Laseroterapia
Laseroterapia to grupa nowoczesnych zabiegów medycyny estetycznej, wykonywanych przy pomocy laserów, które pozwalają na skuteczne, szybkie i nieinwazyjne lub minimalnie inwazyjne leczenie ogromnej ilości problemów estetycznych. Z pomocą lasera można zredukować zmarszczki i odmłodzić twarz. Technologia ta znalazła również zastosowanie w leczeniu trądziku, blizn, rozstępów, rozszerzonych naczynek, znamion, pieprzyków i wielu innych niedoskonałości skórnych. Dowiedz się więcej na temat wykorzystania lasera w medycynie estetycznej i kosmetologii.
Czym jest laseroterapia?
Najogólniej mówiąc laseroterapia to metoda leczenia światłem o konkretnej długości fali. Światło lasera, w zależności od częstotliwości fali, jaką wykorzystuje urządzenie, pomaga uzyskać inne efekty terapeutyczne. Technologia ta ma szerokie zastosowanie, m.in. w: chirurgii, dermatologii, fizykoterapii, fizjoterapii, stomatologii i wielu innych dziedzinach. Laseroterapia w medycynie estetycznej służy przede wszystkim do usuwania zmarszczek, blizn czy przebarwień. Dzięki precyzyjnemu, punktowemu działaniu, wiązka światła laserowego pozwala na skuteczne i bezpieczne poprawianie wyglądu skóry, minimalizując ryzyko uszkodzeń otaczających tkanek.
Laseroterapia – działanie lasera
Laser emituje skoncentrowaną wiązkę światła, która kierowana jest w określone obszary ciała. Istnieją różne typy laserów, które wybierane są w zależności od potrzeb Pacjenta i celu zabiegu. Lasery niskoenergetyczne, często stosowane w terapii wspomagającej gojenie się ran, działają poprzez stymulację mikrokrążenia i procesów regeneracyjnych w tkankach. Z kolei lasery wysokoenergetyczne, np. laser CO2, są używane do intensywniejszych zabiegów, takich jak resurfacing skóry, gdzie wysoka energia wywołuje efekt termiczny i pozwala na dokładne usunięcie uszkodzonych warstw skóry. Zabieg ten przeprowadza się z zastosowaniem znieczulenia miejscowego, dzięki czemu procedura jest dla Pacjenta komfortowa i bezbolesna. Warto wiedzieć, że w większości przypadków konieczne jest wykonanie serii zabiegów, aby uzyskać oczekiwane rezultaty.
Laseroterapia – wskazania do zastosowania lasera
Zabiegi laserowe możemy przeprowadzić zarówno wtedy, gdy chcemy usunąć niechciany tatuaż, odmłodzić lub ujędrnić skórę, wymodelować sylwetkę, jak i wtedy, gdy celem terapii laserowej jest pozbycie się niechcianego owłosienia, blizn potrądzikowych, znamion, przebarwień, zmian naczyniowych, trądziku różowatego czy innych problemów skórnych. Nowoczesne zabiegi laseroterapii znajdują też zastosowanie w ginekologii estetycznej czy laryngologii.
Laseroterapia – przeciwwskazania do zabiegów z użyciem lasera
Przed przystąpieniem do każdego zabiegu laserowego, konieczne jest przeprowadzenie dokładnego wywiadu medycznego oraz skonsultowanie się z wykwalifikowanym specjalistą, aby ocenił wszystkie potencjalne przeciwwskazania. Główne przeciwwskazania do laseroterapii to:
- Ciąża i karmienie piersią – ze względu na brak wystarczających badań potwierdzających bezpieczeństwo działania promieniowania laserowego w tych okresach.
- Aktywne infekcje skórne i stany zapalne – zaleca się ich wyleczenie tych problemów przed przystąpieniem do zabiegu laserowego.
- Epilepsja, inne zaburzenia neurologiczne – laseroterapia może potencjalnie nasilić ich objawy, szczególnie w przypadku laserów emitujących impulsy świetlne.
- Fotodermatozy i inne nadwrażliwości na światło – wiązka lasera może nasilić negatywne reakcje skóry na działanie światła.
- Stosowanie leków światłouczulających – niektóre antybiotyki czy leki przeciwbólowe, mogą uwrażliwiać skórę na światło, co zwiększa ryzyko oparzeń i innych niepożądanych reakcji po laseroterapii.
- Nowotwory skóry – promieniowanie laserowe może pobudzić rozwój nowotworu.
Dlaczego zabiegi laserowe zyskują tak wielką popularność?
Zabiegi tego rodzaju cieszą się ogromną popularnością przede wszystkim z powodu bardzo wysokiej skuteczności, stosunkowo małej inwazyjności oraz możliwości uzyskania długotrwałych efektów. Technologia ta pozwala na usunięcie wielu zmian skórnych i przywrócenie atrakcyjnego wyglądu. Po zabiegi laseroterapii coraz częściej sięgają lekarze wielu specjalności, w tym również medycyny estetycznej, traktując ją jako alternatywę dla innych metod: chirurgicznych czy farmakologicznych.
Po więcej informacji na temat poszczególnych wskazań i zabiegów zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą laseroterapii.
Zapraszamy na zabiegi do naszych klinik w Warszawie, Łodzi, Krakowie i Katowicach!
- Wszystkie
- 120
- 125
- Laserowe Odmładzanie Premium
- Leczenie Zmian Naczyniowych
- Cera Naczynkowa
- Dermabrazja
- Ginekologia Estetyczna
- Laser C02
- Laser Naczyniowy
- Laser Na Naczynka
- Laseroterapia
- Laserowe Leczenie Trądziku
- Laserowe Leczenie Wysiłkowego Nietrzymania Moczu
- Laserowe Obkurczanie Pochwy
- Laserowe Odmładzanie
- Laserowe Usuwanie Naczynek
- Laserowe Usuwanie Pajączków
- Laserowe Usuwanie Zmian Skórnych
- Laserowe Zamykanie Naczynek
- Lasery Pikosekundowe
- Leczenie Trądziku
- Lecznie Chrapania
- Liposukcja Laserowa
- Medycyna Estetyczna
- Modelowanie Ciała
- Modelowanie Sylwetki
- Odmładzanie Skóry
- Pajączki
- Pajączki Naczyniowe
- Redukcja Pajączków
- Sculpsure
- Usuwanie Pajączków
- Usuwanie Trądziku
- Wiotkość Pochwy
- Zabiegi Na Ciało
- Zabiegi Na Twarz