Skip to main content

Brodawki, kurzajki, zmiany skórne

Zmiany skórne, których usuwaniem zajmuje się medycyna estetyczna przyjmują wiele form. Jedną z najpopularniejszych są brodawki, nazywane również kurzajkamiBrodawka to najcześciej zmiana o podłożu wirusowym, która przyjmuje formę niewielkiej narośli na skórze. Brodawki są na ogół zmianami niebolesnymi, a skóra wokół nich nie ulega stanom zapalnym. Jednak z punktu widzenia estetycznego, brodawki są nieprzyjemną, szpecącą, a co ważniejsze łatwą do usunięcia skazą na skórze.

W walce z brodawkami wykorzystuje się rozmaite metody terapeutyczne poczynając od laseroterapii, radiochirurgii, aż do prostych zabiegów chirurgicznego usuwania brodawek. Usuwanie brodawki jest na ogół zabiegiem krótkotrwałym, prostym i niewymagającym se strony Pacjenta szczególnego przygotowania. Ze względu na wirusowe podłoże powstawania brodawek, zdarza się, że brodawki powracają – w takim przypadku istnieje konieczność ponownego usunięcia zmiany. Każdorazowo medycyna estetyczna pozwala na indywidualny wybór metody usuwania brodawek dopasowany do potrzeb skóry Pacjenta.

W większości przypadków usuwanie zmian skórnych jest podyktowane jedynie względami estetycznymi, jako że większość zmian skórnych nie niesie niebezpieczeństwa dla zdrowia Pacjenta. Zabiegi usuwania zmian skórnych przeznaczone są dla całej rodziny. Wykonujemy je zarówno u dorosłych, dzieci jak i osób starszych.

Jednak zanim podejmiecie decyzję o poddaniu się zabiegowi usunięcia zmiany skórnej, warto skorzystać z profesjonalnej konsultacji lekarskiej. Zdarza się bowiem, że lekarz oceni zmianę skórną na taką, z której należy pobrać wycinek, który zostanie poddany badaniu histopatologicznemu w celu wykluczenia złośliwego charakteru zmiany skórnej. Diagnoza lekarza, która rekomenduje pobranie ze zmiany skórnej wycinka do badania, eliminuje niektóre metody usuwania zmiany skórnej. Dlatego też wcześniejsza konsultacja u profesjonalisty jest tak istotna z punktu widzenia bezpieczeństwa i zdrowia Pacjenta.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą zabiegów usuwania brodawek, kurzajek i zmian skórnych dostępną w Warszawie, Krakowie, Łodzi i Katowicach.

0