Skip to main content

Drenaż (masaż) limfatyczny

Drenaż limfatyczny to forma masażu, która ma za zadanie poprawienie stanu krążenia płynów w układzie limfatycznym organizmu. Układ limfatyczny odprowadza nadmiar płynów z obszarów znajdujących się wokół tkanek i transportuje limfę do węzłów limfatycznych, które filtrują i usuwają produkty przemiany materii – szkodliwe komórki, bakterie i toksyny.

Ta forma masażu pobudza i reguluje krążenie płynów w organizmie. W efekcie doprowadza do lepszego odżywienia i uelastycznienia skóry w obszarze, który został poddany masażowi limfatycznemu.

Do zauważalnych rezultatów drenażu limfatycznego, poza pobudzeniem krążenia należą: zmniejszenie obrzęków kończyn, usunięcie z organizmu zbędnych produktów przemiany materii, redukcja cellulitu, detoksykacja organizmu, poprawa jędrności i elastyczności skóry, usprawnienie przepływu chłonki w układzie chłonnym.

Drenaż limfatyczny jest metodą efektywną, o ile stosujemy go konsekwentnie, w formie regularnej kuracji. Najlepsze wyniki daje terapia około 6-10 półgodzinnych sesji drenażowych.

Zapraszamy na zabieg do naszych klinik w Warszawie, Katowicach, Łodzi i Krakowie!

Zadbaj o Swój wygląd i dobre samopoczucie na lato!

Redukcja tkanki tłuszczowej, cellulitu i wiotkości skóry

Przy zakupie dowolnego zabiegu pojedynczego lub w pakiecie w obszarach ciała: Onda, Onda Pro, Accent Prime (RF + Ultradźwięki) zabieg Endermologii LPG Alliance GRATIS

Oferta obowiązuje do 31.07.2024, do wykorzystania 6 miesięcy od daty zakupu.

Nowość! Hydrafacial Holistic Treatment

Wszystkie procedury Hydrafacial wzbogacone dodatkowo o terapię światłem LED oraz drenaż limfatyczny. Dzięki nim Twoja skóra zyska lepszy wygląd, złagodzone zostaną zaczerwienienia, a także uzyskasz efekt liftingu i redukcji obrzęków. Zabieg Gwiazd, szczególnie polecany jako przygotowanie do Laseroterapii. Dostępne w naszych wybranych Placówkach: Warszawa Wilanowska, Królewska oraz w Łodzi. Zapraszamy!

Lymphastim – Drenaż limfatyczny Cennik

Lymphastim – Drenaż limfatyczny(redukcja cellulitu, detoksykacja organizmu, poprawa jędrności i elastyczności skóry, usprawnienie przepływu chłonki w układzie chłonnym)
Rodzaj zabiegu 1 zabieg Pakiet 5 zabiegów Pakiet 10 zabiegów
1 zabieg (20 min) 120 zł  150 zł 550 zł 750 zł 1 000 zł 1 500 zł

Wypełnij formularz
– natychmiast zajmiemy się obsługą

  Imię i nazwisko

  Email

  Treść wiadomości

   Zadzwoń
   – umówimy Cię na spotkanie

   +48 221 030 030

   Wyślij maila
   – odpowiemy w najszybszym możliwym czasie

   rejestracja@klinikamiracki.pl

   Obszary zabiegowe – zastosowania

   Odżywienie skóry, poprawa krążenia
   • Twarz,
   • Kark,
   • Głowa.
   Odżywienie skóry, poprawa krążenia
   • Grzbiet,
   • Klatka piersiowa,
   • Brzuch,
   • Miednica,
   • Kończyny dolne i górne.

   Mocne strony zabiegu

   • Nieinwazyjna i naturalna metoda pomagająca zwalczać cellulit, obrzęki tłuszczowe oraz obrzęki powstałe na skutek zatrzymania wody w organizmie.
   • Ogólna poprawa stanu zdrowia – regeneracja i oczyszczenie organizmu z toksyn.
   • Zapobieganie chorobom wynikającym z obrzęków zastoinowych, zapalnych, onkotycznych i chłonnych.
   • Wspomaganie kuracji odchudzających i zabiegów redukujących cellulit.

   Alternatywne zabiegi

   Kluczowe fakty

   Kto wykonuje zabieg?

   Zabieg wykonuje kosmetolog.

   Czy zabieg jest bolesny?

   Zabieg nie jest bolesny.

   Ile trwa rekonwalescencja?

   Zabieg nie wymaga rekonwalescencji.

   Zasada Działania

   Precyzyjna technika masażu limfatycznego

   Masaż o charakterze drenażu limfatycznego przeprowadza się na obnażonym ciele. Podczas zabiegu omija się węzły chłonne, ale masuje się ich okolice, wykorzystując różne formy (przesuwanie, przepychanie, wyciskanie) i techniki (głaskanie, rozcieranie spiralne, rozcieranie koliste, ugniatanie przepychające, ugniatanie szczypcowe, nożycowe, wyciskanie).

   Kluczowe znaczenie większych węzłów chłonnych

   Masaż zawsze przeprowadza się wzdłuż naczyń limfatycznych lub w kierunku najbliżej położonych węzłów chłonnych. Podczas zabiegu należy przynajmniej dwa razy poddać masażowi okolice większych węzłów chłonnych.

   Prawidłowe ułożenie ciała w trakcie zabiegu

   Podczas masażu karku, głowy, twarzy czy szyi zagłówek stołu do masażu powinien być odpowiednio ustawiony (pod kątem 45 stopni). Podczas masażu kończyn należy je ułożyć powyżej tułowia i lekko zgiąć w stawach. W trakcie masażu grzbietu Pacjent leży na brzuchu, ramiona ma położone wzdłuż tułowia, głowę na boku ewentualnie w otworze przeznaczonym na nią, nogi powinny być wyprostowane, a pod stawami skokowymi specjalista kładzie mały wałek.

   Komfort Pacjenta w trakcie masażu limfatycznego

   W trakcie masowania klatki piersiowej i brzucha Pacjent powinien położyć się na plecach i mieć lekko uniesioną głową, kończyny dolne są w tym czasie zgięte w stawach kolanowych, pod którymi znajduje się duży wałek.

   Odpowiednio dobrane tempo zabiegu drenażu

   Tempo wykonywania zabiegu powinno być odpowiednie – tak, aby nie doprowadzić do intensywnego rozgrzania tkanek. Zwykle czas trwania masażu jednego obszaru ciała wynosi ok. 20 min. Każdą z technik stosuje się 2-3 razy, mając również na względzie samopoczucie Pacjenta.

   Wskazania

   • Zwalczanie zespołu ciężkich nóg.
   • Zapobieganie powstawaniu żylaków.
   • Poprawa stanu odżywienia skóry.
   • Zmniejszanie obrzęków tłuszczowych.
   • Detoksykacja organizmu.
   • Regeneracja po zabiegach liposukcji – za cenę kilku drenaży możemy cieszyć się znacząco szybszymi efektami.

   Przeciwwskazania

   • Aktywną choroba nowotworowa, stany po operacyjnym usunięciu nowotworów.
   • Zapalenie naczyń chłonnych.
   • Obrzęk powstały na skutek ostrych stanów zapalnych.
   • Zakrzepica żył głębokich (w przeciągu ostatniego półrocza).
   • Choroby skóry.
   • Podwyższona temperatura ciała.
   • Niewydolność serca.
   • Otwarte rany.
   • Czynna gruźlica płuc.
   • Guzki niewiadomego pochodzenia.

   Przebieg zabiegu

   Konsultacja wstępna

   Przed zabiegiem przeprowadzany jest standardowa rozmowa Pacjenta z kosmetologiem, której celem jest wykluczenie przeciwwskazań.

   Pierwszy zabieg

   Drenaż limfatyczny nie wymaga od Pacjenta żadnego dodatkowego przygotowania. Ponieważ jest zabiegiem całkowicie bezbolesnym, a nawet przyjemnym, jest rzecz jasna wykonywany bez znieczulenia. Pacjent otrzymuje przed zabiegiem specjalny strój, który podczas zabiegu napełniany jest powietrzem. Powietrze wypełniające kombinezon pełni funkcję uciskowego masażera – wypełniający się kombinezon udrożnia węzły limfatyczne, dzięki czemu przyczynia się do lepszego oczyszczania organizmu. Uciskowy masaż sekwencyjny daje Pacjentowi bardzo przyjemne doznania, przez co dodatkowo drenaż ma działanie relaksujące.

   Masaż limfatyczny pobudza krążenie krwi i limfy, poprawiając ogólny stan organizmu. W wyniku stymulacji odpowiednich punktów na ciele następuje lepsze odżywienie, poprawa pracy komórek oraz odpowiednia regulacja krążenia krwi jak i funkcjonowania organów wewnętrznych. Poddawana masażowi skóra staje się bardziej jędrna i elastyczna.

   Poprawia się metabolizm tkanki tłuszczowej oraz przemiana materii w partiach skórnych, podskórnych i w mięśniach. Dochodzi do usprawnienia przepływu chłonki w układzie limfatycznym. Dzięki temu eliminowane są czynniki sprzyjające powstawaniu cellulitu. Masaż taki zapobiega niewydolności krążenia obwodowego, szczególnie w obrębie kończyn dolnych i pozwala pozbyć się efektu zimnych stóp.

   Konsultacja kończąca

   Nie jest konieczna. Pacjent po zabiegu może właściwie natychmiast wrócić do naturalnego trybu życia.

   Jak się przygotować?

   Zabieg nie wymaga specjalnego wcześniejszego przygotowania, jednak należy wykluczyć przeciwwskazania.

   Częste pytania

   Jak często można wykonywać te zabiegi?

   Zabiegi można wykonywać nawet codziennie, co drugi dzień albo dwa razy w tygodniu, Wszystko zależy to od indywidualnych potrzeb Pacjenta oraz od jego stanu zdrowia.

   Czy drenaż limfatyczny jest przyjemny?

   Bardzo. Wielu Pacjentów stwierdza, że ma działanie relaksujące.

   Dla kogo jest dedykowany ten zabieg?

   Dla osób, które podjęły walkę z cellulitem, podczas diety, po ciąży. Także dla Pacjentów, którzy skarżą się na opuchliznę kończyn.

   Jaka jest podstawowa zaleta zabiegu?

   Drenaż limfatyczny ma bardzo wiele zalet: usprawnia krążenie krwi, zmniejsza obrzęki kończyn, usuwa z organizmu zanieczyszczenia, redukuje cellulit, ujędrnia i uelastycznia skórę, usprawnia działanie układu chłonnego.

   Komentarz eksperta

   Jako lekarz polecam moim Pacjentom sięganie po zabiegi z zakresu kosmetologii – w tym szczególnie po drenaż limfatyczny. Wspomaga on inne medyczne metody walki z cellulitem, pobudza krążenie krwi, pomaga pozbyć się obrzęków. Nie bez znaczenia jest także wpływ tego zabiegu na urodę skóry, która zyskuje zupełnie nową jakość i wolniej poddaje się upływowi czasu. Pacjenci, którzy regularnie poddają się masażom znacznie dłużej zachowują młodą i zdrową skórę. Zabieg można wykonać ręcznie lub za pomocą nowoczesnych masażerów.

   0