Liposukcja

Liposukcja w Warszawie, Katowicach

Liposukcja – co to?

Liposukcja to zabieg chirurgiczny, którego celem jest usunięcie nadmiernej tkanki tłuszczowej w sposób bezpieczny i trwały. Wspólnym działaniem dla wszystkich metod liposukcji jest wykonanie nacięć skóry i wprowadzenie kaniuli pozwalającej na odessanie komórek tłuszczowych. W Klinice Miracki w Warszawie i Katowicach liposukcję wykonujemy za pomocą najnowocześniejszych urządzeń pozwalających na skuteczne i bezpieczne usunięcie zbędnej tkanki tłuszczowej: Vaser Lipo, wykorzystującego ultradźwięki oraz LipoLife 3G bazującego na mocy lasera. W obu zabiegach liposukcji procedura  przebiega zazwyczaj w znieczuleniu miejscowym, choć możliwe jest znieczulenie ogólne na życzenie Pacjenta. Nowoczesne metody liposukcji pozwalają na znacznie mniejszą inwazyjność, wysokie bezpieczeństwo, krótszy czas zabiegu i rekonwalescencji. Wyjątkowość Vasera Lipo i LipoLife 3G tkwi również w precyzji i delikatności pozwalającej na wyodrębnienie tkanki tłuszczowej bez jej uszkodzenia, dzięki czemu może zostać ponownie użyta, jako wypełnienie dowolnego obszaru, np. pośladków, piersi, blizn, zmarszczek czy ust. Efektem liposukcji jest więc nie tylko wysmuklenie wybranej części ciała, ale również nadanie sylwetce upragnionych proporcji.

Obszary zabiegowe liposukcji

Dużą popularnością cieszą się obszary, na których tkanka tłuszczowa gromadzi się najczęściej i na których najtrudniej jest ją zredukować – Pacjenci chętnie wybierają liposukcję brzucha, ud wewnętrznych czy podbródka. W naszej klinice w Warszawie liposukcję wykonujemy także na „boczkach”, ramionach, bryczesach, kolanach, pośladkach, plecach oraz podbródku z „chomikami”. Oferujemy również Pacjentom ginekomastię (liposukcję piersi), którą przeprowadza się u mężczyzn w celu zredukowania ilości tłuszczu w okolicy piersi. Usunięcie tkanki tłuszczowej jest ratunkiem  w przypadku nagromadzenia się tkanki tłuszczowej w okolicach piersi spowodowanym zmianami hormonalnymi związanymi z dojrzewaniem lub przekwitaniem. Przyczyną nagromadzenia się komórek tłuszczowych w tej części ciała może być też nadwaga spowodowana nieprawidłową dietą.

Dla kogo jest liposukcja?

Liposukcja nie jest sposobem na zmniejszenie wagi ciała, a metodą redukcji nadmiaru tkanki tłuszczowej z trudnych obszarów, które wydają się być oporne na ćwiczenia czy dietę. Jako placówka medyczna zawsze zalecamy Pacjentom zdrowy styl życia. Liposukcja boczków czy odsysanie tłuszczu z brzucha mogą być dodatkiem czy uzupełnieniem, nie zaś metodą zastępczą. Szczupły brzuch po ciąży czy smukłe ramiona dla wielu osób są poza zasięgiem, mimo aktywności ruchowej i prawidłowego odżywiania. Wówczas rozwiązaniem tych problemów jest usunięcie komórek tłuszczowych podczas chirurgicznego zabiegu liposukcji – odsysania tłuszczu. Trwałość rezultatów eliminuje zagrożenie efektem jojo i daje możliwość cieszenia się swoim ciałem każdego dnia.

Rodzaje liposukcji 

Wielu osobom liposukcja kojarzy się jedynie z jej klasycznym rodzajem polegającym na umieszczeniu metalowej kaniuli w tkance tłuszczowej Pacjenta i jej odessaniu przy pomocy ujemnego ciśnienia. Istnieje jednak wiele rodzajów liposukcji,  m.in. laserowa, ultradźwiękowa, liposukcja wodna Body Jet, wibracyjna, infradźwiękowa czy Dual Lipo. W przypadku liposukcji wodnej tłuszcz usuwany jest za pośrednictwem strumienia wodnego wypłukującego i rozbijającego zbędne komórki tłuszczowej. Natomiast liposukcja kawitacyjna oraz laserowa, prócz usuwania zbędnej tkanki tłuszczowej, poprawia jędrność i kondycję skóry, działając wielopłaszczyznowo.

Liposukcja laserowa Warszawa, Katowice

Liposukcja laserowa w Klinice Miracki wykonywana jest za pomocą urządzenia LipoLife 3G, pozwalającego na usunięcie nadmiaru tkanki tłuszczowej nie uszkadzając jej, co umożliwia jej ponowne użycie poprzez lipotransfer. Komórki tłuszczowe mogą stanowić wypełnienie ust, zmarszczek, blizn czy piersi – Pacjent ma w tym zakresie dowolność. Ponadto liposukcja laserowa obkurcza i nadaje skórze sprężystości, stanowi więc połączenie dwóch najbardziej pożądanych efektów – wyszczuplenia i ujędrnienia. Sekretem bezpieczeństwa i skuteczności liposukcji laserowej jest zastosowanie lasera diodowego 1470 nm, którego zdaniem jest rozbicie tkanki tłuszczowej do stanu półpłynnego. Za pomocą kaniuli tkanka tłuszczowa zostaje odessana. Dodatkowym działaniem lasera jest podgrzanie głębokich warstw skóry do 70 stopni Celsjusza, co pobudza produkcję włókien kolagenowych odpowiedzialnych za napięcie i jędrność skóry. Efektem liposukcji laserowej jest więc szczupła sylwetka i piękna, elastyczna skóra. Cena liposukcji laserowej zaczyna się od 3500 zł.

Liposukcja kawitacyjna Warszawa, Katowice

Liposukcja ultradźwiękowa, nazywana też kawitacyjną, jest zabiegiem o obniżonej inwazyjności, a co za tym idzie – wysokim bezpieczeństwie i skróconym okresie rekonwalescencji. Podobnie jak w przypadku liposukcji laserowej, podczas zabiegu liposukcji kawitacyjnej tkanka tłuszczowa nie ulega uszkodzeniu i można użyć jej ponownie w ok. 90%. Odessany tłuszcz może posłużyć jako materiał do modelowania sylwetki wypełniając piersi czy pośladki. W czasie procedury w tkankę tłuszczową obszaru zabiegowego wprowadzona zostaje sonda emitująca fale ultradźwiękowe. Ich działanie powoduje odseparowanie komórek tłuszczowych od tkanek okalających oraz transformacje ich w emulsję. Efektami liposukcji ultradźwiękowej jest więc miejscowe usunięcie zbędnej tkanki tłuszczowej, a także likwidacja wiotkości i poprawa napięcia skóry. Cena liposukcji kawitacyjnej (ultradźwiękowej) to od 3500 zł.

Efekty zabiegu liposukcji 

Efekty liposukcji są wielowymiarowe: najważniejsze to usunięcie zbędnej tkanki tłuszczowej oraz poprawa jakości skóry pod wpływem ultradźwięków lub wiązki laserowej. Oprócz wspomnianego lipotransferu pozwalającego na wypełnienie odessanym tłuszczem dowolnego obszaru ciała (np. ust, piersi, ubytków w skórze) liposukcji może towarzyszyć również wycięcie tłuszczaka. Na ostateczne efekty liposukcji musimy poczekać kilka tygodni, kiedy zejdzie obrzęk i widoczny stanie się zmniejszony obwód wybranej partii ciała. Natomiast pełna poprawa jędrności i napięcia skóry pojawia po 3 miesiącach, kiedy w skórze zajdą procesy przebudowy spowodowane produkcją kolagenu i elastyny. Blizny po zabiegu liposukcji są minimalne – drobne nacięcie wykonywane przez chirurga podczas zabiegu pozwala na umieszczenie bardzo cienkiej kaniuli. Liposukcja, poza wyszczuplenie i wymodelowaniem ciała, wpływa pozytywnie na nastrój i samoocenę Pacjenta. Pośrednim efektem odsysania tłuszczu jest więc aspekt poprawy samopoczucia, postrzegania własnej atrakcyjności i wzrostu pewności siebie. Pozbycie się opornej tkanki tłuszczowej z problematycznej części ciała często jest impulsem do ćwiczeń i stosowania zbilansowanej, zdrowej diety. Efekt liposukcji jest trwały – komórki tłuszczowe nie namnażają się na obszarze pozabiegowym, co stanowi motywację do większej dbałości o sylwetkę.

Liposukcja – opinie

Opinie naszych Pacjentów, którzy zdecydowali się na zabieg odsysania tłuszczu metodą laserową lub ultradźwiękową są bardzo pozytywne. Pacjenci podkreślają, że wbrew krążącym opiniom, liposukcja jest procedurą o niskiej inwazyjności, a rekonwalescencja ogranicza się głównie do noszenia ubranka uciskowego oraz korzystania z zabiegów regulujących odpowiednie gojenie oraz zapobiegających powstawaniu nierówności, np. Endermologia. Wielu Pacjentów żałuje, że wcześniej nie wykonało zabiegu i tak długo wahało się, aby skorzystać z procedury. Obszary, które przed liposukcją stanowiły dla nich powód do narzekań i niezadowolenia, teraz postrzegane są jako atrakcyjne.

Zapraszamy na zabiegi do naszych klinik w Warszawie, Krakowie, Łodzi i Katowicach!

Porady i recepcja

Adresy klinik

WARSZAWA

al. Wilanowska 67 (Warszawa – Mokotów)

Kod pocztowy: 02-765 Warszawa

ul. Królewska 18 (Warszawa – Śródmieście)

Kod pocztowy: 00-103 Warszawa

al. KEN 54 (Warszawa – Ursynów)

Kod pocztowy: 02-797 Warszawa

ul. Jędrusik Kaliny 7 (Warszawa – Żoliborz, wejście od ul. Powązkowskiej)

Kod pocztowy: 01-748 Warszawa

KATOWICE

ul. Żelazna 2 (Katowice)

Kod pocztowy: 40-851 Katowice

KRAKÓW

Fabryczna 1 (Kraków)

Kod pocztowy: 31-553 Kraków

Wkrótce otwarcie:

ŁÓDŹ

Piotrkowska 157A (Łódź)

Kod pocztowy: 90-440 Łódź

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki