Menu
peeling chemiczny medycyna estetyczna poprawki uroda piękno Klinika Miracki Warszawa warto dobre ceny opinie efekty

Peeling chemiczny

Peeling chemiczny zalecany jest w przypadku wystąpienia pierwszych oznak starzenia się skóry, takich jak utrata jędrności czy zmarszczki, ale także przy problemach skórnych, jak łojotok czy przesuszenie naskórka. Jest to także doskonała metoda wspomagania terapii trądziku, leczenia przebarwień i innych skórnych defektów.

Peeling chemiczny to alternatywa dla osób, które nie chcą zdecydować się na bardziej inwazyjny zabieg z medycyny estetycznej, a które cenią sobie tradycyjne rozwiązania kosmetologiczne. Jest to zabieg, który można dość często powtarzać, charakteryzuje go zaś niska inwazyjność i szybkość przeprowadzania procedury. Efekty zabiegu są bardzo widoczne i szybko dostrzegalne.

Peeling chemiczny głęboko oczyszcza i złuszcza skórę, dzięki czemu naskórek jest wygładzony i miękki, a cera zyskuje na jędrności. Zastosowanie kwasów pomaga w usunięciu przebarwień, likwidowaniu blizn i leczeniu trądziku. Doskonałe efekty przynosi cała seria zabiegów.

Peeling chemiczny + Retises CT

Konsultacja, pomagająca wybrać wariant, wliczona w cenę zabiegu

Rodzaj zabiegu1 zabiegPakiet 2 zabiegiPakiet 3 zabiegi
Twarz500 zł 600 zł950 zł 1 200 zł1 350 zł 1 800 zł
Twarz, szyja650 zł 800 zł1 200 zł 1 600 zł1 650 zł 2 400 zł
Twarz, szyja, dekolt700 zł 1 100 zł1 300 zł 2 200 zł1 800 zł 3 300 zł

Wypełnij formularz
– natychmiast zajmiemy się obsługą

Imię i nazwisko

Email

Treść wiadomości

Zadzwoń
– umówimy Cię na spotkanie

+48 221 030 030

Wyślij maila
– odpowiemy w najszybszym możliwym czasie

rejestracja@klinikamiracki.pl

Obszary zabiegowe – zastosowania

Wygładzanie, usuwanie przebarwień
 • Twarz
 • Szyja
 • Dekolt
Wygładzanie, usuwanie przebarwień
 • Dłonie

Mocne strony zabiegu

 • Stosowany w celu wyeliminowania wielu niedoskonałości skóry.
 • Zabieg krótki, można powtarzać go wielokrotnie.
 • Zabieg bezbolesny.
 • Nieinwazyjna metoda radzenia sobie z problemami skórnymi, alternatywa dla bardziej skomplikowanych zabiegów z medycyny estetycznej.
 • Efekty zauważalne i szybko osiągane.

Alternatywne zabiegi

Kluczowe fakty

 
Kto wykonuje zabieg?
Zabieg może wykonywać lekarz lub doświadczony kosmetolog. Zalecana jest wcześniejsza konsultacja w celu wykluczenia przeciwwskazań.
Czy zabieg jest bolesny?
Peeling chemiczny jest zabiegiem bezbolesnym, choć w końcowej fazie pacjent może odczuwać delikatne pieczenie i mieć uczucie ściągania skóry.
Ile trwa rekonwalescencja?
Po zakończeniu zabiegu pacjent może wrócić do codziennych zajęć - wykonanie peelingu w żaden sposób nie wyklucza z normalnej aktywności.

Zasada Działania

 

Przygotowanie skóry

Osoba prowadząca zabieg przygotowuje skórę pacjenta do nałożenia odpowiedniego peelingu. W naszej Klinice stosujemy peelingi z kwasem glikolowym, salicylowym, pirogronowym, migdałowym i mlekowym.

Aplikacja peelingu

Na przygotowaną skórę nakładany jest peeling z zawartą w nim substancją o odpowiednim stężeniu i odpowiednim pH, zależnym od charakterystyki skóry pacjenta oraz rodzaju problemu, który chcemy zlikwidować przy pomocy zabiegu. Delikatne okolice oczu i ust zabezpieczone są wazeliną.

Indywidualnie dopasowany czas trwania zabiegu

Peeling pozostaje na skórze od kilku do kilkunastu minut, co uzależnione jest także od stopnia i rodzaju problemu oraz właściwości skóry pacjenta. W końcowej fazie pacjent może odczuwać pieczenie i ściąganie skóry.

Etap końcowy

Po zabiegu pacjent wraca do normalnych zajęć. Na kilkanaście godzin może pojawić się rumień.

Efekt peelingu

Po kilku dniach od zabiegu skóra zaczyna się łuszczyć, co jest naturalną reakcją na zastosowany preparat. Nie należy jej wtedy forsować ani eksponować na światło słoneczne.

Wskazania

 • Trądzik oraz blizny potrądzikowe.
 • Skóra łojotokowa bądź przesuszona.
 • Przebarwienia na dłoniach, dekolcie.
 • Utrata jędrności skóry.
 • Drobne zmarszczki.

Przeciwwskazania

 • Nie wykonuje się peelingów chemicznych w przypadku zapalenia skóry (bakteryjnego, atopowego, łojotokowego), w sytuacji przerwania ciągłości naskórka, podrażnionej lub wrażliwej skóry, opryszczki, istnienia brodawek i znamion w miejscu poddawanym zabiegowi.
 • Nie poleca się także stosowania peelingów chemicznych podczas stosowania retinoidów, w czasie fototerapii, ciąży lub bezpośrednio po depilacji. Zazwyczaj przeciwwskazaniem są także choroby autoimmunologiczne.

Przebieg zabiegu

 

Konsultacja wstępna

Określony zostaje problem, rodzaj skóry pacjenta oraz schemat terapii. Wykluczone zostają ewentualne przeciwwskazania do zabiegu.

Pierwszy zabieg

Zabieg trwa kilkanaście minut, jest bezbolesny i nie wymaga okresu rekonwalescencji.

Konsultacja kończąca

Lekarz ocenia efekty i ustala szczegóły dalszego postępowania. Optymalny cykl zabiegowy to 4-6 zabiegów w odstępach 10-14 dni.

Jak sie przygotować?

Na tydzień przed peelingiem nie należy wykonywać depilacji, woskowania, używać szorstkich gąbek, preparatów z retinoidami lub drażniących skórę. Mężczyźni w dniu zabiegu nie powinni się golić.

Częste pytania

Na jakich częściach ciała może być stosowany peeling chemiczny?

Peeling chemiczny może być stosowany na dowolnej części ciała, jednak najczęściej jest to twarz, dekolt i dłonie.

Jak dbać o skórę po peelingu?

Przez pewien czas nie wystawiać skóry na działanie promieni słonecznych i stosować fotoprotekcję. Przez pierwszą dobę nie zaleca się nakładania makijażu, skóra powinna odpocząć. Warto stosować kremy nawilżające.

Ile zabiegów przyniesie oczekiwane efekty?

Ilość zabiegów ustala lekarz podczas konsultacji. Pod uwagę brany jest fototyp skóry, problem pacjenta, jego stopień zaawansowania oraz oczekiwania pacjenta co do efektów.

Carousel contents not found!

Komentarz eksperta

Peelingi to bardzo wygodna forma radzenia sobie z wieloma problemami skórnymi, od przebarwień przez zmarszczki, aż po kłopoty z trądzikiem. Wiele osób poszukuje rozwiązań mało inwazyjnych, rezygnując z poważniejszych i bardziej skomplikowanych zabiegów, jakie proponuje medycyna estetyczna. Peeling chemiczny rzeczywiście jest zabiegiem szybkim, prostym, bezpiecznym i przynoszącym efekty. Zabieg nie wyklucza pacjenta z codziennego życia, nie wymaga specjalnie wielu wyrzeczeń i przygotowań. Kilkanaście minut w gabinecie gwarantuje dużo lepszą kondycję skóry i stopniowe zanikanie problemu. Z peelingów chemicznych można korzystać regularnie, dbając w ten sposób o zdrowie i kondycję skóry, a także swoje lepsze samopoczucie.