Zredukuj oznaki starzenia i ciesz się odmłodzonym wyglądem skóry!
Wraz z upływem lat wskutek naturalnych procesów starzenia się tkanek kondycja naszej skóry zaczyna się pogarszać. Wiotkość i nadmierna suchość skóry pozbawionej blasku, zmarszczki, bruzdy, przebarwienia – to problemy, które wielu osobom spędzają sen z powiek. Jeśli marzysz o odmłodzeniu Swojego wyglądu, nowatorskie terapie Anti-aging prowadzone przez naszych Ekspertów z pewnością spełnią Twoje oczekiwania! Klinika Miracki oferuje różnorodne zabiegi skutecznie redukujące oznaki starzenia skóry i poprawiające jej wygląd.
Sprawdź, jakie metody redukcji oznak starzenia się stosujemy!
Laseroterapia
Medycyna Estetyczna
Najpopularniejsze zabiegi redukujące oznaki starzenia się skóry
Oznaki starzenia się skóry mają związek z obniżającym się wraz z upływem czasu poziomem kwasu hialuronowego, kolagenu i elastyny w tkankach. To właśnie te substancje odpowiadają za właściwe nawilżenie, napięcie i jędrność skóry. Wykonywane w Klinice Miracki zabiegi pobudzają naturalne procesy regeneracyjne w tkankach, a ponadto stymulują produkcję włókien kolagenowych i elastyny oraz uzupełniają niedobory kwasu hialuronowego.
Odmładzanie Laserowe – pobudzenie procesów naprawczych w tkankach, stymulacja produkcji nowych włókien kolagenowych. Ujędrnienie, poprawa gęstości i napięcia skóry, redukcja zmarszczek, bruzd i przebarwień, rozświetlenie, wyrównanie kolorytu cery.
Zabiegi w Technologii HIFU – regeneracja zwiotczałych włókien kolagenowych, stymulacja produkcji kolagenu, rozbicie komórek tłuszczowych. Intensywny lifting, ujędrnienie, efekt rewitalizacji i bioodnowy.
Radiofrekwencja Mikroigłowa – stymulacja naturalnych procesów naprawczych w tkankach, pobudzenie produkcji włókien kolagenowych i elastyny. Zwiększenie jędrności i napięcia skóry, naturalny efekt odmłodzenia.
Zabiegi Organicznym Kwasem Hialuronowym – pobudzenie wzmożonej produkcji kolagenu, nawilżenie skóry, efekt długotrwałej biostymulacji. Eliminacja ubytków tkankowych, redukcja zmarszczek i bruzd, zwiększenie jędrności skóry.
Nasi Specjaliści przygotują dla Ciebie indywidualny plan terapii redukującej oznaki starzenia się skóry, dopasowany do Twoich indywidualnych potrzeb i oczekiwań. Dzięki temu możemy zapewnić Ci najlepsze rezultaty zabiegowe oraz najwyższy poziom bezpieczeństwa.
Starzenie się skóry to proces nieunikniony. Można go jednak zatrzymać lub spowolnić. Odzyskanie młodzieńczego wyglądu skóry, przywrócenie jej sprężystości i redukcja zmarszczek są możliwe. Medycyna estetyczna daje wiele możliwości i proponuje cały szereg zabiegów, które poprawiają stan starzejącej się skóry. Dzięki nim można wypełnić np. zmarszczki wokół oczu (tak zwane kurze łapki), zmarszczki palacza, dolinę łez czy tak zwaną ,,lwią zmarszczkę” pomiędzy brwiami. Ważne jest również napięcie skóry, które dodaje młodzieńczej świeżości. Usuwanie zmarszczek i poprawa kondycji skóry są bardziej skuteczne, gdy dobieramy całościowe terapie, skomponowane z wzajemnie uzupełniających się zabiegów. Dzięki temu możemy działać na skórę kompleksowo i rozwiązywać różne problemy związane ze starzeniem się skóry.
Przyczyny starzenia się skóry
Starzenie się skóry jest procesem, który w sposób naturalny dotyka każdego człowieka. Wraz z upływem czasu w organizmie zachodzą różnorodne zmiany, które wpływają nie tylko na nasz stan zdrowia czy sprawność fizyczną, lecz także wygląd skóry. Na przyspieszanie procesu starzenia się skóry mają też jednak bardzo duży wpływ indywidualne czynniki genetyczne, biologiczne czy środowiskowe, co sprawia, że ten proces może przebiegać inaczej u każdej osoby. Czynniki, o których mowa, to przede wszystkim:
- spadek produkcji kolagenu i elastyny, czyli dwóch podstawowych białek tkanki łącznej, których włókna stanowią swego rodzaju ,,rusztowanie” dla skóry twarzy, a także kwasu hialuronowego, co zmniejsza naturalne nawilżenie skóry,
- działanie czynników zewnętrznych, np. zanieczyszczenia środowiskowe czy ekspozycja na promieniowanie UV; ich działanie, a przy tym brak odpowiedniej ochrony i pielęgnacji przed tymi czynnikami, prowadzi do przedwczesnego starzenia się skóry;
- stres oksydacyjny, czyli zaburzenie równowagi organizmu w wyniku niezdrowego stylu życia (nieodpowiednia dieta, stres, używki) czy stanów chorobowych; powstaje w momencie, gdy w organizmie brakuje przeciwutleniaczy (antyoksydanty), a jednocześnie wzrasta ilość wolnych rodników, które uszkadzają m.in włókna kolagenu i komórki skóry,
- osłabienie bariery hydrolipidowej naskórka; skóra traci przez to wilgoć i naturalną ochronę przed działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych;
- spadek produkcji żeńskich hormonów (estrogenów), co ma najczęściej miejsce u kobiet, które weszły w okres menopauzy; to sprawia, że cały proces starzenia się skóry znacznie przyspiesza, a jego oznaki stają coraz bardziej widoczne.
Wszystkie te czynniki współdziałają ze sobą, oddziałując na wygląd naszej twarzy. Jednak to, w jakim stopniu te zmiany będą postępować, zależy w dużej mierze od nas samych. Znacznie ma tutaj nie tylko odpowiednia ochrona i pielęgnacja skóry twarzy dostosowana do wieku i typu cery, lecz także oszczędzający tryb życia i korzystanie z możliwości współczesnej kosmetologii lub medycyny estetycznej. Dzięki takiemu kompleksowemu podejściu możemy spowolnić proces starzenia się skóry i opóźnić pojawianie się jego kolejnych oznak.
Jak przebiega proces starzenia się skóry?
Pierwsze objawy starzenia się skóry mogą być zauważalne już w okolicy 25. roku życia – to właśnie od tego momentu systematycznie spowalnia produkcja kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego. Jednak pierwsze symptomy są na tyle subtelne, że początkowo ich nie zauważamy. Z czasem pojawia się ich coraz więcej, a pierwsze oznaki ulegają pogłębieniu, przez co stają się coraz bardziej widoczne. W wyniku starzenia się skóry pojawiają się m.in.:
- zmarszczki i bruzdy – głównie w okolicy oczu i ust, a także na czole,
- utrata jędrności i elastyczności skóry – skóra staje się mniej sprężysta i napięta,
- brak nawilżenia skóry – zaczyna przeważać uczucie szorstkości i przesuszenia skóry, w tym także pod oczami,
- pozbawiony witalności koloryt skóry – twarz zaczyna przybierać ziemisty odcień bez naturalnego blasku,
- przebarwienia w wyniku częstej i długotrwałej ekspozycji na słońce (fotostarzenie),
- utrata gęstości i opadanie skóry,
- niedoskonałości w postaci np. rozszerzonych porów, pękających naczynek, worków pod oczami.
Etapy starzenia skóry
Starzenie się skóry to złożony i długotrwały proces, który towarzyszy nam przez większość naszego życia. Oznaki starzenia nie pojawiają się na skórze z dnia na dzień – zazwyczaj odbywa się to etapami.
Wczesny etap starzenia skóry odbywa się w przedziale wiekowym 25-35 lat. W tym czasie zauważamy zazwyczaj pierwsze oznaki starzenia w postaci drobnych linii i zmarszczek mimicznych. Ogólna struktura i zewnętrzny stan skóry wydają się być w dobrej kondycji, jednak w głębokich warstwach skóry rozpoczyna się już proces degradacji tkanek. To najlepszy moment, by rozpocząć odpowiednie działania, aby powstrzymać przedwczesne starzenie się skóry.
Umiarkowany etap starzenia, który ma miejsce między 35. a 50. rokiem życia, objawia się głównie utratą jędrności skóry, na której pojawiają się zmarszczki – już nie tylko drobne linie, lecz także głębokie zmarszczki. Coraz bardziej daje o sobie znać też permanentna suchość skóry w wyniku zmniejszonej zdolności naskórka do utrzymywania wilgoci. W tym czasie możemy również zauważyć pierwsze zmiany pigmentacyjne na skórze twarzy oraz ciała. To dobry moment, by – w ramach uzupełnienia domowej pielęgnacji – zacząć interesować się małoinwazyjnymi zabiegami przeciwstarzeniowymi.
Zaawansowany etap starzenia skóry, z którym mamy do czynienia po 50. roku życia, charakteryzuje się widocznymi oznakami starzenia – bruzdami i fałdami skórnymi, a także wiotką, cienką i opadającą skórą. Twarz traci młodzieńczy kształt owalu, a na jej powierzchni pojawia się coraz więcej zmian w postaci plam czy przebarwień. W tym czasie warto podjąć bardziej zaawansowane działania z zakresu medycyny estetycznej lub chirurgii plastycznej, by zniwelować powstałe oznaki starzenia.
Jak spowolnić proces starzenia się skóry? Odpowiednia pielęgnacja
Codzienna i prawidłowa pielęgnacja skóry jest niezwykle ważna dla utrzymania właściwej kondycji skóry. Nawet jeśli z czasem zdecydujemy się na poprawianie urody u kosmetologa lub lekarza, nigdy nie powinniśmy zapominać o tym, by odpowiednio dbać o swoją skórę.
Codzienną rutynę pielęgnacyjną należy rozpoczynać i kończyć na dokładnym oczyszczaniu skóry twarzy z zanieczyszczeń, nadmiaru sebum, kurzu czy resztek makijażu. Po oczyszczaniu skóry powinna nastąpić jej tonizacja, czyli zastosowanie toniku, który przywróci jej prawidłowe pH. W następnym etapie nakładamy na skórę wybrane serum, a następnie krem do twarzy.
Dużo uwagi należy poświęcić na wybór odpowiednich kosmetyków do pielęgnacji skóry. Krem powinien być dostosowany nie tylko do naszego wieku czy typu skóry, lecz także pory dnia, w której będzie stosowany. W ciągu dnia, poza składnikami nawilżającymi, witaminami i antyoksydantami, krem powinien zawierać filtry ochronne przed promieniowaniem UV. Na noc warto wybierać kosmetyki o bogatym i odżywczym składzie z dodatkiem kwasów owocowych, które będą wspierać procesy regeneracyjne skóry.
Szczególną uwagę warto zwrócić na pielęgnację delikatnej i cienkiej skóry wokół oczu, gdzie najbardziej widoczne są pierwsze oznaki starzenia się skóry. W tym miejscu stosowane kosmetyki powinny mieć nieco tłustszą i gęstszą konsystencję, co wzmocni jej barierę ochronną.
Nie zapominajmy też o tym, by właściwie pielęgnować skórę od środka – przy pomocy zdrowej diety (przewaga zielonych warzyw o działaniu antyoksydacyjnym), odpowiedniego nawadniania organizmu, unikania stresu, rezygnacji z alkoholu i palenia papierosów.
Jak zapobiegać oznakom starzenia się skóry? Zabiegi anti-aging
Zabiegi anti-aging są dostosowane do różnego wieku Pacjentów i stanu ich skóry. Mogą być stosowane zarówno objawowo, jak i profilaktycznie. Zmarszczki pod oczami czy na czole mogą pojawić się w młodym wieku, jeśli ktoś ma bogatą mimikę i predyspozycje ku temu. Wówczas mówimy o zmarszczkach mimicznych.
Bezinwazyjny lifting, wykonany w technologii HIFU to skuteczna metoda usuwania zmarszczek, poprawy owalu twarzy, likwidacji wiotkiej skóry i podwójnego podbródka.
Zabiegi wykonywane w tej technologii są skuteczne, precyzyjne i bezpieczne, a co najważniejsze, przeciwdziałają starzeniu się skóry. Mezoterapia to uzupełnienie zabiegów na starzejącą się skórę. Wywołuje mechanizm regeneracji skóry w okolicy miejsca nakłucia. Wprowadzone za pomocą igły płytki krwi wspierają proces odbudowy i odmłodzenia skóry. Mezoterapia substancją pozyskaną z krwi Pacjenta cieszy się ogromną popularnością. Nic dziwnego, zabieg jest skuteczny, odmładza, redukuje zmarszczki i rozświetla cerę. Połączone działanie mezoterapii oraz bezinwazyjnego liftingu HIFU to sposób na walkę ze starzejąca się skórą – odmładza, regeneruje i ujędrnia skórę. Mezoterapia wspiera procesy odbudowy skóry po działaniu ultradźwięków, dzięki czemu rezultaty dłużej utrzymują się na skórze.
Zapraszamy na zabiegi do naszych klinik w Warszawie, Katowicach, Krakowie i Łodzi.
Dowiedz się więcej o oznakach starzenia się skóry!
Starzenie się skóry to proces nieunikniony. Można go jednak zatrzymać lub spowolnić. Odzyskanie młodzieńczego wyglądu skóry, przywrócenie jej sprężystości i redukcja zmarszczek są możliwe. Medycyna estetyczna daje wiele możliwości i proponuje cały szereg zabiegów, które poprawiają stan starzejącej się skóry. Dzięki nim można wypełnić np. zmarszczki wokół oczu (tak zwane kurze łapki), zmarszczki palacza, dolinę łez, czy tak zwaną „lwią zmarszczkę” pomiędzy brwiami. Ważne jest również napięcie skóry, które dodaje młodzieńczej świeżości.
Usuwanie zmarszczek i poprawa kondycji skóry są skuteczniejsze, gdy dobieramy całościowe terapie, skomponowane z wzajemnie uzupełniających się zabiegów. Dzięki temu możemy działać na skórę kompleksowo i rozwiązywać różne problemy, związane ze starzeniem się skóry.
Zabiegi Anti-aging dostosowane są do różnego wieku Pacjentów i stanu ich skóry. Mogą być stosowane zarówno objawowo, jak i profilaktycznie. Zmarszczki pod oczami, czy na czole mogą pojawić się w młodym wieku, jeśli ktoś ma bogatą mimikę i predyspozycje ku temu. Wówczas mówimy o zmarszczkach mimicznych.
Bezinwazyjny lifting, wykonany w technologii HIFU to skuteczna metoda usuwania zmarszczek, poprawy owalu twarzy, likwidacji wiotkiej skóry i podwójnego podbródka.
Zabiegi, wykonywane w tej technologii są skuteczne, precyzyjne i bezpieczne, a co najważniejsze, przeciwdziałają starzeniu się skóry. Mezoterapia to uzupełnienie zabiegów na starzejącą się skórę. Wywołuje mechanizm regeneracji skóry w okolicy miejsca nakłucia. Wprowadzone za pomocą igły płytki krwi, wspierają proces odbudowy i odmłodzenia skóry. Mezoterapia substancją pozyskaną z krwi Pacjenta cieszy się ogromną popularnością. Nic dziwnego, zabieg jest skuteczny, odmładza, redukuje zmarszczki i rozświetla cerę. Połączone działanie mezoterapii oraz bezinwazyjnego liftingu HIFU to sposób na walkę ze starzejąca się skórą – odmładza, regeneruje i ujędrnia skórę. Mezoterapia wspiera procesy odbudowy skóry po działaniu ultradźwięków, dzięki czemu rezultaty są dłużej utrzymują się na skórze.
Zapraszamy na zabiegi do naszych klinik w Warszawie, Katowicach, Krakowie i Łodzi.
Wykonywane przez naszych Specjalistów zabiegi redukujące oznaki starzenia się skóry opierają się przede wszystkim na pobudzeniu naturalnych procesów regeneracyjnych w tkankach, stymulacji produkcji kolagenu i elastyny oraz nawilżeniu tkanek i dostarczeniu im cennych składników odżywczych. Dlatego też nasze terapie mogą dać Ci zarówno bardzo naturalny, jak i długotrwały efekt poprawy wyglądu i kondycji skóry! W zależności od zabiegu możesz uzyskać taki rezultat, jak m.in.:
- zwiększenie jędrności, poprawa napięcia skóry,
- redukcja zmarszczek, przebarwień i bruzd,
- przywrócenie skórze prawidłowego poziomu nawilżenia,
- rozjaśnienie cery,
- wyrównanie kolorytu skóry.
Z biegiem czasu dostrzegamy coraz więcej oznak starzenia się skóry. Rzeczywiście pojawianie się zmarszczek, utrata jędrności i blasku skóry ma bezpośredni związek z naszym wiekiem. Z upływem lat w naszych tkankach obniża się zawartość kolagenu i elastyny – białek odpowiadających za napięcie i jędrność skóry, oraz kwasu hialuronowego, czyli substancji mającej kluczowe znaczenie dla jej właściwego nawilżenia skóry. Warto jednak zaznaczyć, że przyczyn starzenia się skóry jest o wiele więcej, a na niektóre z nich mamy wpływ, dlatego z powodzeniem można zahamować i opóźnić pojawianie się nieestetycznych oznak starzenia.
Poza wiekiem główne przyczyny starzenia się skóry to także:
- niewłaściwa pielęgnacja skóry,
- zbyt częsta i długa ekspozycja skóry na słońce,
- niewłaściwa dieta – o wysokiej zawartości cukrów i tłuszczów oraz bogata w przetworzoną żywność, niedobory witaminowe,
- palenie papierosów,
- długotrwały stres,
- nieprzestrzeganie zasad higieny snu,
- czynniki środowiskowe – np. nadmierna ekspozycja skóry na zanieczyszczenia mająca związek z pracą w warunkach silnego zapylenia,
- zaburzenia hormonalne,
- uwarunkowania genetyczne.
Proces starzenia się skóry zaczyna się już około 25 roku życia, jednak jest to kwestia indywidualna. U niektórych osób, w zależności od ich predyspozycji genetycznych oraz prowadzonego stylu życia, oznaki starzenia skóry zaczynają być widoczne dopiero w późniejszym wieku.
Do najczęstszych objawów starzenia się skóry zaliczamy:
- utratę jędrności i napięcia, wiotkość,
- nadmierne przesuszenie,
- nierównomierny koloryt cery,
- przebarwienia,
- zmarszczki, bruzdy,
- worki pod oczami.
Jeśli chciałabyś jak najdłużej cieszyć się naturalnie piękną skórą, zachwycającą jędrnością i blaskiem, warto zadbać o właściwa pielęgnację, zanim jeszcze oznaki starzenia będą widoczne. Wiele z naszych zabiegów pozwoli Ci skutecznie opóźnić starzenie się skóry oraz zredukować już powstałe oznaki tego procesu.
Na wiele czynników przyspieszających starzenie się skóry mamy wpływ, dlatego jak najbardziej możesz podjąć działania we własnym zakresie, które zahamują ten proces. Profilaktyka przeciwstarzeniowa powinna objąć szereg działań, w przeciwnym wypadku nie przyniesie oczekiwanych rezultatów:
- Właściwa pielęgnacja skóry – unikanie stosowanie kosmetyków na bazie alkoholu, regularne oczyszczanie twarzy delikatnymi środkami dopasowanymi do typu cery,
- Zbilansowana dieta – bogata w witaminy A, C i E oraz takie składniki mineralne, jak wapń, magnez, fosfor, żelazo i cynk.
- Unikanie nadmiernego opalania się i wizyt w solarium,
- Przestrzeganie zasad prawidłowej higieny snu,
- Rezygnacja z palenia papierosów, spożywania alkoholu.
Na proces starzenia wpływa kilka czynników, m.in.: promieniowanie UV, geny, grawitacja, tryb życia, ubytki tłuszczu i kości, hormony. Za powstawaniem zmarszczek stoi przede wszystkim osłabienie włókien kolagenowych, które tworzą dla skóry rusztowanie. Nie bez znaczenia jest także zmniejszająca się ilość kwasu hialuronowego stanowiącego naturalny wypełniacz oraz obecność witamin A, E i C. Wiek, w którym pojawiają się zmarszczki, jest zróżnicowany – u niektórych już po 20. roku życia możemy zauważyć kurze łapki. Najwcześniej można też dostrzec zmarszczki mimiczne, które mają źródło w wyrażaniu przez nas emocji. Natomiast po 30. roku zmarszczki stopniowo się pogłębiają, a owal twarzy zaczyna opadać.
Można wymienić kilka rodzajów zmarszczek. Najwcześniej zazwyczaj uwidaczniają się zmarszczki mimiczne, których powstanie ma związek z ekspresją naszej twarzy. Mimika umożliwia nam komunikowanie Swojej radości, ekscytacji, smutku czy gniewu – jest to możliwe właśnie dzięki skurczom mięśniowym, które odpowiadają jednak właśnie za pojawienie się zmarszczek mimicznych. Kiedy wraz z wiekiem zmniejsza się zawartość kolagenu i elastyny w tkankach, a skóra traci jędrność, zmarszczki mimiczne zaczynają się utrwalać – są widoczne już nie tylko, kiedy wyrażamy emocje, ale również gdy nasza twarz pozostaje nieruchoma.
Rodzaje zmarszczek mimicznych:
- poprzeczne czoła – zmarszczki biegnące w linii poziomej; gdy jest ich wiele mogą sprawić, że czoło wydaje się pofałdowane,
- międzybrwiowe „lwia zmarszczka” – równoległe do siebie bruzdy nad nasadą nosa,
- okolicy oczu „kurze łapki” – zmarszczki rozchodzące się promieniście przy kącikach oczu,
- okolicy nosa „zmarszczki królicze” – niewielkie zmarszczki znajdujące się po bokach nosa,
- brody „broda brukowana” – zmarszczki przypominające wgniecenia.
Z kolei zmarszczki marionetkowe uwydatniają się poniżej ust i biegną od linii warg do brody. Stąd też ich nazwa, ponieważ niekiedy sprawiają, że broda wygląda na doklejoną, właśnie jak u marionetek. Zmarszczki marionetkowe to jedne ze zmarszczek grawitacyjnych, a więc powstających wskutek utraty elastyczności przez skórę.
Wysoką skuteczność w redukcji zmarszczek wykazuje Laseroterapia. Zabiegi Laserowe pozwalają skutecznie zmniejszyć widoczność oznak starzenia się skóry oraz zahamować pojawianie się nowych. W naszej Klinice wykonujemy także m.in. zabiegi redukcji zmarszczek mimicznych przy użyciu specjalistycznych preparatów, których działanie polega na osłabieniu pracy mięśni i ograniczeniu ich kurczliwości, przez co skóra przestaje się marszczyć. Wykorzystujemy certyfikowane preparaty renomowanych marek, a zabiegi wykonują profesjonaliści o wysokich kwalifikacjach. W naszej ofercie znajduje się płynny preparat PREMIUM, którego wysoką skuteczność potwierdzają badania kliniczne. Środek ten umożliwia szybsze uzyskanie efektu redukcji zmarszczek mimicznych, a ponadto cechuje się dłuższym czasem działania – efekt zabiegu utrzymuje się nawet do 6 miesięcy.