Menu
Leczenie naczyniakow - laser Cutera Excel V

Laser Cutera Excel V

Zmiany naczyniowe mogą przybierać różną postać, od rumienia na twarzy, zmian rubinowych, naczyniaków aż po trądzik, nieestetyczne plamy czy przebarwienia. Wszystkie te problemy mogą wpływać znacznie na jakość życia pacjentów, stając się powodem frustracji, obniżenia samooceny, zawstydzenia. Choć nie są poważnym schorzeniem, mogą znacznie uprzykrzyć pacjentowi życie. Jest jednak sposób na laserowe usuwanie naczynek na nogach i redukcję innych zmian naczyniowych, czyli laser Cutera Excel V.

Laser Cutera Excel V to najnowocześniejszy i najskuteczniejszy laser służący leczeniu zmian naczyniowych, takich jak rumień, naczyniaki, trądzik różowaty, zmiany rubinowe czy znamiona naczyniowe. Terapia przeprowadzona przy pomocy Cutera Excel V jest najbezpieczniejszym, najszybszym i najskuteczniejszym sposobem walki z niepożądanymi zmianami.

Zabieg laserem Cutera Excel V jest gwarancją kompletnego usunięcia problemu, bez skutków ubocznych czy długiego oczekiwania na efekty.

Laserowe leczenie zmian naczyniowych Cutera

Laser Cutera Excel V to obecnie jeden z najnowocześniejszych laserów stosowanych w medycynie estetycznej do usuwania zmian naczyniowych. Od starszych technologii różni się większą skutecznością, bezpieczeństwem dla pacjenta oraz sprowadzonymi niemal do zera dolegliwościami bólowymi podczas zabiegu. Siła impulsu Cutera Excel V przewyższa trzykrotnie moc laserów starszej generacji, a głowica umożliwiająca chłodzenie skóry podczas zabiegu, sprawia, że możemy dbać o komfort pacjenta w trakcie leczenia.

Usuwanie naczynek i innych zmian odbywa się błyskawicznie, bez pozostawiania śladów. Dodatkowo działanie lasera sprawia, że w miejscu leczonym, rozpoczyna się proces tworzenia zdrowego naskórka. Cutera Excel V to idealne rozwiązanie dla wszystkich zmagających się ze zmianami naczyniowymi.

 

Laserowe leczenie naczynek, rumienia i trądziku różowatego

Konsultacja, pomagająca wybrać wariant, wliczona w cenę zabiegu

Rodzaj zabiegu1 zabieg
Koszt za jeden impuls6 zł
Pojedyncze naczynko/ Pajączek niezależnie od liczby impulsów180 zł 300 zł
Skrzydełka nosa360 zł 600 zł
Policzki600 zł 1 000 zł
Twarz bez czoła720 zł 1 200 zł
Twarz z czołem920 zł 1 400 zł
Dekolt840 zł 1 400 zł
Szyja600 zł 1 000 zł
Kończyny dolneod 800 zł
Cena zabiegu obliczana jest w oparciu o cenę impulsu i zależy również od stopnia złożoności i skomplikowania zabiegu

 

 

Laserowe usuwanie zmian rubinowych

Rodzaj zabiegu1 zabieg
Pojedyncza zmiana150 zł

 

Laserowe usuwanie naczyniaków

Rodzaj zabiegu1 zabieg
Naczyniak bardzo mały do 4 cm2300 zł
Naczyniak mały do 25 cm2600 zł
Naczyniak średni do 144 cm2900 zł
Naczyniak duży do 289 cm21 600 zł

 

Laserowe usuwanie malformacji kapilarnych (np. port wine) 

Rodzaj zabiegu1 zabieg
Pojedyncza zmianaod 200 zł

Wypełnij formularz
– natychmiast zajmiemy się obsługą

Imię i nazwisko

Email

Treść wiadomości

Zadzwoń
– umówimy Cię na spotkanie

+48 221 030 030

Wyślij maila
– odpowiemy w najszybszym możliwym czasie

rejestracja@klinikamiracki.pl

Obszary zabiegowe – zastosowania

Leczenie zmian naczyniowych
 • Cutera Excel V pomaga uporać się z przykrą i wstydliwą dolegliwością, jaką jest rumień, czyli silne jednolite zaczerwienienie dużych obszarów twarzy, będące wynikiem nadreaktywności naczyń krwionośnych. Usuwanie rumienia laserem Cutera przywraca skórze jednolity, prawidłowy koloryt.
 • Cutera Excel V umożliwia uwolnienie pacjentów od nieprzyjemnego schorzenia, jakim są naczyniaki, czyli sinoczerwone lub purpurowe znamiona pojawiające się na tułowiu i kończynach.
Leczenie zmian naczyniowych
 • Laseroterapia z powodzeniem stosowana jest w leczeniu trądziku różowatego, który pojawia się na twarzy (policzki, nos, czoło i podbródek), czasem dekolcie, za uszami, a nawet na szyi. Laser Cutera to skuteczna metoda na usuwanie zmian rubinowych (tzw. punkty rubinowe), które najchętniej pojawiają  się na plecach i brzuchu. Choć zwane naczyniakami starczymi mogą stać się wątpliwą ozdobą osób po 30-tym roku życia.
 • Cutera Excel V pomaga w usuwaniu malformacji naczyniowych, czyli znamion typu “port wine”, które najczęściej zlokalizowane są w okolicach głowy i szyi, ale mogą pojawić się na tułowiu i nogach. Tego rodzaju zmiany naczyniowe pojawiają się także u dzieci.

Mocne strony zabiegu

 • Mała inwazyjność zabiegu
 • Duża skuteczność - całkowite usunięcie zmian naczyniowych
 • Bezpieczeństwo dzięki zastosowaniu głowicy chłodzącej
 • Laser działa jedynie na poddawane zabiegowi zmiany, pozostawiając okoliczne tkanki w nienaruszonym stanie
 • Szybka terapia- od jednego do kilku zabiegów w odstępie 3-4 tygodni
 • Brak konieczności podania znieczulenia

Alternatywne zabiegi

Kluczowe fakty

 
Kto wykonuje zabieg?
Zabieg wykonuje lekarz po wcześniejszym zakwalifikowaniu pacjenta. Konsultacja lekarska pozwala na poznanie problemu i zaplanowanie kuracji.
Czy zabieg jest bolesny?
Zabieg jest bezbolesny i nie wymaga podania znieczulenia. Urządzenie wyposażone jest w głowicę chłodzącą. Pacjent może odczuwać delikatne szczypanie i ciepło.
Ile trwa rekonwalescencja?
Po zakończeniu zabiegu usuwania naczyniaków czy innych zmian naczyniowych możliwe jest wystąpienie u pacjenta lekkiego obrzęknięcia i zaczerwienienia skóry, które utrzymuje się maksymalnie do kilku dni.

Zasada Działania

 

Emisja impulsów

Urządzenie emituje impuls laserowy, który dociera do rozszerzonych naczyń krwionośnych.

Wybiórcza fototermoliza

Światło lasera zostaje wchłonięte przez hemoglobinę. Laser działa poprzez wybiórcze działanie na hemoglobinę, a zjawisko to nazywamy wybiórczą fototermolizą.

Fotokoagulacja

Powstałe ciepło niszczy ściany naczyń krwionośnych i powoduje fotokoagulację. Naczynie zostaje obkurczone, trwale zamknięte, ulega wchłonięciu przez co przestaje być widoczne na powierzchni skóry.

Indywidualna terapia

Wysoka moc i dwie długości fal świetlnych sprawiają, że parametry mogą być dobierane indywidualnie do problemu i potrzeb pacjenta.

Wskazania

 • Doskonale sprawdza się w przypadku leczenia rumienia i zamykania naczynek
 • Umożliwia leczenie trądziku różowatego oraz zmian rubinowych
 • Jest to metoda wybierany w celu likwidowania zmian barwnikowych (np. pieprzyki) i przebarwień skóry
 • Umożliwia leczenie żylaków kończyn dolnych
 • Leczy malformacje naczyniowe
 • Stosowny do usuwania blizn i brodawek
 • Stosowany do laserowego usuwania pajączków
 • Najczęstszym wskazaniem do użycia laser Cutera jest laserowe zamykanie naczynek.

Przeciwwskazania

 • Zabiegów z użyciem Cutera Excel V nie stosuje się w przypadku kobiet w ciąży czy osób ze świeżą opalenizną.
 • Należy zrezygnować z zabiegu laseroterapii podczas przyjmowania leków psychotropowych, retinoidów oraz pewnych grup antybiotyków. Dyskwalifikują również schorzenia skórne jak bielactwo, łuszczyca, nowotwór skóry, a także skłonności do bliznowców.

Przebieg zabiegu

 

Konsultacja wstępna

Rozmowa z lekarzem pozwala wykluczyć wszelkie przeciwwskazania, a także prawidłowo zakwalifikować pacjenta do zabiegu.

Pierwszy zabieg

Zabieg trwa od kilku do kilkunastu minut. W przypadku niewielkich zmian może się okazać, że jedna sesja wystarczy, by usunąć problem.

Konsultacja kończąca

Kolejne zabiegi pozwalają na uzyskanie pożądanych efektów. Zmiany znikają całkowicie, kolejne konsultacje nie są konieczne.

Jak sie przygotować?

Podczas konsultacji lekarz udzieli wszelkich wskazówek i wyjaśni, jak należy przygotować się do zabiegu.

 • przed zabiegiem na naczynka należy wydepilować dokładnie skórę,
 • na kilka tygodni przed zabiegiem należy unikać kąpieli słonecznych,
 • w dniu planowanego zabiegu należy bezwzględnie zrezygnować z alkoholu.

Częste pytania

Jakie są możliwe działania niepożądane?

Po zabiegu skóra może być lekko zaczerwieniona i obrzęknięta. Objawy te ustępują samoistnie po kilku- kilkunastu godzinach.

Czy muszę szczególnie uważać na siebie po zabiegu?

Przez kilka dni należy unikać intensywnego wysiłku, a przez miesiąc zrezygnować z solarium, sauny i gorących kąpieli. Skórę warto chronić filtrem UV.

Czy efekty są trwałe?

Zabieg jest bardzo skuteczny, ale nie zabezpiecza przed powstawaniem zmian w przyszłości. Osoby ze skłonnościami do zmian naczyniowych, powinny powtarzać zabieg co jakiś czas.

Carousel contents not found!

Komentarz eksperta

Laser Cutera Excel V to obecnie najnowocześniejszy i najskuteczniejszy laser stosowany w celu leczenia zmian naczyniowych. Większość z nich pozwala usunąć całkowicie, wiele zmniejsza i niweluje w sposób zapewniający satysfakcję pacjentowi.

Zabieg z użyciem Cutera Excel V jest całkowicie bezpieczny i nie wymaga podania znieczulenia. Specjalna głowica schładza skórę nawet do 5 stopni C.Dzięki temu rozwiązaniu uzyskujemy 3-krotnie większą moc lasera, a tym samym znacznie skuteczniejszą terapię.

Nowoczesne rozwiązania skracają okres rekonwalescencji do niezbędnego minimum, pozwalając pacjentowi wrócić natychmiast do normalnej aktywności. To, z czego musi zrezygnować przez krótki czas, to kąpiele słoneczne czy wysokie temperatury.

Dzięki skuteczności Cutera Excel V dajemy pacjentom szansę na normalne życie, bez kompleksów i bez konieczności rezygnowania z życia towarzyskiego. Trzeba pamiętać, że zmiany naczyniowe, choć nie są poważnym problemem zdrowotnym, mogą mieć poważne konsekwencje o podłożu emocjonalnym. Zamykanie naczynek laserem Cutera Excel V pozwala wyjść naprzeciw oczekiwaniom naszych pacjentów. Jest też świetną alternatywą dla usuwania naczyniaka chirurgicznie.