Zabieg Vaser lipo - Warszawa

Vaser Lipo

To w opinii ekspertów szczyt osiągnięć naukowych w dziedzinie liposukcji. Zabieg odsysania zbędnej tkanki tłuszczowej ultradźwiękami przy użyciu urządzenia Vaser Lipo nie tylko pozwala na szybkie i bezbolesne wyszczuplenie ciała, ale też pozwala na odzyskanie ogromnej części odessanego tłuszczu i ponowne wykorzystanie tkanki na przykład do wszczepu w inną cześć ciała.

Sekret Vaser Lipo polega na wiązce energii ultradźwiękowej, która wprowadzona przez cienki światłowód pod skórę pacjenta delikatnie i precyzyjnie, działa bezpośrednio na komórki tłuszczowe. Dzięki swojej specyfice ultradźwięki oddzielają złogi tłuszczowe od komórek okalających, nie naruszając w żaden sposób pobliskich nerwów, naczyń krwionośnych ani tkanki łącznej. Dodatkowo tłuszcz, odessany przez VaserLipo, w 90% nadaje się do ponownego wykorzystania jako wypełniacz w celu wymodelowania sylwetki, dając przy tym spektakularne efekty liposukcji.

Dodatkowym walorem terapii jest zjawisko obkurczenia i ujędrnienia skóry, które nie występują przy innych metodach liposukcji. To właśnie zastosowanie ultradźwięków pozwala na uzyskanie takiego efektu. Liposukcja ultradźwiękowa Vaser Lipo jest także zabiegiem prawie bezbolesnym, a po jego zakończeniu Pacjent może spokojnie wrócić do codziennej aktywności. W odróżnieniu od innych metod jest to zabieg cechujący się niskim ryzykiem powikłań.

Liposukcja ultradźwiękowa Vaser Lipo

Konsultacja, pomagająca wybrać wariant, wliczona w cenę zabiegu

Rodzaj zabiegu1 zabieg
Podbródek 3 000 - 3 500 zł3 000 - 3 500 zł
Podbródek wraz z tzw. chomikami3 500 - 4 500 zł
Brzuch6 000 - 8 000 zł
Boczki5 000 - 6 000 zł
Bryczesy5 000 - 7 000 zł
Uda wewnętrzne5 000 - 7 000 zł
Kolana4 000 - 6 000 zł
Pośladki5 000 - 7 000 zł
Ramiona5 000 - 7 000 zł
Ginekomastia5 000 - 7 000 zł
Plecy5 000 - 7 000 zł
Drugi i kolejny tańszy obszar, podczas tego samego zabiegu50% rabatu

Wypełnij formularz
– natychmiast zajmiemy się obsługą

Imię i nazwisko

Email

Treść wiadomości

Zadzwoń
– umówimy Cię na spotkanie

+48 221 030 030

Wyślij maila
– odpowiemy w najszybszym możliwym czasie

rejestracja@klinikamiracki.pl

Obszary zabiegowe – zastosowania

Redukcja tłuszczu

Zabieg lipolizy ultradźwiękowej jest rekomendowany szczególnie w przypadku nadmiernego otłuszczenia:

 • okolic brzucha i talii,
 • boków ciała,
 • kolan,
 • ud,
 • pleców,
 • redukcji ginekomastii u mężczyzn.

 

Mocne strony zabiegu

 • Uniwersalność zabiegu
  Liposukcja ultradźwiękowa umożliwia modelowanie zarówno takich obszarów ciała, jak brzuch, uda czy talia, jak i tych delikatniejszych: twarz, podbródek czy okolice szyi i dekoltu.
 • Mała inwazyjność
  Zabieg liposukcji wymaga wprawdzie umieszczenia wewnątrz ciała generatorów fal ultradźwiękowych, jednak wystarczające okazuje się w tym celu wykonanie niewielkich nacięć.
 • Brak długiego okresu rekonwalescencji
  Lipoliza ultradźwiękowa nie wymaga długiego okresu rekonwalescencji. Pacjent następnego dnia po przebyciu zabiegu może wrócić do swoich codziennych obowiązków.
 • Możność ponownej aplikacji materiału lipidowego
  Usuwana z poddawanych zabiegowi miejsc tkanka tłuszczowa może zostać wykorzystana jako wypełniacz do innych celów (zabiegi powiększania i modelowania różnych rejonów ciała przy pomocy autologicznej tkanki tłuszczowej).
 • Znakomite rezultaty
  Pierwsze  efekty liposukcji ultradźwiękowej zabiegu są widoczne w zasadzie bezpośrednio po jego zakończeniu, a wykorzystane w terapii fale ultradźwiękowe mogą bardzo dobry wpływ na kondycję skóry (obkurczenie, ujędrnienie).

Alternatywne zabiegi

Kluczowe fakty

 
Kto wykonuje zabieg?

Zabieg wykonuje lekarz.

Czy zabieg jest bolesny?
Nie, ponieważ zostaje zastosowane znieczulenie.
Ile trwa rekonwalescencja?
Zabieg nie wymaga rekonwalescencji.

Zasada Działania

 

Bezpośrednie działanie ultradźwięków

Vaser Lipo to najnowocześniejsza, dostępna na rynku światowej medycyny estetycznej liposukcja ultradźwiękowa, służąca do usuwania zbędnego tłuszczu i ujędrniania skóry przy użyciu ultradźwięków. Wyjątkowość działania Vaser Lipo polega na wprowadzeniu fali ultradźwięków bezpośrednio do tkanki tłuszczowej. Precyzja i delikatność działania energii ultradźwięków powodują, że komórki tłuszczowe zostają delikatnie odseparowane od pozostałych tkanek, bez ryzyka uszkodzenia nerwów, naczyń krwionośnych czy tkanki łącznej.

Usuwanie tkanki tłuszczowej

Podczas zabiegu, urządzenie poza usuwaniem zbędnej tkanki tłuszczowej, obkurcza znacząco skórę, dzięki czemu staje się ona jędrna i napięta, co było niemożliwe do osiągnięcia przy liposukcji przeprowadzanej tradycyjnymi metodami.

Maksymalne bezpieczeństwo

A zatem, aby uniknąć tradycyjnych nieco bolesnych zabiegów chirurgicznych, a jednocześnie bez konieczności wielotygodniowej rekonwalescencji pozbyć się niechcianego tłuszczu z okolic ud, brzucha, talii, kolan lub pleców (w przypadku mężczyzn rekomendujemy liposukcję Vaser Lipo również do zabiegów ginekomastii), warto skorzystać z atutów tego innowacyjnego urządzenia.

Wskazania

 • Vaser Lipo jest, czyli nowoczesna liposukcja ultradźwiękowa umożliwia bardzo skuteczne usuwanie niechcianego tłuszczu z wielu obszarów ciała, takich jak: brzuch, kolana, talia, plecy, twarz, uda, klatka piersiowa.
 • Lipoliza likwiduje też przerost tkanki tłuszczowej i łącznej, wywołany rozrostem malformacji naczyniowej.

Przeciwwskazania

 • Duża utrata masy ciała
 • Rozległe rozstępy w obszarze brzucha
 • Wyraźne rozluźnienie  i zwiotczenie skóry
 • Znaczny nadmiar skóry w obszarze zabiegowym

Przebieg zabiegu

 

Konsultacja wstępna

Podczas pierwszego spotkania lekarz w trakcie wywiadu z Pacjentem wyklucza przeciwwskazania, objaśnia procedury zabiegu, poznaje oczekiwania Pacjenta względem rezultatów, informuje, ile będzie trwał w przybliżeniu okres rekonwalescencji oraz jak należy w tym okresie postępować.

Pierwszy zabieg

Zabieg wykorzystujący urządzenie Vaser Lipo wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym i trwa średnio od 2 do 5 godzin. Przed przeprowadzeniem zabiegu przeprowadzany jest niezbędny wywiad lekarski oraz konieczne jest wykonanie podstawowych badań laboratoryjnych.

Konsultacja kończąca

Polega na ocenie samopoczucia Pacjenta i rezultatu zabiegu. Rekonwalescencja po zabiegu trwa około 14 dni, jednak nie jest uciążliwa, bowiem efektom liposukcji ultradźwiękowej towarzyszą jedynie lekkie opuchnięcia, które szybko znikają zaś ranki pozabiegowe ograniczają się do kilkumilimetrowych punktowych śladów po wprowadzeniu rurki. Podczas ostatniego spotkania lekarz daje wskazówki dotyczące pielęgnacji.

Jak się przygotować?

 • Na dwa tygodnie przed i dwa tygodnie po zabiegu należy się wstrzymać alkoholu i papierosów
 • Na dwa tygodnie przed nie wolno zażywać aspiryny i jej pochodnych
 • Dzień przed zabiegiem oraz w dniu terapii należy używać wyłącznie antybakteryjnego mydła
 • Należy przestrzegać wyznaczonej przez specjalistę diety

Częste pytania

Na czym polega wyjątkowość lipolizy ultardźwiękowej?

Laser Lipo to najbezpieczniejsza metoda liposukcji, ponieważ podczas zabiegu nie dochodzi do uszkodzenia sąsiadujących naczyń krwionośnych nerwów czy tkanek. W sądzie emitującej fale ultradźwiękowe energia jest tak precyzyjnie dobrana, aby nie spowodować uszkodzeń w otaczających tkankach. Ponadto tkanka tłuszczowa jest dobrej jakości tak, że  możliwy jest jej przeszczep w inną okolicę na przykład w twarz aby wypełnić zmarszczki. Przy innych metodach liposukcji materiał może zostać uszkodzony.

Czy po zabiegach Vaser Lipo powstają nierówności na skórze?

W tym rodzaju zabiegu nadmiar tkanki tłuszczowej jest odesłany tylko z miejsc, w których zachodzi taka potrzeba. Zabieg jest bardzo precyzyjny i często właśnie rekomendowany w celu usunięcia powstałych nierówności Pacjentom po innych rodzajach  liposukcji.

Jak wygląda okres po zabiegu?

Rekonwalescencja po zabiegu lipolizy ultradźwiękowej trwa kilka tygodni, jednak nie jest uciążliwa, bowiem pozabiegowe efekty uboczne polegają jedynie na lekkich opuchnięciach, które szybko znikają ze względu na delikatność i precyzję działania urządzenia podczas zabiegu liposukcji.Po zabiegu istotne jest noszenie ubranka uciskowego oraz stosowanie masaży limfatycznych; pierwszy masaż limfatyczny powinien się odbyć już na drugi dzień po zabiegu, a  kolejne co najmniej dwa - trzy dni po zabiegu; zalecana jest seria minimum 10 masaży a ubranko uciskowe zakładane jest bezpośrednio po zabiegu i należy je nosić przez okres od czterech do sześciu tygodni.

Carousel contents not found!

Komentarz eksperta

VASER Lipo to znakomita metoda liposukcji, czyli redukcji tkanki tłuszczowej. Polecam ją Pacjentom, gdyż do rzeźbienia ciała wykorzystywane są ultradźwięki, nakierowywane precyzyjnie na tkankę tłuszczową. Ich energia jest na tyle delikatna, że nie szkodzi połączeniom nerwowym naczyniom krwionośnych oraz tkance łącznej, co sprzyja szybkiej rekonwalescencji. Dzięki zastosowaniu cienkich kaniul, jako specjaliści, mamy możliwość efektywnego modelowania okolic brzucha, klatki piersiowej, pleców, a nawet bardziej delikatnych okolic jak twarz czy podbródek. Efekty Vaser Lipo spotykają się z ogromnym zadowoleniem Pacjentów.