NOWOŚĆ! Voucher on-line!

Operacyjnie powiększony biust a karmienie piersią. Czy z implantami można karmić dziecko?

Operacja powiększania biustu to jeden z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej. Ze względu na ogromne zainteresowanie implantami piersi, dookoła powiększania biustu narosło bardzo wiele mitów. Najczęściej powtarzane to te dotyczące sztucznego, przerysowanego efektu oraz braku możliwości karmienia piersią. Czy w tych twierdzeniach kryje się jakieś ziarno prawdy? Czy z implantami można karmić dziecko? Odpowiadamy!

Spis treści:

Powiększanie piersi – jak wygląda zabieg?

Czy z implantami można karmić dziecko?

Operacyjnie powiększony biust a karmienie piersią

Powiększanie piersi – jak wygląda zabieg?

Konsultacja wstępna przed operacją powiększenia piersi jest niemalże równie istotna, jak sam zabieg. To właśnie wtedy chirurg poznaje oczekiwania pacjentki oraz informuje ją o przeciwwskazaniach i kwalifikuje do zabiegu. Jeśli jesteś zainteresowana powiększaniem piersi implantami, powinnaś wiedzieć, że wyróżniamy różne typy implantów – nie tylko ze względu na wielkość, ale także na ich kształt. W zależności od budowy anatomicznej i indywidualnych upodobań pacjentki, może ona zdecydować się na tzw. implanty anatomiczne, czyli w kształcie łezki, lub okrągłe, które przypominają półkule. Zazwyczaj implanty anatomiczne wybierają panie, którym zależy na bardzo naturalnym rezultacie, a implanty okrągłe dają wyraźniejszy, pełniejszy efekt. Nie jest to jednak regułą, bo końcowy rezultat tego, jak będzie wyglądał operacyjnie powiększony biust, zależy od większej ilości uwarunkowań – umiejscowienia, wysokości implantu względem długości klatki piersiowej, budowy anatomicznej pacjentki i oczywiście wielkości samego implantu. Nie jest prawdą, że powiększone implantami piersi wyglądają nienaturalnie, przerysowanie czy ordynarnie – doświadczony chirurg plastyk dopasuje implanty i przeprowadzi zabieg tak, aby pacjentka była w pełni zadowolona z efektów.

Czy z implantami można karmić dziecko?

W Internecie można natknąć się na błędne informacje dotyczące operacyjnie powiększonego biustu i karmienia piersią. Szczególnie na forach internetowych mocno obecne jest powielanie mitu głoszącego, że kobiety z implantami w piersiach nie będą mogły karmić dziecka. Oczywiście jest to nieprawda – z implantami można karmić dziecko piersią i powiększony biust kompletnie w tym nie przeszkadza. Fałszywe informacje na ten temat wynikły prawdopodobnie z nieznajomości anatomii człowieka i budowy piersi oraz niewiedzy, w jaki sposób przeprowadzana jest operacja powiększania piersi implantami. Co prawda istnieją przypadki, w których powikłaniem pozabiegowym była niemożność karmienia piersią, jednak aby do tego doszło, muszą zostać uszkodzone gruczoły mlekowe, a to nam na pewno nie grozi, jeśli poddamy się operacji w renomowanej klinice u doświadczonego chirurga plastyka.

Operacyjnie powiększony biust a karmienie piersią

Istnieje kilka metod operacyjnego powiększania piersi. Różnią się one miejscem nacięcia (pod sutkiem, pod pachą lub wokół otoczki) oraz umiejscowieniem implantu. Chirurg plastyk może umieścić implant bezpośrednio pod gruczołem, pod mięśniem lub częściowo pod mięśniem. Najczęstszą techniką jest wkładanie implantu podmięśniowo. W tej sytuacji gruczoł chroniony jest mięśniem, więc nie istnieje ryzyko, że zostanie on uszkodzony. Właśnie z tego względu powiększony implantami biust kompletnie nie przeszkadza w karmieniu piersią. Skoro chirurg plastyk umieszcza implanty zawsze pod gruczołem lub pod mięśniem, nie mają one fizycznej możliwości utrudniania karmienia dziecka piersią – gruczoł mlekowy oraz kanaliki mlekowe funkcjonują dokładnie tak samo, jak w przypadku piersi, które nie zostały poddane żadnemu zabiegowi.

Jeśli zastanawiasz się nad zabiegiem powiększenia biustu implantami, nie musisz obawiać się o karmienie piersią. Umów się na konsultację ze specjalistą i daj sobie szansę na piersi, o jakich zawsze marzyłaś!

Kategorie

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

WARSZAWA

al. Wilanowska 67 (Warszawa – Mokotów)

Kod pocztowy: 02-765 Warszawa

ul. Królewska 18 (Warszawa – Śródmieście)

Kod pocztowy: 00-103 Warszawa

al. KEN 54 (Warszawa – Ursynów)

Kod pocztowy: 02-797 Warszawa

ul. Jędrusik Kaliny 7 (Warszawa – Żoliborz, wejście od ul. Powązkowskiej)

Kod pocztowy: 01-748 Warszawa


KATOWICE

ul. Żelazna 2 (Katowice)

Kod pocztowy: 40-851 Katowice

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki