Skip to main content

Redukcja zmarszczek mimicznych

Czym jest Redukcja zmarszczek mimicznych?

Preparat typu A. Wykorzystywany jest zarówno do zabiegów estetycznych, jak i medycznych. Ten nowatorski preparat ma szerokie zastosowania – nie tylko pomaga redukować zmarszczki mimiczne, lecz także jest skuteczny w leczeniu nadpotliwości i bruksizmu. 

Doktor Krzysztof Miracki spośród wielu dostępnych na rynku rodzajów preparatów wybrał ten, aby zapewnić Pacjentom Kliniki Miracki najlepsze rezultaty terapeutyczne. 

Osłabiając pracę poszczególnych mięśni, sprawia, że zmarszczki mimiczne stają się mniej widoczne, a co najważniejsze dochodzi do zahamowania powstawania nowych oznak starzenia się skóry. Zahamowanie przewodnictwa impulsu nerwowego do komórki mięśniowej powoduje ograniczenie mimiki. Dzięki temu powstrzymane zostaje pogłębianie się zmarszczek mimicznych.

Światowy rynek medycyny estetycznej uważa stosowanie tego preparatu za skuteczne i popularne rozwiązanie w zakresie nadpotliwości. Szczególnie pod kątem czasu działania, jego dostępności i możliwości powtarzania procedury. W efekcie iniekcji obszaru mięśni żwaczowych, ich ruchliwość znacząco się zmniejsza, w czasie nocnego odpoczynku nie ulegają one automatycznemu kurczeniu, przez co wyeliminowane jest zaciskanie szczęki i tarcie zębami.  Zabieg serii bardzo gęstych iniekcji w minimalnych dawkach powoduje, że gruczoły w skórze twarzy zostają „wyciszone” pory zamykają się i nie wyrzucają na zewnątrz naskórka substancji powodujących błyszczenie i świecenie.

Co możemy wyleczyć?

Redukcja zmarszczek mimicznych tj.: poprzeczne czoła, – międzybrwiowe tzw. „lwie zmarszczki”, – okolicy oczu tzw. „kurze łapki”, – okolicy nosa tzw. „zmarszczki królicze”, – okolicy brody tzw. „broda brukowana”, drobnych zmarszczek. Redukcja uśmiechu dziąsłowego, leczenie nadpotliwości pach, dłoni, stóp, leczenie bruksizmu.

Mocne strony zabiegu

 • Długotrwałe efekty utrzymujące się do 6 miesięcy
 • Wszechstronność działania
 • Skuteczność
 • Brak okresu rekonwalescencji

Zapraszamy na zabiegi do naszych klinik w Warszawie, Krakowie, Łodzi i Katowicach.

Poczuj się naturalnie piękna w Swojej skórze!

Długotrwała biostymulacja i odbudowa kolagenu

Stymulatory tkankowe NEAUVIA ORGANIC

Neauvia Hydro Deluxe mezoterapia igłowa 2,5 ml 750 zł 63% taniej

Neauvia Stimulate kwas hialuronowy 1 ml 900 zł 44% taniej

Oferta obowiązuje do 30.06.24, do wykorzystania 3 miesiące od daty zakupu.

AKCJA CIAŁO 2024 – Naturalnie piękna w Swoim ciele!

Pozbądź się nadmiaru tkanki tłuszczowej, wiotkiej skóry i cellulitu!

Dzięki AKCJI CIAŁO zyskujesz: Indywidualny plan zabiegowy, Dostęp do zaawansowanych technologii w najlepszych cenach, Opiekę Specjalistów o najwyższych kwalifikacjach, Imponujące, długotrwałe efekty.

Atrakcyjne pakiety cenowe: BASIC 3 000 zł oraz PREMIUM 4 000 zł!

Oferta obowiązuje do 30.06.2024, do wykorzystania 6 miesięcy od daty zakupu.

Regulamin

Redukcja zmarszczek mimicznych Cennik

Redukcja zmarszczek mimicznychNOWOŚĆ!
Rodzaj zabiegu  1 zabieg
Obszary zabiegowe – zmarszczki poprzeczne czoła lub zmarszczki międzybrwiowe – „lwia” lub zmarszczki okolicy oczu – „kurze łapki” lub nos „zmarszczki królicze” lub uśmiech dziąsłowy lub bródka – „broda brukowana”
1 OBSZAR (z powyższych) 700 zł 900 zł
2 OBSZARY (z powyższych) 1 150 zł   1 800 zł
3 OBSZARY (z powyższych) 1 350 zł 2 700 zł
Obszar specjalny: Szyja – „gęsia szyja” 2 000 zł  2 700 zł
Bruksizm 2 000 zł  2 700 zł
Nadpotliwość pach lub dłoni lub stóp 2 000 zł  2 700 zł 

Wypełnij formularz
– natychmiast zajmiemy się obsługą

  Imię i nazwisko

  Email

  Treść wiadomości

   Zadzwoń
   – umówimy Cię na spotkanie

   +48 221 030 030

   Wyślij maila
   – odpowiemy w najszybszym możliwym czasie

   rejestracja@klinikamiracki.pl

   Obszary zabiegowe – zastosowania

   Peeling Retises efekty zabiegu
   • redukcja zmarszczek mimicznych
   • twarz (niwelowanie bruzd i przetłuszczenia)
   • żuchwa (leczenie bruksizmu)
   • pachy, stopy, ręce (leczenie nadpotliwości)

   Mocne strony zabiegu Redukcja zmarszczek mimicznych

   • Wszechstronność działania: jako jeden z najbardziej sprawdzonych, efektywnych preparatów wykorzystywanych do redukcji zmarszczek mimicznych. Z sukcesami jest stosowany również do leczenia popularnej i uciążliwej, zwłaszcza w wielkomiejskim świecie, przypadłości, jaką jest nadpotliwość. Leczenie nadpotliwości przy użyciu preparatu jest skuteczne i bezproblemowe. Ostrzykiwanie preparatem jest jedną z niewielu skutecznych metod radzenia sobie z bruksizmem i zatrzymywania jego efektów.
   • Szybkość i trwałość efektu: jeżeli zależy Państwu na szybkim pozbyciu się problemu, zabieg w zakresie leczenia nadpotliwości jest stworzony właśnie dla Was. Nadmierne pocenie zatrzymane zostaje praktycznie natychmiast po pierwszym zabiegu. Efekty w postaci suchych pach, dłoni i stóp  i długotrwały efekt, utrzymujący się przez wiele tygodni, to najważniejsze atuty tej sprawdzonej na całym świecie metody. Jeżeli Państwu zależy także na szybkim odmłodzeniu i wygładzeniu skóry twarzy, zabieg jest stworzony właśnie dla Was. Komfortowy zabieg redukcji zmarszczek mimicznych, niemal niezauważalne objawy pozabiegowe i długotrwały efekt, utrzymujący się przez wiele tygodni, to najważniejsze atuty tej sprawdzonej na całym świecie metody.
   • Profilaktyka: bruksizm, częściej nazywany po prostu nocnym „zgrzytaniem zębami” jest schorzeniem, które tylko z pozoru jest całkiem niewinne. Jego aspekt społeczny polegający na przeszkadzaniu we śnie partnerowi wydaje się być bowiem najmniejszą z jego konsekwencji. W rzeczywistości bruksizm prowadzi do rozchwiania zębów, ich ścierania, pękania szkliwa, zaburzeń prawidłowego zgryzu. W następstwie bruksizmu może dochodzić do stanów zapalnych, a nawet zwyrodnień w stawach skroniowo-żuchwowych, przewlekłych bólów głowy czy nawet migren.

   Kto wykonuje zabieg?

   Zabieg wykonuje lekarz.

   Czy zabieg jest bolesny?

   Preparat podawany jest podczas serii drobnych nakłóć, czemu może towarzyszyć dyskomfort.

   Ile trwa rekonwalescencja?

   Zabieg nie wymaga rekonwalescencji.

   Zasada działania zabiegu Redukcja zmarszczek mimicznych

   Ograniczenie kurczliwości mięśni przeciwdziałające powstawaniu zmarszczek mimicznych

   Mechanizm działania opiera się na hamowaniu przewodnictwa impulsu nerwowego do komórki mięśniowej, dzięki czemu nie dochodzi do zjawiska kurczenia się mięśni, a w efekcie powstawania zmarszczek mimicznych. Zastosowanie preparatu zapobiega też powstawaniu nowych zmarszczek mimicznych i pogłębianiu już istniejących.

   Długotrwały efekt odmłodzenia

   Mimo że rezultat zabiegu redukcji zmarszczek mimicznych zanika po kilku miesiącach, nie dochodzi do gwałtownego pogorszenia stanu skóry. Zazwyczaj jest lepiej niż przed zabiegiem, ponieważ dzięki wstrzymywaniu skurczu mięśni w okolicach zmarszczek, skóra nie marszczy się, a bruzdy się nie pogłębiają. Aby zapobiegać pogłębianiu zmarszczek, warto powtarzać zabiegi.

   Precyzyjna aplikacja peparatu

   W zabiegach używa się bardzo małych stężeń preparatu, zatem nie ma on wpływu na inne części układu nerwowego poza okolicą, w której dokonano iniekcji. Aplikowany we właściwy sposób preparat stwarza naturalny efekt redukcji zmarszczek mimicznych, jest nierozpoznawalny dla otoczenia, a twarz nabiera zdrowego wyglądu.

   Szerokie zastosowanie

   Zabieg jest szczególnie skuteczny w redukcji zmarszczek mimicznych w górnej części twarzy, można nim również unosić kąciki ust, korygować nadmierny, tzw. dziąsłowy uśmiech, podnieść minimalnie czubek nosa. Preparat ten bardzo skutecznie zwalcza bruksizm.

   Długofalowe efekty zabiegu

   Rezultat terapii jest widoczny już po kilku dniach i utrzymuje się do pół roku, wszystko zależy m.in. od problemu i predyspozycji Pacjenta. Zabiegi można powtarzać co 6 – 7 miesięcy, ale nie częściej niż raz na kwartał.

   Wskazania

   • Redukcja zmarszczek mimicznych:
   • Zmarszczki poprzeczne czoła
   • Zmarszczki międzybrwiowe tzw. „lwia zmarszczka”
   • Zmarszczki okolicy oczu tzw. „kurze łapki”
   • Nos „zmarszczki królicze”
   • Bródka „broda brukowana”
   • Uśmiech dziąsłowy
   • Nadpotliwość.
   • Bruksizm.
   • Nadmierne przetłuszczanie się cery.

   Przeciwwskazania

   • Choroby z zaburzeniami przewodnictwa nerwowo-mięśniowego.
   • Stosowanie leków wywołujących relaksację mięśni.
   • Ciąża i okres karmienia.
   • Zaburzenia krzepnięcia krwi.

   Przebieg zabiegu Redukcja zmarszczek mimicznych

   Konsultacja wstępna

   Każdorazowo przed wykonaniem zabiegu przeprowadzany jest niezbędny wywiad lekarski, który pozwala na bezpieczne dla Pacjenta przeprowadzenie procedury. Poza tym przeprowadzenie procedury nie wymaga innych przygotowań.

   Pierwszy zabieg

   W przypadku leczenia nadpotliwości przed zabiegiem lekarz wraz z Pacjentem określają obszar, na którym występuje nadpotliwość. W przypadku niemożności precyzyjnego określenia okolic dotkniętych problemem wykonuje się test jodynowo-skrobiowy. Obszar o wzmożonej potliwości jest pokrywany jodyną, a następnie obsypywany skrobią – obszary z nadmierną potliwością ulegają zaciemnieniu, wskazując miejsca szczególnie rekomendowane do leczenia. Zabieg jest wykonywany wyłącznie przez lekarza medycyny estetycznej, który przy pomocy cieniutkiej igły dokonuje iniekcji precyzyjnie odmierzonej dawki preparatu we właściwe obszary: pachy, dłonie, stopy (leczenie nadpotliwości), mięśnie żwaczowe (leczenie bruksizmu).  Zabieg jest komfortowy, a jedynym odczuciem, jakie mu towarzyszy jest lekkie uczucie nakłuwania skóry. Jednak w przypadku Pacjentów, o niskim progu odporności na ból, możliwe jest zastosowanie znieczulenia miejscowego, aby zabieg nie wiązał się dla nich z dodatkowym stresem. W niektórych przypadkach, u Pacjentów o szczególnie wrażliwej skórze przez około godzinę po zakończeniu zabiegu może utrzymywać się efekt lekkiego zaczerwienienia skóry, który znika samoczynnie. Innym możliwym skutkiem ubocznym zabiegu może być niewielka widoczna ranka po nakłuciu – jednak ze względu na minimalne rozmiary igły stosowanej przez lekarza jest ona praktycznie niezauważalna. Sam zabieg wraz z konsultacją trwa od 15 minut do maksymalnie pół godziny, dzięki czemu Pacjent może szybko powrócić do swojego normalnego trybu życia.

   Konsultacja kończąca

   Po wykonaniu zabiegu możliwy jest natychmiastowy powrót do zwykłego trybu życia. Istotne jest jednak, aby przez kilka dni po wykonaniu procedury traktować ostrzyknięte obszary ze szczególną delikatnością – unikać rozmasowywania obszarów pozabiegowych i nadmiernego ich ugniatania. Dla Państwa całkowitego komfortu i naszej pewności, że zabieg został wykonany perfekcyjnie – zachęcamy do bezpłatnej wizyty kontrolnej maksymalnie do 14 dni od zabiegu.

   Jak się przygotować do zabiegu Redukcja zmarszczek mimicznych?

   Tydzień przed zabiegiem Pacjent nie powinien przyjmować leków zaburzających krzepliwość krwi. Przed terapią zaś należy poinformować lekarza o przyjmowanych regularnie lekach. Jeżeli Pacjent zażywa doustnie izotretynoinę (np. Acnenormin, Roacutan,  Curacne), zabieg należy odsunąć i wykonać po około dwóch miesiącach od zakończenia terapii.
   0