Na jak długo wystarcza depilacja laserowa? Sprawdź!

Standardowa depilacja daje zadowalające efekty tylko na kilka dni? A może już po jednym dniu pojawia się na Twoim ciele ciemny odrost? Do tego nieraz dochodzą podrażnienia wywołane zwykłą maszynką lub problem wrastających włosków – skutecznie pomoże w tym laser. Jeśli zastanawiasz się, na jak długo wystarcza epilacja, dowiedz się więcej!

Pożegnaj niechciane włoski!

Metod usuwania niechcianych włosków jest co najmniej kilka. Do najbardziej popularnych należy wosk, maszynka lub pasta cukrowa. Każdy w tych sposobów ma jednak sporo minusów – wosk i pasta są przede wszystkim bardzo nieprzyjemne. Codzienne golenie maszynką podobnie, co wiąże się z przymusem częstego wykonywania zabiegów oraz ewentualnymi podrażnieniami. Skóra staje się sucha, popękana, mieszki włosów są podrażnione i łatwo o stan zapalny. Największą wadą wymienionych tu metod jest jednak trwałość efektów – a raczej jej brak. Owszem, w przypadku wosku może być to nawet kilka tygodni, lecz nie zmienia to faktu, że po tym czasie włosy odrastają, a do ponownego zabiegu należy zachować ich widoczną długość.

Nic zatem dziwnego, że coraz więcej osób decyduje się na epilację – laser pozwala bowiem osiągnąć trwałe efekty. Powoduje termiczne zniszczenie cebulki włosa, czego skutkiem jest brak możliwości jego odrastania. Co dokładnie oznacza w tym kontekście określenie “trwałe efekty”? 

Wybierając laser, wybierasz spokój na lata

Opisywany tu rodzaj depilacji pozwala cieszyć się gładką skórą przez lata! Gładką, ponieważ laser usuwa niemalże wszystkie włoski – nawet 97 proc. z nich. Owszem, po jakimś czasie od zakończenia serii zabiegów – czas ten  zależy od indywidualnych predyspozycji – mogą pojawić się pojedyncze, odrastające włoski. Wystarczy wtedy przeprowadzić zabieg przypominający i znowu cieszyć się spokojem oraz wolnością od codziennej depilacji! 

Co więcej warto wiedzieć o epilacji laserowej w kontekście jej skuteczności oraz trwałości efektów?

 • W trakcie depilacji zniszczeniu ulegają włosy będące w fazie anagenu (wzrostu). Dlatego też w czasie jednego zabiegu nie da się usunąć wszystkich – poszczególne z nich znajdują się w różnych fazach. Przerwy pomiędzy sesjami ustalane są właśnie pod tym kątem.
 • Przerwy pomiędzy zabiegami powinny trwać 4-8 tygodni. Zależne jest to zarówno od obszaru poddanego depilacji, jak i rodzaju lasera.
 • W Klinice Miracki dysponujemy najnowocześniejszym sprzętem. Zabieg depilacji przeprowadzamy trzema laserami: diodowym Vectus, aleksandrytowym Motus lub laserem Thunder MT, łączącym obie technologie. Nasi specjaliści mają ogromne doświadczenie w tym zakresie i doradzą, który będzie najlepszy akurat dla Ciebie i potrzeb Twojej skóry.
 • Tego typu depilacja, jeśli jest przeprowadzana przez profesjonalistów, jest komfortowa, szybka (często sama praca lasera trwa zaledwie kilka minut!) oraz bezpieczna. Pamiętaj o konsultacji wstępnej – jest ona potrzebna m.in. w celu wykluczenia przeciwwskazań do zabiegu oraz stanowi najlepszą okazję do zadania specjaliście wszelkich nurtujących Cię pytań. 
 • Ile sesji depilacji potrzeba, by osiągnąć oczekiwane rezultaty? Minimalna ich ilość to 4, lecz zazwyczaj wykonuje się ich 6-8. Wiele zależy od indywidualnych predyspozycji, czyli m.in. ilości włosków, ich grubości, barwy, karnacji czy nawet uwarunkowań hormonalnych Pacjenta lub Pacjentki. 
 • Co ważne, rezultaty można zauważyć już po pierwszej sesji. Po 2-3 tygodniach od jej przeprowadzenia zaczynają odrastać włoski, które są znacznie słabsze i zaczynają wypadać. Pierwsza sesja pozwala zazwyczaj usunąć około 30 proc. owłosienia na obszarze poddanym zabiegowi. Każdy kolejny pozostawia ich coraz mniej, by finalnie pozbyć się niemalże wszystkich!
 • Epilacja laserowa jest zabiegiem niezwykle skutecznym – najlepiej sprawdza się, jeśli Pacjent lub Pacjentka ma ciemne włosy i jasną karnację. Najnowocześniejsze sprzęty pozwalają jednak usunąć także jasne oraz bardzo jasne włoski

Więcej o opisywanej tu metodzie depilacji – nie tylko w kontekście trwałości jej efektów – dowiesz się tutaj: https://klinikamiracki.pl/epilacja-laserowa/  

Zapraszamy na zabiegi do naszych klinik w Warszawie, Katowicach, Krakowie i Łodzi.

Porady i recepcja

Adresy klinik

WARSZAWA

al. Wilanowska 67 (Warszawa – Mokotów)

Kod pocztowy: 02-765 Warszawa

ul. Królewska 18 (Warszawa – Śródmieście)

Kod pocztowy: 00-103 Warszawa

al. KEN 54 (Warszawa – Ursynów)

Kod pocztowy: 02-797 Warszawa

ul. Jędrusik Kaliny 7 (Warszawa – Żoliborz, wejście od ul. Powązkowskiej)

Kod pocztowy: 01-748 Warszawa

KATOWICE

ul. Żelazna 2 (Katowice)

Kod pocztowy: 40-851 Katowice

KRAKÓW

Fabryczna 1 (Kraków)

Kod pocztowy: 31-553 Kraków

Wkrótce otwarcie:

ŁÓDŹ

Piotrkowska 157A (Łódź)

Kod pocztowy: 90-440 Łódź

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki