Menu
Ultraformer III - nieinwazyjny lifting ultradźwiękami

Ultraformer III

Zabieg Ultraformer III pozwala na uzyskanie satysfakcjonującego wyglądu twarzy i ciała. Efekty po tym rodzaju liftingu widoczne są już po jednym zabiegu. Urządzenie wykorzystuje technologię HIFU (z ang. high intensity focused ultrasound), czyli zogniskowaną falę ultradźwiękową służąca do selektywnego oddziaływania na skórę. Ultradźwięki są uznawane za przyszłość medycyny estetycznej. Podczas zabiegu, w wyniku wybiórczego oddziaływania na określony obszar, w skórze dochodzi do mikrouszkodzeń, które stymulują kolagen do odbudowy. Zabieg Ultraformer III spełnia oczekiwania wielu Pacjentów cierpiących z powodu utraty jędrności skóry ciała i twarzy. Zabieg polega na wielokrotnym kontakcie końcówki przetwornika z ciałem ciała, w wyniku czego tkanka jest podgrzewana na różnych głębokościach, w zależności od parametrów ciała i oczekiwanego efektu (dostępne przetworniki 9 mm, 6 mm, 4,5 mm, 3 mm i 1,5 mm).

Lifting ultradźwiękowy Ultraformer III

Prosimy o zapoznanie się z tym krótkim filmem, który pokazuje etapy i możliwości rewolucyjnej metody odmłodzenia i ujędrnienia skóry! 

Warto pamiętać, że zabieg liftingujący Ultraformer III jest procedurą całkowicie nieinwazyjną i nie wymaga koniecznego okresu rekonwalescencji.

 

HIFU - jedyna nieinwazyjna metoda skutecznego liftingu twarzy i ciała

Konsultacja, pomagająca wybrać wariant, wliczona w cenę zabiegu

Obszar zabiegu1 zabieg
Okolice oczu2 000 zł 3 600 zł
Czoło1 200 zł 1 500 zł
Okolica ust2 080 zł 2 600 zł
Okolica górnej wargi1 040 zł 1 300 zł
Okolica dolnej wargi1 040 zł 1 300 zł
Powieki dolne800 zł 1 200 zł
Powieki górne960 zł 1 200 zł
Kurze łapki960 zł 1 200 zł
Policzki3 600 zł 4 500 zł
Podbródek1 600 zł 2 000 zł
Linia żuchwy2 800 zł 3 500 zł
Linia żuchwy + podbródek4 200 zł 5 500 zł
Linia żuchwy + policzki5 600 zł 8 000 zł
Linia żuchwy + policzki + podbródek4 800 zł 10 000 zł
Szyja2 400 zł 3 000 zł
Dekolt3 200 zł 4 000 zł
Twarz (wraz z okolicą oczu)4 800 zł 15 700 zł
Twarz + podbródek7 100 zł 17 700 zł
Szyja + podbródek3 200 zł 5 000 zł
Piersi5 200 zł 6 500 zł
Ramiona5 200 zł 6 500 zł
Brzuch6 400 zł 8 000 zł
Pośladki6 400 zł 8 000 zł
Uda część wewnętrzna lub zewnętrzna8 000 zł 10 000 zł
Uda tył lub przód8 000 zł 10 000 zł
Uda tył lub przód wraz z uda część wewnętrzna lub zewnętrzna9 600 zł 20 000 zł
Kolana3 200 zł 4 000 zł
Dłonie1 600 zł 2 000 zł
Okolice intymne1 200 zł 1 500 zł

Wypełnij formularz
– natychmiast zajmiemy się obsługą

Imię i nazwisko

Email

Treść wiadomości

Zadzwoń
– umówimy Cię na spotkanie

+48 221 030 030

Wyślij maila
– odpowiemy w najszybszym możliwym czasie

rejestracja@klinikamiracki.pl

Obszary zabiegowe – zastosowania

Lifting twarzy
 • Twarz
 • Powieki
 • Szyja
 • Dekolt
 • Dłonie
Lifting ciała
 • Brzuch
 • Pośladki
 • Uda
 • Ramiona
 • Okolice intymne

Mocne strony zabiegu

 • Nowoczesność, bezinwazyjność
  Lifting skóry nie musi wiązać się z długotrwałą rekonwalescencją i śladami pooperacyjnymi. Medycyna estetyczna zna coraz więcej metod, które pozwalają bez użycia skalpela wykonywać zabiegi, które dotychczas były domeną chirurgii. Jedną z największych nowości wśród zabiegów liftingujących jest terapia liftingująca Ultraformer III. Dzięki tej nowatorskiej metodzie możemy w Klinice Miracki przeprowadzać całkowicie nieinwazyjne, niewymagające rekonwalescencji i skuteczne już po jednej sesji, zabiegi liftingu twarzy oraz całego ciała.
 • Precyzja
  Głębokie działanie i precyzja to podstawowe atuty innowacyjnego urządzenia Ultraformer – dzięki nim lekarz może pracować nad bardzo niewielkimi – wyizolowanymi obszarami – dlatego też z użyciem technologii Ultraformer III możliwe jest wykonanie zabiegów liftingujących na tak niewielkich obszarach jak powieki, obszar wokół ust, kurze łapki, podbródek.
 • Uniwersalność
  Co bardzo ważne ta sama technologia może być zastosowana na praktycznie całym ciele – zabiegi Ultraformer stosujemy bowiem również do większych obszarów – na całą twarz, doliny pachowe, ramiona, brzuch, uda, kolana czy boczki a nawet biust i dekolt. A zatem wszędzie tam, gdzie dostrzegasz potrzebę ujędrnienia i liftingu skóry, Ultraformer może zostać zastosowany i przynieść zadziwiające efekty.

Alternatywne zabiegi

Kluczowe fakty

 
Kto wykonuje zabieg?
Zabieg wykonuje lekarz.
Czy zabieg jest bolesny?
Zabieg jest nieznacznie odczuwalny, dlatego stosuje się znieczulenie w postaci żelu anestetycznego.
Ile trwa rekonwalescencja?
Zabieg nie wymaga rekonwalescencji.

Zasada Działania

 

Nieinwazyjny lifting twarzy i ciała

Urządzenie Ultraformer III to przełom technologiczny w zakresie zabiegów liftingujących na twarz oraz ciało. Niezwykła precyzja działania oraz aż pięciu głowic o różnej głębokości wysokoenergetycznej fali ultradźwiękowej sprawiają, że Ultraformer III jest pierwszym urządzeniem, dzięki któremu można przeprowadzać całkowicie nieinwazyjny, skuteczny i cieszący się długotrwałymi efektami lifting niemal każdego obszaru ciała.

Zaawansowana technologia HIFU

Od najmniejszych wymagających precyzji obszarów, takich jak okolice oczu i ust czy podbródek aż po zabiegi liftingujące całej twarzy i ciała. Swoją wysoką skuteczność urządzenie Ultraformer zawdzięcza zastosowaniu technologii HIFU – wysokoenergetycznej fali ultradźwiękowej, dzięki której na leczonym obszarze następuje gwałtowna koagulacja tkanek.

Produkcja kolagenu

Proces liftingu termicznego to obkurczanie i stymulacja do namnażania nowych włókien kolagenowych poprzez rozgrzanie leczonej tkanki do temperatury 65-75 stopni C. Fakt, że urządzenie posiada aż pięć głowic o różnej głębokości działania od 1,5 do 9,0 mm w głąb skóry pozwala na przeprowadzanie zabiegów na różnych obszarach ciała i o różnym stopniu zwiotczenia skóry.

Komfortowa procedura

Procedura zabiegowa urządzeniem Ultraformer III jest niezwykle prosta i nie nastręcza Pacjentowi dodatkowych, nieprzyjemnych odczuć. Lifting skóry ciała i twarzy to zabiegi przyjemne, całkowicie nieinwazyjne, którym tylko w wyjątkowych przypadkach mogą towarzyszyć lekkie odczucia bólowe. W takich sytuacjach zabieg wspomagany jest podaniem żelu znieczulającego na skórę.

Brak rekonwalescencji

Urządzenie Ultraformer dostosowane jest technologiczne i pod kątem medycznym do wymagań współczesnej medycyny estetycznej – skraca do minimum czas zabiegu i rekonwalescencji, jest urządzeniem bezpiecznym i skutecznym, a efekty uzyskiwane dzięki terapii Ultraformer III są długotrwałe.

Wskazania

Wskazaniami do zabiegów Ultraformer III są objawy starzenia się skóry w postaci zmarszczek, wiotkości skóry, braku gęstości i sprężystości, miejscowo opadająca skóra, ale też miejscowe nadmiary tkanki tłuszczowej. Szczególnie często zabiegi Ultraformer III wykonywane są na całą twarz lub jej wyizolowane obszary oraz we wszystkich pozostałych obszarach ciała, gdzie skóra wymaga ujędrnienia i poprawy gęstości.

Przeciwwskazania

 • ciąża
 • choroba nowotworowa
 • uszkodzona skóra w obszarze poddawanym zabiegowi
 • opryszczka lub inne aktywne choroby wirusowe w obszarze poddanym zabiegowi

Przebieg zabiegu

 

Konsultacja wstępna

Podczas pierwszego spotkania lekarz w trakcie wywiadu z Pacjentem wyklucza przeciwwskazania, objaśnia procedury zabiegu, poznaje oczekiwania Pacjenta względem rezultatów, informuje, ile będzie trwał w przybliżeniu okres rekonwalescencji oraz jak należy w tym okresie postępować.

Pierwszy zabieg

Dzięki zastosowaniu tak specyficznej fali w skórze dokonuje się proces koagulacji przy bardzo wysokiej temperaturze (od 65 do 75 stopni C), a co charakterystyczne dla zastosowania fal ultradźwiękowych – w trakcie tego procesu, który błyskawicznie stymuluje skórę do wzmożonej produkcji kolagenu – nie są uszkadzane tkanki sąsiadujące z poddanym leczeniu obszarem. Na skutek koagulacji tkanek skóra ulega intensywnej przebudowie termicznej, która może trwać do około 2 miesięcy. Podczas zabiegu Pacjent odczuwa niewielkie dolegliwości bólowe (w szczególnych przypadkach możemy zastosować na skórę krem znieczulający), zaś po zakończeniu zabiegu może od razu wrócić do zwyczajowych czynności.W działaniu Ultraformer III niezwykle ważna jest bardzo zaawansowana kontrola głębokości działania fal ultradźwiękowych. To przede wszystkim od niej zależy, w jaki sposób i na jakim obszarze będzie wykonywany zabieg. Wyróżnionych zostało 5 różnych głębokości działania fali dostosowanych do poszczególnych obszarów i stopnia zaawansowania zmian starzeniowych w skórze. Głowicę z falami o głębokości działania 1,5; 3,0; 4,5 mm stosuje się do zabiegów na twarz, natomiast silniej i głębiej penetrujące tkanki głowice 6,0; 9,0 mm do zabiegów na ciało.

Konsultacja kończąca

W zasadzie nie jest potrzebna. Zabieg liftingujący Ultraformer III jest procedurą całkowicie nieinwazyjną i pozbawioną koniecznego okresu rekonwalescencji. Lekarz jednak może udzielić ważnych wskazówek co do pielęgnacji leczonych obszarów.

Przed i po

 • Lifting HIFU  Efekty Przed I Po1
 • Zabieg Ultraformer  Warszawa2
 • Ultraformer III  Zdjecia Efekty Przed I Po5
 • Lifting HIFU  Zdjecia Przed I Po6
 • Ultraformer III  Zdjecia Przed I Po3
 • Lifting Ultraformer  Warszawa4

Jak się przygotować?

Specjalne przygotowanie do zabiegu Ultraformer III nie jest konieczne. Należy jednak podczas wywiadu wykluczyć stany będące przeciwwskazaniami do jego wykonania.

Częste pytania

Czy zabieg jest bolesny?

Trudno to nazwać bólem. Zazwyczaj Pacjent czuje delikatne ciepło, czasami przechodzi ono w pieczenie. Na życzenie wrażliwego Pacjenta stosuje się znieczulenie.

Czy długo trzeba czekać na efekty?

Pierwsze nieznaczne efekty zauważa się bezpośrednio po terapii. Skóra staje się gładka, sprężysta., Proces odnowy włókien kolagenowych jednak wciąż trwa i stopniowo postępuje przez okres 2 – 6 miesięcy, czasem nawet dłużej.

Jak długo utrzymują się efekty?

Skóra jest zrewitalizowana na stałe i zasadniczo nigdy nie wraca do poprzedniego stanu. Oczywiście proces starzenia się skóry postępuje, jednak ma on dzięki zabiegowi łagodniejszy charakter.

Czy zabieg wykonuje się w seriach?

Nie, w celu uzyskania oczekiwanych efektów wykonuje się  najczęściej jeden zabieg. Czasem po kilku miesiącach Pacjenci życzą sobie kolejnego, aby zintensyfikować rezultaty.

Carousel contents not found!

Komentarz eksperta

Podczas rozmów z Pacjentami gorąco polecam ten zabieg, ponieważ skóra staje się bardziej jędrna i sprężysta,  a w przypadku kuracji zastosowanej na brzuch czy uda dochodzi do znacznej redukcji tkanki tłuszczowej. Podstawową jednak zaletą terapii jest pełne odbudowa i naprawa skóry w wyniku restrukturyzacji kolagenu. U osób, które mieli wykonywany ten zabieg na twarz, zauważam znaczne uniesienie tkanek i wygładzenia zmarszczek. Opinie pacjentek potwierdzają spektakularny efekt poprawienia owalu twarzy. Ujędrnienie skóry dekoltu, podniesienie piersi czy pośladków, zmniejszenie tkanki tłuszczowej na brzuchu czy ogólna poprawa kondycji skóry - to tylko nieliczne z efektów, które zaobserwowaliśmy u naszych Pacjentów.