Liposukcja ultradźwiękowa, odsysanie tłuszczu Vaser Lipo

Liposukcja kawitacyjna (ultradźwiękowa) Vaser Lipo to odpowiedź na potrzeby Pacjentów, którzy mimo wielu starań, wciąż zmagają się z oporną tkanką tłuszczową. W opinii ekspertów modelowanie sylwetki metodą ultradźwiękową to szczyt osiągnięć naukowych w dziedzinie liposukcji. Procedura przebiega bez skalpela i narkozy, a jej inwazyjność udało się w wysokim stopniu zminimalizować. Zabieg odsysania zbędnej tkanki tłuszczowej ultradźwiękami przy użyciu urządzenia Vaser Lipo nie tylko pozwala na szybkie i bezbolesne wyszczuplenie ciała, ale także na odzyskanie 90% odessanego tłuszczu i ponowne wykorzystanie tkanki do uzupełnienia innej części ciała w celu uzyskania upragnionych kształtów. Np. liposukcja brzucha czy nóg pozwala na użycie odessanej tkanki tłuszczowej jako wypełnienie ust, biustu czy zmarszczek.

Wyjątkowe efekty liposukcji Vaser Lipo uzyskiwane są za sprawą wiązki energii ultradźwiękowej, która wprowadzona przez cienki światłowód pod skórę pacjenta delikatnie i precyzyjnie, działa bezpośrednio na komórki tłuszczowe. Ultradźwięki oddzielają złogi tłuszczowe od tkanek okalających, nie naruszając w żaden sposób pobliskich nerwów, naczyń krwionośnych ani tkanki łącznej.

Dodatkowym efektami liposukcji ultradźwiękowej jest zjawisko obkurczenia i ujędrnienia skóry, które nie występują przy innych metodach odsysania tłuszczu. Liposukcja kawitacyjna Vaser Lipo jest także zabiegiem chirurgii plastycznej wyróżniającym się również niskim ryzykiem powikłań oraz stosunkowo krótką i niezbyt wymagającą rekonwalescencją.

Liposukcja ultradźwiękowa Vaser Lipo - cena

Liposukcja ultradźwiękowa Vaser Lipo 

Rodzaj zabiegu1 zabieg
Podbródek3 500 – 5 000 zł
Podbródek wraz z tzw. chomikami4 500 – 6 000 zł
Brzuch6 000 – 9 000 zł
Boczki6 000 – 9 000 zł
Bryczesy5 000 – 8 000 zł
Uda wewnętrzne5 000 – 8 000 zł
Kolana4 000 – 6 000 zł
Łydki6 000 – 9 000 zł
Pośladki6 000 – 9 000 zł
Ramiona5 000 – 8 000 zł
Ginekomastia tłuszczowa6 000 – 8 000 zł
Plecy6 000 – 9 000 zł
Drugi i kolejny tańszy obszar, podczas tego samego zabiegu50% rabatu
*Podane ceny zabiegów obejmują: koszt zabiegu, konsultacje lekarskie po zabiegu, zmianę opatrunków, zdjęcie szwów. Ceny zabiegów nie obejmują: znieczulenia do zabiegu, pooperacyjnego ubranka uciskowego.
**Zabiegi wymagające zadatku w wysokości 20% wartości zabiegu, min. 2000 zł

 

Ubranka uciskowe po zabiegu liposukcji

Rodzaj1 sztuka
Opaska na podbródek130 zł
Ubranko uciskowe na brodę-szyję210 zł
Ubranko uciskowe na brodę-szyję wzmocnione220 zł
Pas piersiowy140 zł
Pas brzuszny340 zł
Biustonosz300 zł
Biustonosz z pasem360 zł
Biustonosz pooperacyjny z pasem360 zł
Body damskie380 zł
Body damskie z nogawkami do kostek640 zł
Body męskie440 zł
Kamizelka430 zł
Spodenki nad kolana260 zł
Spodenki za kolana280 zł
Spodenki do kostek360 zł
Spodenki za pięty450 zł
Spodenki nad kolana z uciskiem na brzuch300 zł
Spodenki za kolana z uciskiem na brzuch360 zł
Spodenki do kostek z uciskiem na brzuch420 zł
Spodenki nad kolana ze wzmocnieniem na brzuch i plecy400 zł
Spodenki za kolana ze wzmocnieniem na brzuch i plecy520 zł
Spodenki do kostek ze wzmocnieniem na brzuch i plecy560 zł
Spodenki męskie z szelkami400 zł
Spodenki męskie nad kolana z uciskiem na brzuch440 zł
Ubranko po liposukcji ramion i pleców380 zł

 

Wypełnij formularz
– natychmiast zajmiemy się obsługą

Imię i nazwisko

Email

Treść wiadomości

Zadzwoń
– umówimy Cię na spotkanie

+48 221 030 030

Wyślij maila
– odpowiemy w najszybszym możliwym czasie

rejestracja@klinikamiracki.pl

Obszary zabiegowe – zastosowania

Redukcja tkanki tłuszczowej
 • Podbródek,
 • Podbródek wraz z tzw. "chomikami"
Redukcja tkanki tłuszczowej

Zabieg liposukcji ultradźwiękowej jest rekomendowany szczególnie w przypadku nadmiernego otłuszczenia:

 • okolic brzucha i talii,
 • "boczków",
 • nogi,
 • kolan,
 • ud wewnętrznych i zewnętrznych,
 • ramion - "pelikanów", "motylków",
 • pośladków,
 • pleców,
 • redukcji ginekomastii u mężczyzn.

Mocne strony zabiegu

 • Uniwersalność zabiegu
  Liposukcja ultradźwiękowa umożliwia modelowanie zarówno takich obszarów ciała, jak brzuch, uda czy talia, jak i tych delikatniejszych: twarz, podbródek czy okolice szyi i dekoltu.
 • Mała inwazyjność
  Zabieg liposukcji wymaga wprawdzie umieszczenia wewnątrz ciała generatorów fal ultradźwiękowych, jednak wystarczające okazuje się w tym celu wykonanie niewielkich nacięć.
 • Brak długiego okresu rekonwalescencji
  Liposukcja ultradźwiękowa nie wymaga długiego i uciążliwego okresu rekonwalescencji. Pacjent następnego dnia po przebyciu zabiegu może wrócić do swoich codziennych obowiązków, jednak musi pamiętać o noszeniu ubranka uciskowego.
 • Możliwość przeszczepu tkanki tłuszczowej
  Usuwana z poddawanych zabiegowi miejsc tkanka tłuszczowa może zostać wykorzystana jako wypełniacz do innych celów (zabiegi powiększania i modelowania różnych rejonów ciała przy pomocy autologicznej tkanki tłuszczowej).
 • Znakomite rezultaty
  Pierwsze efekty liposukcji kawitacyjnej są widoczne w zasadzie bezpośrednio po jego zakończeniu, a wykorzystane w terapii fale ultradźwiękowe mają bardzo dobry wpływ na kondycję skóry (obkurczenie, ujędrnienie).

Kluczowe fakty

Kto wykonuje zabieg?

Zabieg wykonuje lekarz.

Czy zabieg jest bolesny?

Podczas liposukcji stosowane jest zazwyczaj znieczulenie miejscowe, co wyklucza odczucia bólowe.

Ile trwa rekonwalescencja?

Rekonwalescencja trwa ok. 14 dni.

Zasada Działania

Bezpośrednie działanie ultradźwięków na tkankę tłuszczową

Działanie Vaser Lipo polega na wprowadzeniu sondy emitującej falę ultradźwiękowe bezpośrednio do tkanki tłuszczowej. Prowadzi to do odseparowania komórek tłuszczowych od tkanek okalających i przetworzenie ich w emulsję, która zostaje odessana.

Obkurczenie i ujędrnienie skóry

Liposukcja kawitacyjna to nie tylko doskonała metoda usunięcia nadmiernej tkanki tłuszczowej, ale również sposób na ujędrnienie skóry i zwiększenie jej napięcia. Dzięki temu efektem liposukcji jest piękna sylwetka bez wiotkiej skóry oraz podkreślone mięśnie, dotychczas skryte pod tkanką tłuszczową.

Maksymalne bezpieczeństwo ultradźwiękowej liposukcji

Bezpieczeństwo zabiegu, szybki powrót do aktywności oraz mała inwazyjność to niekwestionowana wyższość liposukcji kawitacyjnej nad bolesnymi zabiegami chirurgicznymi, po których Pacjent musi liczyć się z wielotygodniową rekonwalescencją. Podczas liposukcji okolic ud, brzucha, talii, kolan lub pleców nie dochodzi do uszkodzenia nerwów czy naczyń krwionośnych, co minimalizuje ryzyko powikłań.

Wskazania

 • Nadmiar tkanki tłuszczowej na brzuchu, kolanach, talii, plecach, twarzy, udach lub klatce piersiowej.
 • Potrzeba wyrzeźbienia sylwetki za pomocą ultradźwięków.
 • Przerost tkanki tłuszczowej i łącznej, wywołany rozrostem malformacji naczyniowej.

Przeciwwskazania

 • Duża utrata masy ciała.
 • Rozległe rozstępy w obszarze brzucha.
 • Wyraźne rozluźnienie i zwiotczenie skóry.
 • Znaczny nadmiar skóry w obszarze zabiegowym.

Przebieg zabiegu

Konsultacja wstępna

Podczas pierwszego spotkania lekarz w trakcie wywiadu z Pacjentem wyklucza przeciwwskazania do liposukcji, objaśnia procedury zabiegu, zleca badania laboratoryjne, poznaje oczekiwania Pacjenta względem rezultatów, informuje, ile będzie trwał w przybliżeniu okres rekonwalescencji oraz jak należy w tym okresie postępować.

Zabieg

Zabieg wykorzystujący urządzenie do liposukcji Vaser Lipo wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym i trwa średnio od 2 do 5 godzin. Poprzez drobne nacięcie w skórze w miejsce zabiegowe zostaje wprowadzona sonda. Działanie ultradźwięków powoduje izolacje komórek tłuszczowych i sprowadzenie ich stanu do emulsji, która następnie zostaje odessana.

Konsultacja kończąca

Polega na ocenie samopoczucia Pacjenta i rezultatu zabiegu. Rekonwalescencja po zabiegu liposukcji kawitacyjnej trwa około 14 dni, jednak nie jest uciążliwa. Efektom liposukcji ultradźwiękowej towarzyszą jedynie lekkie opuchnięcia, które szybko znikają zaś ranki pozabiegowe ograniczają się do kilkumilimetrowych punktowych śladów po wprowadzeniu kaniuli. Podczas ostatniego spotkania lekarz daje wskazówki dotyczące pielęgnacji po liposukcji.

Przed i po

Jak się przygotować?

 • Na dwa tygodnie przed i dwa tygodnie po zabiegu z zakresu chirurgii plastycznej należy się wstrzymać od alkoholu i papierosów.
 • Na dwa tygodnie przed nie wolno zażywać aspiryny i jej pochodnych.
 • Dzień przed zabiegiem oraz w dniu terapii należy używać wyłącznie antybakteryjnego mydła.
 • Należy przestrzegać wyznaczonej przez specjalistę diety.

Częste pytania

Na czym polega wyjątkowość liposukcji ultradźwiękowej?

Vaser Lipo to najbezpieczniejsza metoda liposukcji, ponieważ podczas zabiegu nie dochodzi do uszkodzenia sąsiadujących naczyń krwionośnych, nerwów czy tkanek. Ponadto odessana tkanka tłuszczowa aż w 90% nadaje się do ponownego użycia, mogąc uczestniczyć w lipotransferze, np. jako wypełniacz ust lub zmarszczek. Ponadto liposukcja z użyciem ultradźwięków redukuje wiotkość skóry, poprawiając jej jędrność i elastyczność.

W której placówce w Warszawie mogę poddać się liposukcji?

Liposukcję ultradźwiękową w Warszawie wykonujemy w naszej klinice przy al. Wilanowskiej 67, gdzie dysponujemy w pełni wyposażoną salą operacyjną. Po zabiegu Pacjent odpoczywa w specjalnie przygotowanej w tym celu sali.

Jak wygląda okres po zabiegu liposukcji?

Rekonwalescencja po zabiegu liposukcji ultradźwiękowej trwa kilka tygodni, jednak nie jest uciążliwa, bowiem efekty uboczne polegają jedynie na lekkich opuchnięciach, które szybko znikają. Po zabiegu istotne jest noszenie ubranka uciskowego oraz stosowanie masaży limfatycznych. Pierwszy masaż limfatyczny powinien odbyć się już na drugi dzień po zabiegu, a kolejne co najmniej dwa - trzy dni po zabiegu; zalecana jest seria minimum 10 masaży. Ubranko uciskowe zakładane jest bezpośrednio po zabiegu i należy je nosić przez okres od czterech do sześciu tygodni.

Komentarz eksperta

Vaser Lipo to znakomita metoda liposukcji kawitacyjnej, która pomaga osobom zmagającym się z nadmierną tkanką tłuszczową, której dotychczas pozbycie się było nieosiągalne. Do rzeźbienia ciała wykorzystywane są tu ultradźwięki oddziałujące na tkankę tłuszczową. Ich energia jest niezwykle precyzyjna, dlatego nie stwarza zagrożenia dla pobliskich połączeń nerwowych, naczyń krwionośnych oraz tkanki łącznej, co sprzyja szybkiej rekonwalescencji. Dzięki zastosowaniu cienkich kaniul, jako specjaliści, mamy możliwość efektywnego modelowania okolic brzucha, klatki piersiowej, pleców, a nawet bardziej delikatnych okolic jak twarz czy podbródek.

Cena i efekty liposukcji kawitacyjnej sprawiają, że cieszy się ona dużą popularnością wśród Pacjentów pragnących wyszczuplić sylwetkę. Często spotykam się z opiniami na temat wysokiej skuteczności liposukcji, podkreślającymi wielowymiarowość korzyści, jakie daje. Pacjenci decydujący się np. na liposukcję brzucha, zyskują nie tylko wysmuklenie tego obszaru, ale także poprawę jędrności skóry oraz podkreślenie zarysu mięśni, co ostatecznie wpływa na wzrost pewności siebie i poczucia atrakcyjności.

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

Formularz kontaktowy

Imię i nazwisko

Email

Placówka:

Treść wiadomości

Copyright © 2018 KlinikaMiracki