Skip to main content

Peeling chemiczny

Peeling chemiczny zalecany jest w przypadku wystąpienia pierwszych oznak starzenia się skóry, takich jak utrata jędrności czy zmarszczki, ale także przy problemach skórnych, jak łojotok czy przesuszenie naskórka. Jest to także metoda wspomagania terapii trądziku, leczenia przebarwień i innych skórnych defektów.

Peeling chemiczny to alternatywa dla osób, które nie chcą zdecydować się na bardziej inwazyjny zabieg z medycyny estetycznej, a które cenią sobie tradycyjne rozwiązania kosmetologiczne. Jest to zabieg, który można dość często powtarzać, charakteryzuje go zaś niska inwazyjność i szybkość przeprowadzania procedury. Efekty zabiegu są szybko dostrzegalne.

Peeling chemiczny głęboko oczyszcza i złuszcza skórę, dzięki czemu naskórek jest wygładzony i miękki, a cera zyskuje na jędrności. Zastosowanie kwasów pomaga w redukcji przebarwień i blizn, a także w leczeniu trądziku. Optymalne efekty przynosi cała seria zabiegów.

Zapraszamy na zabiegi do naszych Klinik w Warszawie, Katowicach, KrakowieŁodzi!

Zadbaj o Swój wygląd i dobre samopoczucie na lato!

AKCJA CIAŁO 2024 – Naturalnie piękna w Swoim ciele!

Pozbądź się nadmiaru tkanki tłuszczowej, wiotkiej skóry i cellulitu!

Dzięki AKCJI CIAŁO zyskujesz: Indywidualny plan zabiegowy, Dostęp do zaawansowanych technologii w najlepszych cenach, Opiekę Specjalistów o najwyższych kwalifikacjach, Imponujące, długotrwałe efekty.

Atrakcyjne pakiety cenowe: BASIC 3 000 zł oraz PREMIUM 4 000 zł!

Oferta obowiązuje do 30.06.2024, do wykorzystania 6 miesięcy od daty zakupu.

Regulamin

Hydrafacial Mikrodermabrazja wodna Nowe Preparaty

ProTec Plus Booster: maksymalne nawilżenie, spłycenie drobnych zmarszczek, do skóry wrażliwej, trądziku różowatego.

JLO Beauty Booster: przywrócenie zdrowego, młodego wyglądu skóry. Zabieg Gwiazd polecany jako przygotowanie do Laseroterapii.

Peeling chemiczny Cennik

Peeling chemiczny(głębokie oczyszczenie i złuszczenie, wygładzenie i ujędrnienie skóry – likwidacja przebarwień i redukcja trądziku)
Rodzaj zabiegu 1 zabieg Pakiet 2 zabiegi Pakiet 3 zabiegi
Salicylowy 200 zł 350 zł  400 zł 450 zł  600 zł
Pirogronowy 200 zł 350 zł  400 zł 450 zł  600 zł
SPA Peel 250 zł 450 zł  500 zł 600 zł  750 zł

Wypełnij formularz
– natychmiast zajmiemy się obsługą

  Imię i nazwisko

  Email

  Treść wiadomości

   Zadzwoń
   – umówimy Cię na spotkanie

   +48 221 030 030

   Wyślij maila
   – odpowiemy w najszybszym możliwym czasie

   rejestracja@klinikamiracki.pl

   Obszary zabiegowe – zastosowania

   Wygładzanie, redukcja przebarwień
   • Twarz,
   • Szyja,
   • Dekolt.
   Wygładzanie, redukcja przebarwień
   • Dłonie.

   Mocne strony zabiegu

   • Stosowany w celu redukcji wielu niedoskonałości skóry.
   • Zabieg krótki, można powtarzać go wielokrotnie.
   • Komfortowa i nieinwazyjna metoda radzenia sobie z problemami skórnymi, alternatywa dla bardziej skomplikowanych zabiegów z medycyny estetycznej.
   • Szybko zauważalne efekty.

   Kluczowe fakty

   Kto wykonuje zabieg?

   Zabieg wykonuje wykwalifikowany kosmetolog. Zalecana jest wcześniejsza konsultacja w celu wykluczenia przeciwwskazań.

   Czy zabieg jest bolesny?

   Peeling chemiczny jest zabiegiem komfortowym, choć w końcowej fazie Pacjent może odczuwać delikatne pieczenie.

   Ile trwa rekonwalescencja?

   Po zakończeniu zabiegu Pacjent może wrócić do codziennych zajęć – wykonanie peelingu w żaden sposób nie wyklucza z normalnej aktywności.

   Zasada Działania

   Przygotowanie skóry

   Osoba prowadząca zabieg przygotowuje skórę Pacjenta do nałożenia odpowiedniego peelingu. W naszej Klinice stosujemy peelingi z kwasem glikolowym, salicylowym, pirogronowym, migdałowym i mlekowym.

   Aplikacja peelingu

   Na przygotowaną skórę nakładany jest peeling z zawartą w nim substancją o odpowiednim stężeniu i odpowiednim pH, zależnym od charakterystyki skóry pacjenta oraz rodzaju problemu, który chcemy zredukować przy pomocy zabiegu. Delikatne okolice oczu i ust zabezpieczone są wazeliną.

   Indywidualnie dopasowany czas trwania zabiegu

   Peeling pozostaje na skórze od kilku do kilkunastu minut, co uzależnione jest także od stopnia i rodzaju problemu oraz właściwości skóry Pacjenta. W końcowej fazie Pacjent może odczuwać pieczenie i naciąganie skóry.

   Etap końcowy

   Po zabiegu Pacjent wraca do normalnych zajęć. Na kilkanaście godzin może pojawić się rumień.

   Efekt peelingu

   Po kilku dniach od zabiegu skóra zaczyna się łuszczyć, co jest naturalną reakcją na zastosowany preparat. Nie należy jej wtedy forsować ani eksponować na światło słoneczne.

   Wskazania

   • Trądzik oraz blizny potrądzikowe.
   • Skóra łojotokowa bądź przesuszona.
   • Przebarwienia na dłoniach, dekolcie.
   • Utrata jędrności skóry.
   • Drobne zmarszczki.

   Przeciwwskazania

   • Nie wykonuje się peelingów chemicznych w przypadku zapalenia skóry (bakteryjnego, atopowego, łojotokowego), w sytuacji przerwania ciągłości naskórka, podrażnionej lub wrażliwej skóry, opryszczki, istnienia brodawek i znamion w miejscu poddawanym zabiegowi.
   • Nie poleca się także stosowania peelingów chemicznych podczas stosowania retinoidów, w czasie fototerapii, ciąży lub bezpośrednio po depilacji. Zazwyczaj przeciwwskazaniem są także choroby autoimmunologiczne.

   Przebieg zabiegu

   Konsultacja wstępna

   Określony zostaje problem, rodzaj skóry Pacjenta oraz schemat terapii. Wykluczone zostają ewentualne przeciwwskazania do zabiegu.

   Pierwszy zabieg

   Zabieg trwa kilkanaście minut, jest komfortowy i nie wymaga okresu rekonwalescencji.

   Konsultacja kończąca

   Podczas konsultacji oceniane są efekty i ustalone zostają szczegóły dalszego postępowania. Optymalny cykl zabiegowy to 4-6 zabiegów w odstępach 10-14 dni.

   Jak się przygotować?

   Na tydzień przed peelingiem nie należy wykonywać depilacji, woskowania, używać szorstkich gąbek, preparatów z retinoidami lub drażniących skórę. Mężczyźni w dniu zabiegu nie powinni się golić.

   Częste pytania

   Na jakich częściach ciała może być stosowany peeling chemiczny?

   Peeling chemiczny może być stosowany na dowolnej części ciała, jednak najczęściej jest to twarz, dekolt i dłonie.

   Jak dbać o skórę po peelingu?

   Przez pewien czas nie wystawiać skóry na działanie promieni słonecznych i stosować fotoprotekcję. Przez pierwszą dobę nie zaleca się nakładania makijażu, skóra powinna odpocząć. Warto stosować kremy nawilżające.

   Ile zabiegów przyniesie oczekiwane efekty?

   Ilość zabiegów ustala kosmetolog podczas konsultacji. Pod uwagę brany jest fototyp skóry, problem Pacjenta, jego stopień zaawansowania oraz oczekiwania Pacjenta co do efektów.

   Komentarz eksperta

   Peelingi to wygodna forma radzenia sobie z wieloma problemami skórnymi, od przebarwień przez zmarszczki, aż po kłopoty z trądzikiem. Wiele osób poszukuje rozwiązań mało inwazyjnych, rezygnując z poważniejszych i bardziej skomplikowanych zabiegów, jakie proponuje medycyna estetyczna. Peeling chemiczny rzeczywiście jest zabiegiem szybkim, prostym, bezpiecznym i przynoszącym efekty. Zabieg nie wyklucza Pacjenta z codziennego życia, nie wymaga specjalnie wielu wyrzeczeń i przygotowań. Kilkanaście minut w gabinecie umożliwia lepszą kondycję skóry i stopniowe zanikanie problemu. Z peelingów chemicznych można korzystać regularnie, dbając w ten sposób o zdrowie i kondycję skóry, a także swoje lepsze samopoczucie.

   0