Menu
powiekszanei ust kwasem hialuronowym - efekty

Wypełniacz

Wypełniacz jest substancją naturalnie występującą w ludzkim organizmie i pełni rolę naturalnego spoiwa międzykomórkowego. Jego rola jest szczególnie istotna dla kondycji, zdrowia i sprężystego wyglądu naszej skóry. Niestety, z wiekiem i na skutek działania czynników zewnętrznych, poziom wypełniacza w naszym organizmie drastycznie spada, co staje się przyczyną powstawania zmarszczek, rozluźnienia skóry i pojawieniu się wszystkich, doskonale nam znanych, oznak starzenia się skóry. Medycyna estetyczna jest jednak w stanie zaradzić tym oznakom upływającego czasu- nowoczesne wypełniacze oparte na bazie wypełniacza skutecznie i na długo pozwalają przywrócić cerze dawny blask i sprężystość.

Zabiegi z wypełniaczem stosowane są w celu wypełnienia, zmarszczek, modelowania twarzy, wolumetrii policzków, powiększenia ust, poprawy owalu twarzy. Stosowanie wypełniacza, czyli inaczej mówiąc ostrzykiwanie czy nakłuwanie twarzy wypełniaczem przynosi bardzo szybką poprawę wyglądu. Skóra staje się ożywiona, głęboko nawilżona, uzyskuje utraconą sprężystość i gładkość. W zasadzie natychmiast po zabiegu z użyciem wypełniacza, większość bruzd i zwiotczeń znika, a efekty utrzymują się długie miesiące. Czas utrzymywania się efektów uzależniony jest od wielu czynników, jak: wiek i kondycja skóry, styl życia i ogólny stan zdrowia pacjenta, a także ilość i miejsce podania preparatu.

Po iniekcji wypełniacza w głębi skóry rozpoczynają się intensywne procesy regeneracyjne, które będą skutkowały zdrowym, młodym wyglądem twarzy. Jednym z najczęstszych zabiegów z użyciem wypełnaicza jest powiększanie ust. Efekty estetyczne powiększania ust są widoczne tuż po zabiegu, który trwa od kilku do kilkunastu minut. Wyraźne, satysfakcjonujące Pacjentkę zmiany w wyglądzie ust utrzymują się od 8 do 12 miesięcy w zależności od indywidualnych cech organizmu. Można jednak przyjąć, że efekty, które osiągamy dzięki wypełniaczom najczęściej utrzymują się około 1 roku. Zabieg powiększania ust można bezpiecznie powtarzać w chwili, kiedy poczujemy, że nasze usta ponownie tracą wymarzoną jędrność i kształt, zaś lekarze Kliniki Miracki z pewnością wskażą Państwu optymalny moment na powtórzenie zabiegu powiększania ust.

 

Wypełniacz

Konsultacja, pomagająca wybrać wariant, wliczona w cenę zabiegu

Rodzaj zabiegu1 ampułka
NEAUVIA RHEOLOGY (bruzdy nosowo-wargowe, usta, zmarszczki marionetkowe)700 zł 1 200 zł
NEAUVIA INTENSE (bruzdy nosowo-wargowe, zmarszczki marionetkowe, policzki)800 zł 1 300 zł
NEAUVIA STIMULATE (bruzdy nosowo-wargowe, zmarszczki marionetkowe, policzki)900 zł 1 400 zł
NEAUVIA FLUX (bruzdy nosowo-wargowe, zmarszczki marionetkowe, policzki) NOWOŚĆ!1 100 zł 1 600 zł
NEAUVIA INTENSE MAN (bruzdy nosowo-wargowe, zmarszczki marionetkowe, policzki)800 zł 1 300 zł
NEAUVIA INTENSE LIPS (usta)800 zł 1 300 zł
RESTYLANE LIPS LIDOCAINE (usta)1 300 zł 1 400 zł
RESTYLANE LIDOCAINE (bruzdy nosowo-wargowe, usta, zmarszczki marionetkowe, okolica oczu)1 100 zł 1 400 zł
TEOSIAL REDENSITY II (okolica oczu)1 400 zł 1 600 zł
Zabieg Voluma - wypełnianie/modelowanie policzków (Neauvia Intense 2 ml)1 600 zł 2 400 zł
Zabieg Voluma - wypełnianie/modelowanie policzków (Neauvia Stimulate 2 ml)1 800 zł 2 600 zł
Zabieg Voluma - wypełnianie/modelowanie policzków (Neauvia Flux 2 ml) NOWOŚĆ!2 200 zł 3 000 zł
Zabieg Stimulate and Lift "Podnieś swoją skórę"3 000 zł 4 800 zł
Zabieg Neauvia Explosion - wzmocniona rewitalizacja skóry  NOWOŚĆ!1 500 zł 2 800 zł

Wypełnij formularz
– natychmiast zajmiemy się obsługą

Imię i nazwisko

Email

Treść wiadomości

Zadzwoń
– umówimy Cię na spotkanie

+48 221 030 030

Wyślij maila
– odpowiemy w najszybszym możliwym czasie

rejestracja@klinikamiracki.pl

Obszary zabiegowe – zastosowania

Wolumetria twarzy

 

Zabiegi z zastosowaniem wypełniacza mają miejsce w przypadku konieczności poprawienia owalu twarzy i przywrócenia jej młodego i zdrowego wyglądu.

Ostrzykiwanie wypełniaczem przynosi doskonałe efekty w przypadku zbyt wąskich lub nierównych ust, a także opadających kącików ust. Celem zabiegu jest nie tylko ujędrnienie, ale także powiększenie ust. Nakłuwanie twarzy wypełniaczem stosowane jest w celu wypełnienia zmarszczek na twarzy, szyi i dekolcie, a także w celu  poprawy kondycji skóry na dłoniach.

Powiększanie ust

Nowoczesny, sprawdzony wypełniacz spełni swoje zadanie w przypadku niezadowalającego kształtu podbródka lub linii żuchwy.

Wypełniacz stosowany jest w tzw. liftingu wolumetrycznym twarzy, który obejmuje modelowanie opadających i zapadających się policzków, eliminowaniu bruzd nosowo-wargowych, doliny łez oraz modelowania konturu oczu.

Mocne strony zabiegu

 • Zabieg ostrzykiwania wypełniaczem jest niezwykle skuteczny, a efekty widoczne są natychmiast
 • Brak okresu rekonwalescencji, pacjent może od razu po zabiegu wrócić do codziennych czynności
 • Zabieg jest prawie bezbolesny, obszar poddany nakłuciom zostaje znieczulony
 • Efekty utrzymują się przez wiele miesięcy
 • Wypełniacz jest całkowicie bezpiecznym preparatem
 • Zabiegi z wypełniaczem to doskonała alternatywa dla chirurgicznych interwencji

Alternatywne zabiegi

Kluczowe fakty

 
Kto wykonuje zabieg?
Zabieg wykonuje lekarz medycyny estetycznej, po wcześniejszej konsultacji lekarskiej.
Czy zabieg jest bolesny?
Zabieg jest prawie bezbolesny, wykonywany w znieczuleniu miejscowym. Podczas zabiegu pacjent odczuwa jedynie delikatne nakłucia.
Ile trwa rekonwalescencja?
Zabieg nie wymaga okresu rekonwalescencji, zaraz po nim, pacjent może wrócić do codziennych czynności.

Zasada Działania

 

Przygotowanie do zabiegu

Skóra zostaje znieczulona w miejscu, gdzie wprowadzany będzie wypełniacz. Zabieg trwa od 15-45 minut w zależności od ostrzykiwanego obszaru i stopnia zaawansowania problemu.

Iniekcja preparatu

Wypełniacz podawany jest w głębokie warstwy skóry, w bardzo precyzyjnie określone obszary. Podczas zabiegu kluczowe znaczenie ma precyzja, dokładność, doświadczenie i wiedza na temat struktury i funkcjonowania skóry. Gdy celem zabiegu jest powiększenie ust, Substancja wprowadzana jest delikatnie i precyzyjnie do tak zwanej czerwieni ust, gdzie zostaje delikatnie uformowana i wymodelowana. Zabieg powinien być wykonany przez wyspecjalizowanego lekarza medycyny estetycznej.

Działanie wypełniacza

Ostrzykiwane są obszary zapadnięte, pomarszczone, dotknięte bliznami. Natychmiast po iniekcji skóra staje się wypełniona, wypoczęta, sprężysta, nawilżona i wygładzona. Działanie kwasu sprawia, że w głębi skóry rozpoczynają się procesy regeneracyjne, które będą skutkowały zdrowym, młodym wyglądem twarzy.

Natychmiastowe wypełnienie

Na skutek działania wypełniacza, linii policzków zostaje podniesiona i wypełniona, znikają “worki” pod oczami, zostają rozprostowane bruzdy nosowo-wargowe, zmarszczki wygładzają się, podnosi się linia brwi.Usta wypełniają się i odzyskują prawidłowy koloryt.Skóra po zabiegu może być lekko opuchnięta i zaczerwieniona przez kilka dni. Mogą pojawić się zasinienia i drobne strupki, które bez trudu można ukryć pod makijażem.

Wskazania

 • Zbyt wąskie, nierówne usta z opadającymi kącikami
 • Zmarszczki na twarzy, szyi i dekolcie
 • Zwiotczała skóra na dłoniach
 • Miezadowalający kształt podbródka i linia żuchwy
 • Opadające policzki i wiotczejący kontur ust
 • Bruzdy nosowo-wargowe, wyrazista dolina łez
 • Objawy zaniku tkanki, czyli tzw.: lipoatrofia jarzmowa
 • Nienaturalnie szczupła twarz, zbyt ostre rysy
 • Usta pozbawione prawidłowego kolorytu
 • Oznaki starzenia ust

Przeciwwskazania

 • Zabieg wypełniania zmarszczek i powiększania ust przeciwwskazany jest w okresie ciąży i karmienia piersią, podczas miesiączki, bądź u osób zażywających aspirynę i leki przeciwzapalne.
 • Z zabiegu wyklucza epilepsja, porfiria, alergia, nowotwory, infekcje skórne, nadwrażliwość na substancje zawarte w wypełniaczu i środki znieczulające.

Przebieg zabiegu

 

Konsultacja wstępna

Przed zabiegiem przeprowadzany jest wywiad lekarski mający na celu wyeliminowanie ewentualnych skutków ubocznych iniekcji. Lekarz ocenia stan skóry pacjenta, informuje o przebiegu zabiegu oraz przeciwwskazaniach.

Pierwszy zabieg

Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, trwa około 15-45 minut. Już po pierwszym wypełnieniu widoczne są efekty wymodelowania twarzy, odmłodzenia wyglądu, wypełnienia ust, redukcji wszelkich oznak starzenia się skóry.

Konsultacja kończąca

Lekarz ocenia efekty i informuje o ewentualnych kolejnych wypełnieniach.

Przed i po

 • Powiekszanie Ust  Efekty Przed I Po
 • Powiekszanie Ust Kwasem  Zdjecia Przed I Po

Jak sie przygotować?

Stosowanie wypełniacza zasadniczo nie wymaga szczególnego przygotowania pacjenta przed zabiegiem, jednak wskazane jest odstąpienie od zażywania aspiryny i niesteroidowych leków przeciwzapalnych na kilka dni przed planowaną procedurą- pomoże to uniknąć zasinień po zabiegu.

Częste pytania

Jakie są zalecenia pozabiegowe?

Przez kilka dni po zabiegu, ostrzyknięte wypełniaczem obszary, należy traktować z duża delikatnością - nie należy ich silnie rozmasowywać ani uciskać. Po zabiegu wolumetrii nie należy korzystać z sauny, solarium ani eksponować skóry na ekstremalne warunki atmosferyczne.

Ile zabiegów należy wykonać, by uzyskać optymalny efekt?

Zazwyczaj zadowalające efekty daje jeden zabieg, jeśli istnieje konieczność powtórzenia iniekcji, specjaliści z Kliniki Miracki poinformują o odpowiednim momencie powtórzenia zabiegu.

Jak długo utrzymują się efekty iniekcji wypełniacza?

Efekty zabiegu utrzymują się kilkanaście miesięcy, 12-18.

Jakie są wskazania po zabiegu powiększania ust?

Po zabiegu przez jakiś czas może utrzymywać się obrzęk i opuchlizna ust, jedna przy odpowiedniej pielęgnacji znikają one już po kilku dniach. Szczególnie istotna w ciągu kilku dni po zabiegu jest troskliwa dbałość o ostrzyknięty obszar – nie należy go zbyt mocno uciskać, wykonywać intensywnych odkształceń mimicznych. Warto również stosować substancje lekko łagodzące na opuchlizny, aby usta jak najszybciej wróciły do formy i pięknego kuszącego kształtu.

Kiedy można powtórzyć zabieg powiększania ust?

Podobnie jak w przypadku wypełniania zmarszczek, efekty powiększania i ujędrniania ust utrzymują się od 8 do 12 miesięcy w zależności od indywidualnych cech organizmu. Można jednak przyjąć, że efekty, które osiągamy dzięki wypełniaczom najczęściej utrzymują się około 1 roku. Zabieg powiększania ust można bezpiecznie powtarzać w chwili, kiedy poczujemy, że nasze usta ponownie tracą wymarzoną jędrność i kształt, zaś lekarze Kliniki Miracki z pewnością wskażą Państwu optymalny moment na powtórzenie zabiegu powiększania ust.

Carousel contents not found!

Komentarz eksperta

Zabiegi z użyciem wypełniacza, jakim jest wypełniacz są bezpieczne, bezbolesne i stanowią doskonała alternatywę dla wszystkich, którzy chcą zlikwidować objawy starzenia się skóry szybko i bez interwencji chirurgicznej. Ostrzykiwanie wypełniaczem pomaga niwelować zmarszczki, bruzdy, poprawiać owal twarzy, a także kształt ust, policzków, kontur oczu. Wypełniacz ma więc zastosowanie we wszystkich obszarach twarzy, pomagając w odmłodzeniu jej wyglądu, poprawie kondycji i struktury skóry. Zastosowanie wypełniacza skutkuje natychmiastową poprawą wyglądu, a powstałe efekty utrzymują się przez wiele miesięcy. Zabieg nie wymaga od pacjentów szczególnych przygotowań, a zalecenia pozabiegowe ograniczają się zaledwie do kilku ostrzeżeń, głównie nieforsowania twarzy i łagodnym traktowaniu skóry. Zabiegi z użyciem wypełniacza cieszą się dużym powodzeniem wśród pacjentów klinik medycyny estetycznej, z uwagi na małą inwazyjność i naprawdę spektakularne efekty. Pamiętajmy, że wypełniacz to naturalny składnik, występujący w naszych organizmach, dlatego ryzyko wystąpienia niepożądanych skutków jest minimalne. To ostatecznie przesądza sprawę i zyskuje zabiegowi kolejnych zwolenników.