AKCJA CIAŁO 2021 - KUP VOUCHER I KORZYSTAJ Z CEN BASIC 2000zł PREMIUM 3000zł

Krosty ropne na twarzy

Krosty ropne na twarzy – informacje ogólne

Ropne krosty, które pojawiają się na Twojej twarzy, są wynikiem niewłaściwego dbania o higienę, a także wynikają z przyczyn niezależnych od nas. Ich występowaniu sprzyja m.in. genetyka, hormony oraz stres. Często to właśnie nadmiar sebum jest głównym sprawcą naszego problemu. Ten łój skórny, który jest produkowany przez gruczoły łojowe, może osadzać się w naszych porach. Gdy dodatkowo dołączą do niego bakterie oraz drobne zanieczyszczenia, to mamy już idealne warunki do powstania niechcianej krosty. Warto wiedzieć, że problem ten dotyka najczęściej osoby posiadające cerę tłustą i mieszaną. Bardzo często spotyka również nastoletnią grupę wiekową, w której można odnotować nadmierną pracę hormonów. Nie oznacza to jednak, że problem nie występuje u osób dorosłych, a także tym z tendencją do suchej skóry.

Krosty ropne na twarzy – zapobieganie

W zachowaniu czystej i zdrowej twarzy, pomoże nam przede wszystkim zdrowa dieta. Należy wykluczyć z niej przede wszystkim fast foody oraz słodycze (zdrowsze będzie spożywanie gorzkiej czekolady). Dobrym posunięciem okaże się także ograniczone spożywanie tłustych potraw. Równie ważna jest rezygnacja z napojów gazowanych, kolorowych i alkoholowych.

Do swojego codziennego, wieczornego rytuału wprowadź toniki, których stosowanie zapewni optymalne pH Twojej skóry. Pamiętaj również o częstym używaniu żeli oczyszczających. Przede wszystkim nie wyciskaj krost! Ta prosta zasada uchroni Ciebie przed powstawaniem nowych wykwitów skórnych, a także bliznami.

Krosty ropne na twarzy – zabiegi

Kilka razy w tygodniu stosuj peeling. To właśnie dzięki niemu pozbędziesz się nadmiaru martwego naskórka, który jest jedną z przyczyn Twojego problemu. Warto również stosować miejscowo preparaty zawierające witaminę A, która chroni nas przed obecnością krost. Gdy problem dalej nie znika – skontaktuj się z dermatologiem.

Polecane zabiegi: 

Lampa LED

Peeling chemiczny

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki