Menu
epilacja laserowa Warszawa klinika efekty

Depilacja/epilacja laserowa Vectus

Działanie lasera diodowego Vectus opiera się na emisji wiązki światła laserowego o długości fali 810 nm. Światło emitowane przez laser jest absorbowane przez barwnik włosa, co w praktyce powoduje, że mieszek włosowy ulega termicznej destrukcji. Jest to jedyna metoda trwałego usunięcia owłosienia. Laser Vectus, dzięki unikatowej długości fali lasera, skutecznie i trwale niszczy jedyną żywą część włosa – jego macierz.

Usuwanie włosów laserem Vectus to najpopularniejsza i najskuteczniejsza obecnie metoda depilacji. Unikatowy i jedyny w tego typu urządzeniach system Skintel, automatycznie badający poziom zawartości melaniny w skórze, pozwala na niezwykle precyzyjne dopasowanie siły energii laserowej do indywidualnych potrzeb Pacjenta. Dzięki temu zabiegi wykonywane przy pomocy lasera Vectus są szybkie i charakteryzują się ogromną skutecznością oraz precyzją.

Epilacja Vectus

Współczesna laseroterapia oferuje nam przełomowe rozwiązanie w postaci technologii Vectus – urządzenia do epilacji, które na długie lata zmieniło oblicze i możliwości medycyny estetycznej w zakresie skutecznego eliminowania zbędnego owłosienia. 

Laser Vectus od ponad dwóch lat jest uważany na całym świecie za przebój i niedoścignionego lidera w kategorii depilacji, a dokładniej fotodepilacji. Dlatego też w Klinice Miracki z prawdziwą przyjemnością korzystamy z jego atutów i fenomenalnej skuteczności.

Konsultacja, pomagająca wybrać wariant, wliczona w cenę zabiegu

OFERTA SPECJALNA!

Wszystkie pojedyncze zabiegi w cenach pakietowych!

Do 6 zabiegów + 1 ZABIEG GRATIS, do 8 zabiegów + 2 ZABIEGI GRATIS!

Realizacja: pojedyncze zabiegi: 6 m-cy, 6+1 zabiegów: 18 m-cy, 8+2 zabiegi: 24 m-ce

 

 

Obszar zabiegu1 zabieg4 zabiegi
Górna warga80 zł 200 zł320 zł 800 zł
Broda/baki80 zł 200 zł320 zł 800 zł
Szyja/policzki120 zł 300 zł480 zł 1 200 zł
Okolica między brwiami40 zł 100 zł160 zł 400 zł
Uszy40 zł 100 zł160 zł 400 zł
Pachy120 zł 300 zł480 zł 1 200 zł
Kark120 zł 300 zł480 zł 1 200 zł
Brzuch160 zł 400 zł640 zł 1 600 zł
Tors160 zł 400 zł640 zł 1 600 zł
Plecy140 zł 350 zł560 zł 1 400 zł
Plecy męskie200 zł 500 zł800 zł 2 000 zł
Okolica brodawek80 zł 200 zł320 zł 800 zł
Bikini (pachwiny, wzgórek łonowy)120 zł 300 zł480 zł 1 200 zł
Bikini pełne (pachwiny, wzgórek, wargi sromowe)140 zł 350 zł560 zł 1 400 zł
Bikini brazylijskie180 zł 450 zł720 zł 1 800 zł
Bikini męskie220 zł 550 zł880 zł 2 200 zł
Pośladki120 zł 300 zł480 zł 1 200 zł
Linia biała120 zł 300 zł480 zł 1 200 zł
Kolana100 zł 250 zł400 zł 1 000 zł
Łydki160 zł 400 zł640 zł 1 600 zł
Uda 240 zł 600 zł960 zł 2 400 zł
Uda ½160 zł 400 zł640 zł 1 600 zł
Całe nogi ( uda + łydki + kolana)400 zł 1 000 zł1 600 zł 4 000 zł
Palce u stóp40 zł 100 zł160 zł 400 zł
Ramiona120 zł 300 zł480 zł 1 200 zł
Przedramiona100 zł 250 zł400 zł 1 000 zł
Krem znieczulający do zabiegu (5 ml)100 zł

Wypełnij formularz
– natychmiast zajmiemy się obsługą

Imię i nazwisko

Email

Treść wiadomości

Zadzwoń
– umówimy Cię na spotkanie

+48 221 030 030

Wyślij maila
– odpowiemy w najszybszym możliwym czasie

rejestracja@klinikamiracki.pl

Obszary zabiegowe – zastosowania

Usuwanie owłosienia
 • Twarz
 • Pachy
 • Kark
 • Brzuch
 • Plecy
 • Klatka Piersiowa
Usuwanie owłosienia
 • Okolice bikini
 • Kolana
 • Łydki
 • Uda
 • Palce u stóp
 • Ramiona i przedramiona

Mocne strony zabiegu

 • Największym atutem lasera Vectus jest wysoki poziom bezpieczeństwa wykonywanego zabiegu; dzięki unikatowej na skalę światową technologii Skintel procedury przeprowadzane przy użyciu tego urządzenia eliminują ryzyko poparzenia skóry Pacjenta. Ten niezwykły potencjał drzemiący w technologii Skintel polega na wbudowaniu w laser inteligentnego czytnika pomiaru poziomu melaniny w skórze Pacjenta, dzięki któremu urządzenie precyzyjnie dostosowuje optymalne parametry zabiegu tak, aby był on jak najbardziej efektywny i bezpieczny dla Pacjenta i zabezpieczał jego skórę przed poparzeniem.
 • Usuwanie owłosienia przy pomocy lasera Vectus to przede wszystkim najwyższa, dostępna na rynku gwarancja skuteczności i szybkości fotodepilacji. W rękach profesjonalisty, w zaledwie kilka minut laser Vectus pomoże dokonać precyzyjnej depilacji wybranej partii ciała. Dla przykładu – usunięcie owłosienia z pleców dorosłego mężczyzny – zajmuje jedynie trzy minuty. W przypadku owłosienia pach – czas ten skraca się do jednej minuty!

Alternatywne zabiegi

Kluczowe fakty

 
Kto wykonuje zabieg?
Zabieg wykonuje kosmetolog.
Czy zabieg jest bolesny?
Zabieg jest mało bolesny. System chłodzący „Advanced Contact Cooling” błyskawicznie koi skórę.
Ile trwa rekonwalescencja?
Zabieg nie wymaga rekonwalescencji.

 

Zasada Działania

Technologia Skintel™

Laser PALOMAR VECTUS VECTUS™ to prawdziwie innowacyjny laser do trwałego usuwania owłosienia. Jest skuteczny i bezpieczny dla każdego kolorytu skóry oraz każdego rodzaju owłosienia. Jego wyjątkowość polega na tym, że działa również na trudne do usunięcia jasne lub rude włosy a epilację możemy przeprowadzać bez względu na porę roku! VECTUS jako jedyny na świecie, wyposażony jest w inteligentny czytnik poziomu melaniny w skórze – Skintel™. Dzięki indywidualnemu doborowi energii, możemy zastosować wyższe parametry, jednak ciągle bezpieczne dla pacjenta, wykluczając ryzyko poparzenia.

Emisja światła lasera

Działanie lasera Vectus opiera się na emisji wiązki światła laserowego o długości fali 810 nm. Światło emitowane przez laser jest absorbowane przez barwnik włosa, co w praktyce powoduje, że mieszek włosowy ulega termicznej destrukcji. Jedyny w tego typu urządzeniach system Skintel, automatycznie badający poziom zawartości melaniny w skórze Pacjenta, pozwala na niezwykle precyzyjne dopasowanie siły wiązki laserowej do jego indywidualnych potrzeb. Dzięki temu zabiegi wykonywane przy pomocy lasera Vectus są szybkie i charakteryzują się wysokim poziomem bezpieczeństwa.

Zniszczenie cebulek włosa

Dodatkowym atutem działania lasera Vectus jest, wbudowany z myślą o komforcie i bezpieczeństwie Pacjenta, system chłodzący „Advanced Contact Cooling”, który błyskawicznie koi fragment skóry poddany zabiegowi. Laser diodowy o długości fali 810 nm emituje wiązkę promieni, która pochłaniana jest przez barwnik włosa, co prowadzi do zniszczenia jego cebulki. Analogicznie jest też w przypadku usuwania przebarwień, które znikają z powierzchni skóry po około 2 tygodniach od zabiegu.

Kontynuacja terapii

Częstotliwość powtarzania zabiegów laserem Vectus jest uzależniona od kilku czynników – przede wszystkim od tego, czy urządzenie stosujemy do zabiegu usuwania owłosienia czy do eliminacji przebarwień. W tym drugim przypadku najczęściej wystarcza jednorazowy zabieg, a spektakularny, oczekiwany efekt, jest widoczny już po 2-3 tygodniach, kiedy wraz ze złuszczającym się naskórkiem zniknie pozabiegowe lekkie zaciemnienie skóry.

Częstotliwość zabiegów

Oczywiście ostateczna decyzja o liczbie wymaganych zabiegów jest uzależniona od indywidualnych cech skóry Pacjenta. Usuwanie nadmiernego owłosienia niemal zawsze wymaga kilku wizyt, przede wszystkim ze względu na właściwości wzrostu włosów u człowieka. Te bowiem rosną na naszym ciele nierównomiernie i w momencie przeprowadzania pierwszego zabiegu możliwe jest usunięcie tylko części włosów – zwyczajowo przyjmuje się, że około 30%. Ostateczna liczba zabiegów dostosowana jest do indywidualnych uwarunkowań Pacjenta - zalecamy minimum 4, ale rekomendujemy 4-6-8 zabiegów, po których możliwe jest całkowite usunięcie niechcianego owłosienia.

Wskazania

Zabiegi przy użyciu lasera Vectus wykonujemy zawsze, kiedy mierzymy się z problemem nadmiernego owłosienia u Pacjenta. Dzięki przełomowej technologii. zastosowanej w urządzeniu, możemy, w odróżnieniu od wielu standardowych zabiegów epilacji, bez trudu pozbyć się zbędnych włosów bez tradycyjnych ograniczeń. W przypadku zastosowania lasera Vectus możemy wykonywać bezpieczne i skuteczne zabiegi na skórze o każdym kolorycie, usuwać nawet najjaśniejsze i rude włosy, które bywają wyzwaniem dla innych urządzeń – możemy podejmować się usuwania owłosienia z twarzy, okolic bikini i pozostałych części ciała. Niezwykle istotny jest też fakt, że laser Vectus pozwala na wykonywanie bezpiecznych zabiegów całkowicie niezależnie od warunków zewnętrznych – zabiegi przy jego użyciu wykonujemy przez cały rok, niezależnie od warunków atmosferycznych i depilowanej strefy – również bikini.

Przeciwwskazania

 • Świeża opalenizna
 • Ciąża
 • Przerwana ciągłość naskórka
 • Epilepsja
 • Przyjmowanie leków, w tym ziół fotouczulających
 • Terapia retinoidami (witamina A)
 • Przyjmowanie leków obniżających krzepliwość krwi
 • Łuszczyca
 • Bielactwo
 • Cukrzyca
 • Bliznowce
 • Aktywne infekcje skórne
 • Rozrusznik serca
 • Niedawno przebyte zabiegi chirurgiczne

Przebieg zabiegu

 

Konsultacja wstępna

Zabiegi za pomocą lasera diodowego Vectus są wyjątkowo skuteczne i dlatego chętnie polecam je Pacjentom borykającym się z problemem nadmiernego i niechcianego owłosienia. Głównym walorem jest wysoki poziom bezpieczeństwa tego zabiegu. Rezultaty zaś są często lepsze od oczekiwań. Moi Pacjenci zawsze wysoko oceniają ten rodzaj terapii, jej bezinwazyjność i skuteczność. Kierując się ich opiniami i swoim doświadczeniem zawodowym, mogę z czystym sumieniem depilację/epilację wiązką lasera Vectus.

Pierwszy zabieg

Sam zabieg jest w porównaniu z innymi metodami depilacji stosunkowo mało bolesny i przeprowadzany w zaledwie kilka minut. Dokładny czas jego trwania jest oczywiście uzależniony od obszaru zabiegowego, czyli wielkości tych partii skóry, które poddajemy epilacji. Dzięki możliwościom lasera Vectus, który samoczynnie chłodzi skórę podczas zabiegu, praktycznie tuż po jego zakończeniu nasz pacjent może wrócić do swoich codziennych zajęć. Przez pewien czas po zabiegu należy unikać sauny, solarium oraz gorących kąpieli, aby dać skórze w pełni się zregenerować.

Konsultacja kończąca

Konsultacja kończąca zwykle nie jest konieczna. Zmiany znikają całkowicie, Ewentualne lekkie zaczerwienienie skóry, będące wynikiem działania lasera znika bardzo szybko, zaś inne efekty uboczne po wykonaniu zabiegu nie występują, o ile przestrzegamy zaleceń pozabiegowych.

Przed i po

 • Przed Po 1
 • Przed Po 2

Jak się przygotować?

Zabieg usuwania zbędnego owłosienia przy użyciu lasera Vectus nie wymaga szczególnego przygotowania przed jego przeprowadzeniem, jednak zgodnie ze standardami naszej kliniki i w trosce o jak najwyższą jakość i skuteczność usługi procedurę rozpoczynamy od:

 • dokładnego określenia czynników determinujących parametry wykonania zabiegu
 • określenia fototypu skóry pacjenta
 • określenia i oznaczenia białym markerem miejsc, które nie będą poddane zabiegowi (pieprzyki, zmiany skórne)

Dzięki przełomowemu systemowi Skintel określamy dokładnie fototyp skóry pacjenta, a także gęstość i grubość owłosienia oraz zawartość melaniny, czyli barwnika w strukturze włosów. W zależności od wyników tego wywiadu dobieramy wielkość głowicy urządzenia (większa do dużych partii ciała i mocnych włosów, mniejsza do bardziej precyzyjnych zabiegów i włosów delikatnych). Dopiero po określeniu tych parametrów możemy przystąpić do epilacji.

Częste pytania

Dlaczego warto wybrać właśnie ten zabieg?

Warto wybrać epilację Vectus, ponieważ:

 • trwałe usuwa owłosienie
 • jest bezpieczny i bezbolesny
 • w porównaniu z innymi zabiegami daje lepsze efekty (stałe nie przejściowe)
 • jest nieinwazyjny
 • nie powoduje blizn oraz reakcji alergicznych
 • trwa krótko
Ile zabiegów jest koniecznych, by pozbyć się włosów na stałe?
Jest to kwestia bardzo indywidualna, jednak w większości przypadków wystarcza od 3-5 zabiegów usuwania owłosienia laserem.
Jak pielęgnować skórę po zabiegu?

Przez pewien czas po zabiegu należy unikać sauny, solarium oraz gorących kąpieli, aby dać skórze w pełni się zregenerować.

Powiązane artykuły

 
Carousel contents not found!

Komentarz eksperta

Zabiegi za pomocą lasera diodowego Vectus są wyjątkowo skuteczne i dlatego chętnie polecam je Pacjentom borykającym się z problemem nadmiernego i niechcianego owłosienia. Głównym walorem jest wysoki poziom bezpieczeństwa tego zabiegu. Rezultaty zaś są często lepsze od oczekiwań. Moi Pacjenci zawsze wysoko oceniają ten rodzaj terapii, jej bezinwazyjność i skuteczność. Kierując się ich opiniami i swoim doświadczeniem zawodowym, mogę z czystym sumieniem depilację/epilację wiązką lasera Vectus.