AKCJA CIAŁO 2021 - KUP VOUCHER I KORZYSTAJ Z CEN BASIC 2000zł PREMIUM 3000zł

Pryszcze koło ust

Kiedy na twarzy pojawiają się pryszcze wokół ust, zazwyczaj są powodem zaniepokojenia oraz skupienia na sobie uwagi. Ciężko jest je zamaskować, a zdarza się, że problem często i cyklicznie wraca. W takiej sytuacji, z pewnością dobrze jest zastosować efektywną kurację, która pozwoli na odzyskanie gładkiej skóry i komfortu psychicznego. Wskazana jest wizyta u dermatologa oraz kosmetologa, żeby zdiagnozować podłoże występowania choroby, a także dostosowanie odpowiednich metod leczenia.

Pryszcze koło ust – przyczyny

Czynnikiem powodującym powstawanie pryszczy wokół ust może być trądzik dorosłych, o podłożu hormonalnym, a także dziedzicznym. Podłożem tworzenia się krostek wokół ust jest również nadmierne wydzielanie łoju oraz zapalenie mieszków włosowych, spowodowane niewłaściwym usuwaniem owłosienia. Oprócz tego, przyczyną występowania wyprysków na twarzy jest też czasem alergia. Dlatego tak istotna jest prawidłowa diagnostyka pod okiem wykwalifikowanego lekarza, który po rozpoznaniu choroby, dobiera właściwą kurację. Dodatkowo, krostki wokół ust mogą wskazywać na niedobór witamin z grupy B oraz odwodnienie organizmu. Poza tym, na występowanie niechcianych zmian skórnych niebagatelny wpływ ma dieta, palenie tytoniu i picie alkoholu, co nierzadko znacząco wpływa na rozwój pryszczy wokół ust.

Pryszcze koło ust – leczenie

Kuracja wobec krostek wokół ust, powstałych wskutek trądziku dorosłych obejmuje przyjmowanie antybiotyków i retinoidów lub też hormonów. Czasem konieczne jest przyjmowanie witamin z grupy B, a także leków przeciwhistaminowych, jeśli podłożem wyprysków na twarzy jest alergia. Skuteczne leczenie polega również na regularnym stosowaniu zabiegów medycyny estetycznej, w tym peelingów, masek oraz lasera ze specjalną głowicą Acne.

Pryszcze koło ust – profilaktyka

Efektywną profilaktyką jest zastosowanie diety niskotłuszczowej oraz unikanie słodyczy i ostrych potraw, a także picie dużej ilości wody niegazowanej. Ponadto, warto zrezygnować z używek, takich jak palenie tytoniu czy spożywanie alkoholu, ponieważ wpływają one nie tylko na rozwój niedoskonałości skórnych, ale także przyspieszają starzenie się twarzy. Doskonałym działaniem zapobiegawczym wobec pryszczy wokół ust jest również stosowanie specjalnych kosmetyków do mycia i pielęgnacji twarzy, które działają przeciwbakteryjnie oraz złuszczająco. Zapobiega to powstawaniu nowych krostek wokół ust i poprawia wygląd cery. Dobrze jest także zadbać o profesjonalne oczyszczanie skóry twarzy, wykonując zabiegi medycyny estetycznej, dobrane do rodzaju problemu skórnego przez kosmetologa. Poza tym, w przypadku wystąpienia podrażnienia na golenie skóry wokół ust czy depilację włosów, warto wykonać laserowe usuwanie owłosienia.

Polecane zabiegi w leczeniu pryszczy koło ust

Zabiegami polecanymi w leczeniu pryszczy koło ust, a także blizn potrądzikowych oraz w przypadku chęci usunięcia zbędnego owłosienia są: 

Discovery Pico

Sebacia – innowacyjna niefarmakologiczna metoda leczenia trądziku

Icon 1540

Peeling chemiczny

Alma Harmony iPixel

Maska tretinoinowa

Cosmelan

Yellow Peel

Peeling Refresh

PRX

Alma Harmony Acne

Peeling Whitening

PicoSure

Peeling Salipeel Lic

 

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki