Skip to main content

Modelowanie sylwetki

Modelowanie sylwetki w gabinecie medycyny estetycznej staje się coraz bardziej popularnym rozwiązaniem dla osób pragnących ujędrnić i poprawić napięcie skóry. Choć dieta i ćwiczenia są kluczowymi elementami zdrowego stylu życia, nie zawsze przynoszą oczekiwane efekty. Na szczęście współczesna medycyna estetyczna oferuje wiele skutecznych zabiegów na modelowanie sylwetki, które mogą skutecznie wspomóc te tradycyjne metody. Wśród profesjonalnych zabiegów znajdują się zarówno inwazyjne, jak i bezinwazyjne procedury, wykorzystujące takie technologie, jak laseroterapia, HIFU, ultradźwięki, zimne mikrofale. Warto poznać zalety różnych dostępnych opcji, aby wybrać najodpowiedniejszą i uzyskać satysfakcjonujące efekty modelowania sylwetki.

Sprawdź ofertę zabiegów medycyny estetycznej na ciało w Klinice Miracki w Warszawie, Krakowie, Łodzi i Katowicach.

Modelowanie sylwetki w medycynie estetycznej

Modelowanie sylwetki to sformułowanie, które zawiera w sobie ogromną liczbę zabiegów. O rzeźbieniu sylwetki mówimy bowiem zarówno przy zabiegach wyszczuplających, jak i liftingujących czy ujędrniających skórę. Kształtowanie sylwetki to w przypadku Pań – również procedury, mające na celu redukcję cellulitu. Wśród metod modelowania ciała  znajdują się zabiegi chirurgiczne i iniekcyjne oraz terapie opierające się na zastosowaniu zaawansowanych technologii, takie jak endermologia, ultradźwięki, czy fale radiowe.

Zabiegi wyszczuplające opierające się na masażu

Zabiegi modelowania ciała oparte na masażu to mało inwazyjne procedury, które pomagają w redukcji cellulitu, obrzęków i nadmiaru tkanki tłuszczowej. Wpływają również na zdrowie i wygląd skóry.  Dwie najpopularniejsze metody w tej dziedzinie to:

Endermologia

Zaawansowany technicznie zabieg, który polega na masażu próżniowym, wykonywanym za pomocą specjalnego urządzenia wyposażonego w próżnię i rolki. Głowica działa na zasadzie zasysania skóry, co pozwala na głębokie oddziaływanie na tkanki. Masaż ten stymuluje metabolizm komórek tłuszczowych oraz produkcję kolagenu i elastyny, co prowadzi do wygładzenia skóry i redukcji pomarańczowej skórki. Endermologia jest całkowicie bezbolesny, w opinii niektórych Pacjentów wręcz relaksująca. Regularne sesje masażu próżniowego przynoszą widoczne efekty w postaci jędrniejszej i gładszej skóry.

Drenaż limfatyczny

Kolejną metodą modelowania ciała jest drenaż podciśnieniowy, która skupia się usprawnianiu przepływu limfy w tkance podskórnej. Procedura ta polega na masażu ciała przy pomocy specjalnego kombinezonu, napełniającego się powietrzem i uciskającego ciało z odpowiednią intensywnością. Pobudza to układ limfatyczny do efektywniejszego usuwania toksyn i nadmiaru płynów gromadzących się pod skórą. Dodatkowo drenaż limfatyczny wspomaga usuwanie tkanki tłuszczowej. 

Zastosowanie technologii ultradźwiękowej w redukcji tkanki tłuszczowej

Ultradźwięki to jedna z najskuteczniejszych technologii wykorzystywanych do nieinwazyjnej redukcji tkanki tłuszczowej i modelowania ciała. Przykładem jest zabieg HIFU, czyli lifting ultradźwiękowy, który służy do ujędrniania skóry zarówno na twarzy, jak i na innych obszarach ciała, w tym na udach, pośladkach czy brzuchu. 

Zabieg HIFU wykorzystuje skoncentrowane fale ultradźwiękowe, które docierają do głębokich warstw skóry, gdzie celują w komórki tłuszczowe. Ciepło generowane przez ultradźwięki „rozpuszcza” tłuszcz, który jest następnie naturalnie usuwany z organizmu na drodze procesów metabolicznych. Dodatkowo HIFU stymuluje produkcję włókien kolagenowych, co prowadzi do ujędrnienia skóry i poprawy jej napięcia. Efekty zabiegów HIFU pojawiają się stopniowo – widoczne są po kilku tygodniach, a pełne rezultaty pojawiają się nawet po kilku miesiącach.

Liposukcja, lipoliza czy kriolipoliza – najskuteczniejsze metody usuwania nadmiaru tkanki tłuszczowej

Szczególną popularnością w naszej klinice cieszą się zabiegi, które koncentrują się na redukcji nadmiernej tkanki tłuszczowej. Należą do nich:

Liposukcja laserowa

Jedna z najbardziej skutecznych metod usuwania tłuszczu z organizmu, która polega na odessaniu tkanki tłuszczowej z wykorzystaniem energii laserowej. Proces ten jest szybki i skuteczny, a jego głównym celem jest wyszczuplenie ciała oraz poprawa konturów sylwetki. Liposukcja to zabieg, który rozpoczyna się od wprowadzenia cienkiego lasera przez niewielkie nacięcia w skórze wprost do tkanki tłuszczowej. Urządzenie emituje energię powodującą rozbicie komórek tłuszczowych, co ułatwia ich późniejsze odessanie za pomocą cienkiej kaniuli. Dodatkowym atutem liposukcji laserowej jest fakt, że podczas zabiegu stymulowana jest produkcja kolagenu w skórze, co prowadzi do jej ujędrnienia. Skóra na danym obszarze staje się bardziej elastyczna i napięta.

Lipoliza iniekcyjna

Lipoliza iniekcyjna to jeden z najskuteczniejszych zabiegów na pozbycie się tkanki tłuszczowej i wymodelowanie sylwetki. Polega na wstrzyknięciu specjalnego roztworu bezpośrednio w miejsca wymagające wyszczuplenia. Preparat prowadzi do rozpadu komórki tłuszczowe, które są następnie naturalnie usuwane przez organizm. Zabieg jest mało inwazyjny, a efekty widoczne już po kilku sesjach, co czyni go idealnym rozwiązaniem dla osób pragnących poprawić wygląd swojego ciała bez długiej rekonwalescencji.

Kriolipoliza

Kriolipoliza działa podobnie, jak lipoliza iniekcyjna, ale do wyszczuplania sylwetki wykorzystuje nie substancje chemiczne, a bardzo niskie temperatury. Podczas zabiegu dochodzi do zamrożenia komórek tłuszczowych, które następnie obumierają i transportowane są do wątroby, skąd są usuwane z organizmu. Zabieg ten jest mało inwazyjny i praktycznie bezbolesny, a jego efekty są widoczne po kilku tygodniach.

Nowoczesne zabiegi modelowania sylwetki – inne skuteczne technologie

Skutecznym sposobem na modelowanie sylwetki są również nowoczesne zabiegi kosmetyczne wykorzystujące innowacyjne technologie, np.:

Fala uderzeniowa

Jedną z nich jest fala uderzeniowa, która stanowi doskonałą metodę nieinwazyjnej redukcji cellulitu i tkanki tłuszczowej. Procedura polega na zastosowaniu fal akustycznych, które rozbijają podskórny tłuszcz i poprawiają mikrokrążenie w skórze. Dzięki temu dochodzi do wyszczuplenia i ujędrnienia określonych partii ciała.

Zimne mikrofale

Kolejną innowacyjną technologią są zimne mikrofale, które wykazują wysokie powinowactwo do tkanki tłuszczowej. Dzięki precyzyjnemu działaniu na głębokie i powierzchniowe warstwy skóry dochodzi do redukcji cellulitu i tkanki tłuszczowej, co skutkuje wyraźnym wysmukleniem sylwetki. 

Pole elektromagnetyczne

Technologia ta umożliwia bezwysiłkową stymulację mięśni, co prowadzi do ujędrnienia skóry i wymodelowania sylwetki. Na zabieg ten często decydują się osoby, które chcą przyspieszyć efekty treningów na siłowni – stymulacja elektromagnetyczna działa podobnie, ale z dużo większą intensywnością, dzięki czemu jej efekty są szybciej widoczne. 

Najlepszy zabieg odchudzający – jak wybrać?

Bardzo często o sukcesie zabiegów modelowania sylwetki i osiągnięciu oczekiwanego przez Pacjenta rezultatu decyduje precyzyjne dobranie zabiegów w kompleksową terapię skojarzoną. Część urządzeń przeznaczonych do modelowania sylwetki łączy w sobie kilka technologii. Jednak najlepszy efekt terapeutyczny w zakresie modelowania sylwetki można osiągnąć dzięki ułożeniu wspólnie z lekarzem pełnego planu terapii. Dlatego też warto korzystać z usług klinik medycyny estetycznej, które dysponują dużym portfolio zabiegowym – tak, aby lekarz mógł swobodnie dobierać optymalne dla Państwa zabiegi spośród wielu metod modelowania sylwetki dostępnych na rynku.

Zapraszamy na zabiegi do naszych klinik w Warszawie, Katowicach, Krakowie i Łodzi!
0