Odbierz rabat 50 zł na zabieg mezoterapii i na konsultację o wartości 200 zł! Sprawdź
Opublikowano

Depilacja laserowa podczas ciąży. Jak wybrać bezpieczny zabieg?

Każda kobieta chce czuć się i wyglądać na zadbaną bez względu na etap życia, w którym się znajduje. Dbanie o skórę, włosy i paznokcie to stałe elementy rutyny dla większości z nas. Do tej listy z pewnością zalicza się także usuwanie zbędnego owłosienia. Czy podczas ciąży i karmienia piersią możesz poddać się depilacji laserem? Jakie są ku temu przeciwwskazania?

Depilacja laserowa podczas ciąży

Kobiety w ciąży i karmiące piersią nie powinny poddawać się depilacji laserowej. W tym wyjątkowym stanie wszystkie zabiegi wykorzystujące ultradźwięki i emitujące energię z urządzeń laserowych nie są dozwolone. Jeśli jesteś w ciąży, wstrzymaj się także z wykonywaniem:

 • zabiegów wyszczuplających,
 • peelingów kawitacyjnych,
 • sonoforezy.

W przypadku ciąży nie ma znaczenia czy planujesz pozbyć się włosów z bikini, rąk, nóg czy twarzy. Bez względu na część ciała, depilacja laserem podczas tych wyjątkowych dziewięciu miesięcy może negatywnie wpłynąć nie tylko na płód, ale również i na Twoje zdrowie. 

Dlaczego w ciąży nie można usuwać owłosienia laserem?

Ze względu na środki ostrożności w czasie ciąży, nie wykonuje się testów potwierdzających, że laser nie wpływa negatywnie na rozwój płodu. Wiadomo jednak, że wiązki, które emituje laser, mogą wywołać chociażby niespodziewane skurcze mięśni. Taka sytuacja mogłaby być bardzo groźna dla przyszłej mamy i jej dziecka. Nagłe i niekontrolowane skurcze mięśni w pierwszych miesiącach ciąży mogą doprowadzić do poronienia, natomiast w końcowym trymestrze do przedwczesnego porodu. 

Zmiany hormonalne, do których dochodzi w organizmie kobiety w tym czasie, są często nieprzewidywalne. Każdy organizm jest inny, tak samo, jak i jego reakcje na różne czynniki. W związku z tym skóra kobiety podczas ciąży może być bardziej wrażliwa i delikatniejsza niż zwykle. Nawet najlepsze technologie i urządzenia do wykonywania depilacji laserowej takie jak Vectus czy Thunder MT nie gwarantują, że reakcja organizmu kobiety ciężarnej po usunięciu owłosienia nie będzie negatywna. 

Depilacja laserowa podczas laktacji 

Usuwanie zbędnego owłosienia laserem przez kobietę karmiącą piersią również nie jest wskazane. Jeśli planujesz wykonanie takiego zabiegu, najlepiej wstrzymaj się do czasu zakończenia laktacji, a następnie odczekaj jeszcze kilka miesięcy. Również i w tym przypadku specjaliści podkreślają, że wrażliwa skóra, nieunormowany poziom hormonów i osłabiony po porodzie organizm to przeciwwskazania do wykonania epilacji laserem. 

Wiązka lasera emitowana przez urządzenia do depilacji, pomimo tego, iż w normalnych warunkach jest całkowicie bezpieczna dla skóry, w tym wyjątkowym dla kobiety czasie mogłaby spowodować podrażnienia czy też wystąpienie rumienia na skórze. W trakcie karmienia piersią skóra jest również bardziej uwrażliwiona i delikatniejsza. Tego rodzaju zabieg mógłby okazać się bardzo bolesny i niekomfortowy. Nie warto zatem ryzykować i lepiej przełożyć depilację laserową na późniejszy termin. Jeśli chcesz mieć pewność, że zabieg przebiegnie pomyślnie i nie wywoła podrażnień, najlepiej zaplanuj go na kilka miesięcy po zakończeniu karmienia piersią. Dzięki temu korzystanie z lasera przyniesie oczekiwane efekty, a ty pozbędziesz się niechcianego owłosienia bez skutków ubocznych,

Jaka metoda depilacji jest odpowiednia dla kobiety w ciąży

Oprócz niewskazanej w tym czasie depilacji laserowej, powinnaś unikać również wszelkich innych metod wywołujących ból. Nie wykonuj depilacji woskiem, pastą cukrową oraz depilatorem. Wszystkie te metody w normalnych warunkach powodują ból, natomiast dla wyjątkowo wrażliwej i delikatnej skóry kobiet w ciąży mogą być jeszcze bardziej bolesne niż zwykle. Jak zatem depilować ciało? 

Najbezpieczniejszą metodą pozbywania się włosów dla kobiety ciężarnej i jej maleństwa jest golenie. Pamiętaj, by maszynkę jednorazową stosować tylko raz, a wszelkiego rodzaju golarki utrzymuj w czystości i higienicznym stanie. Jeśli jesteś już po porodzie i laktacji, skontaktuj się ze specjalistami z Kliniki Miracki i umów się na konsultację oraz wykonanie depilacji laserowej dowolnego obszaru na ciele. 

Kategorie

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

WARSZAWA

al. Wilanowska 67 (Warszawa – Mokotów)

Kod pocztowy: 02-765 Warszawa

ul. Królewska 18 (Warszawa – Śródmieście)

Kod pocztowy: 00-103 Warszawa

al. KEN 54 (Warszawa – Ursynów)

Kod pocztowy: 02-797 Warszawa

ul. Jędrusik Kaliny 7 (Warszawa – Żoliborz, wejście od ul. Powązkowskiej)

Kod pocztowy: 01-748 Warszawa


KATOWICE

ul. Żelazna 2 (Katowice)

Kod pocztowy: 40-851 Katowice

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki