Skip to main content

Żylaki jąder

Żylaki jąder – przyczyny powstawania

Żylaki jąder najczęściej występują u młodych mężczyzn i są związane z męską anatomią. Powstają na skutek niewydolności zastawek żył jądrowych. Lewa żyła jądrowa jest jedną z najdłuższych w organizmie, przez co krew dłużej przez nią przepływa. To powoduje duże ciśnienie, z którym nie zawsze żyły są w stanie sobie poradzić. Gdy żyły się rozszerzają – powstają żylaki. Żylaki jąder mogą też być związane z chorobami nerek. Inna nazwa żylaków jąder to żylaki powrózka nasiennego.

Żylaki jąder – objawy

Żylaki jąder bardzo rzadko dają konkretne objawy. Mężczyźni dowiadują się o nich zwykle przy okazji szukania przez lekarza powodu niepłodności. Niepłodność ta wynika z dużego nagromadzenia krwi w żyłach, która wytwarza wysoką temperaturę, w której plemniki nie mogą być produkowane. Mężczyźni u których wykryto żylaki jąder najczęściej skarżyli się na: uczucie ciężkości jąder, ból jąder, poczucie dyskomfortu, ból w trakcie stania oraz erekcji.

Żylaki jąder – leczenie

Skuteczną metodą leczenia żylaków jąder jest laparoskopowe podwiązanie żyły jądrowej. Lekarz może też zalecić stosowanie preparatów z diosminą lub dobesylanem wapnia, które zmniejszają zastój żylny. Pacjent po operacji wraca do pełnej sprawności w ciągu dwóch tygodni. Jeśli żylaki jąder pojawią się ponownie, należy powtórzyć zabieg, ponieważ nie wszystkie żyły zostały zamknięte. Po terapii istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że mężczyźni znów będą płodni.

 

Avatar
Oferta promocyjna kończy się za:
01
dni
12
godz
34
min
56
sek
Biostymulator Sculptra w cenie 2500 zł zamiast 3000 zł
Skorzystaj teraz
0