Fioletowe krosty na pupie

Fioletowe krosty na pupie – przyczyny powstawania

Przyczyn powstawania pryszczy na pośladkach jest bardzo wiele, niestety nie zawsze są leczone ze względu na miejsce ich występowania – Pacjenci wstydzą się zgłaszać po pomoc do specjalistów. Krosty na pośladkach powstają w związku z alergią na kosmetyki, odzież (najczęściej z syntetycznych materiałów), nadpotliwość oraz nieprawidłową higienę.

Fioletowe krosty na pupie – rodzaje

Fioletowy kolor krost na pośladkach jest związany z wynaczynieniem krwi, do którego dochodzi podczas wyciskania pryszczy lub uszkodzenia ich, np. podczas siadania. Na pośladkach mogą pojawiać się także inne krosty, które mogą przybierać różne kolory, a są związane z innymi chorobami skóry:

trądzik skupiony

rogowacenie okołomieszkowe

opryszczka

potówki

czyrak

Fioletowe krosty na pupie – leczenie

Aby uniknąć pojawiania się pryszczy na pośladkach należy zadbać o odpowiednią bieliznę – przewiewną oraz wykonaną z naturalnych materiałów. Warto także stosować kosmetyki do skóry wrażliwej. Jeśli krosty są bolesne oraz pojawia się ich coraz więcej, należy zgłosić się do dermatologa. Lekarz może zalecić stosowanie maści lub leków doustnych. Dobrym rozwiązaniem jest także stosowanie peelingów skóry, które są wykonywane w gabinetach medycyny estetycznej. Należy powstrzymywać się od rozdrapywania krost oraz ich wyciskania, ponieważ skutkuje to pogorszeniem stanów zapalnych oraz powstawaniem blizn.

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

Formularz kontaktowy

Imię i nazwisko

Email

Placówka:

Treść wiadomości

Copyright © 2018 KlinikaMiracki