Skip to main content

Starzenie się skóry

Starzenie się skóry to proces nieunikniony. Można go jednak zatrzymać lub spowolnić. Odzyskanie młodzieńczego wyglądu skóry, przywrócenie jej sprężystości i redukcja zmarszczek są możliwe. Medycyna estetyczna daje wiele możliwości i proponuje cały szereg zabiegów, które poprawiają stan starzejącej się skóry. Dzięki nim można wypełnić np. zmarszczki wokół oczu (tak zwane kurze łapki), zmarszczki palacza, dolinę łez, czy tak zwaną “lwią zmarszczkę” pomiędzy brwiami. Ważne jest również napięcie skóry, które dodaje młodzieńczej świeżości. Usuwanie zmarszczek i poprawa kondycji skóry są bardziej skuteczne, gdy dobieramy całościowe terapie, skomponowane z wzajemnie uzupełniających się zabiegów. Dzięki temu możemy działać na skórę kompleksowo i rozwiązywać różne problemy, związane ze starzeniem się skóry.

Zabiegi anti-aging dostosowane są do różnego wieku Pacjentów i stanu ich skóry. Mogą być stosowane zarówno objawowo, jak i profilaktycznie. Zmarszczki pod oczami, czy na czole mogą pojawić się w młodym wieku, jeśli ktoś ma bogatą mimikę i predyspozycje ku temu. Wówczas mówimy o zmarszczkach mimicznych. 

Bezinwazyjny lifting, wykonany w technologii HIFU to skuteczna metoda usuwania zmarszczek, poprawy owalu twarzy, likwidacji wiotkiej skóry i podwójnego podbródka.

Zabiegi, wykonywane w tej technologii są skuteczne, precyzyjne i bezpieczne, a co najważniejsze, przeciwdziałają starzeniu się skóry. Mezoterapia to uzupełnienie zabiegów na starzejącą się skórę. Wywołuje mechanizm regeneracji skóry w okolicy miejsca nakłucia. Wprowadzone za pomocą igły płytki krwi, wspierają proces odbudowy i odmłodzenia skóry. Mezoterapia substancją pozyskaną z krwi Pacjenta cieszy się ogromną popularnością. Nic dziwnego, zabieg jest skuteczny, odmładza, redukuje zmarszczki i rozświetla cerę. Połączone działanie mezoterapii oraz bezinwazyjnego liftingu HIFU to sposób na walkę ze starzejąca się skórą – odmładza, regeneruje i ujędrnia skórę. Mezoterapia wspiera procesy odbudowy skóry po działaniu ultradźwięków, dzięki czemu rezultaty są dłużej utrzymują się na skórze.

Zapraszamy na zabiegi do naszych klinik w Warszawie, Katowicach, Krakowie i Łodzi.