Menu
leczenie chrapania radiochirurgia Klinika Miracki Warszawa medycyna esetyczna działanie dobre ceny opinie super efekty

Radiochirurgia Ellman - leczenie chrapania

Chrapanie to popularne schorzenie, które dotyka wiele osób, niezależnie od wieku i płci. Niestety, nieleczone, może skutecznie zaburzać proces nieprzerwanego snu i, tym samym, przyczyniać się do poważnych problemów zdrowotnych. Tego rodzaju dolegliwości nie powinny być więc bagatelizowane.

Konsekwencją częstego budzenia się w nocy wskutek chrapania jest brak energii, ospałość oraz niewystarczająca regeneracja organizmu.

Co istotne, przypadłość ta nie pozwala na odpowiednie dotlenienie mózgu, co może przyczyniać się do powstawania dalszych nieprawidłowości zdrowotnych. Warto zatem rozwiązać ten problem w sposób skuteczny.

Jedną z najnowocześniejszych i małoinwazyjnych metod leczenia chrapania jest radiochirurgia Ellman. Pozwala ona na szybkie, a także efektywne pozbycie się przykrej dolegliwości bez konieczności przechodzenia przez operację chirurgiczną oraz długotrwałego okresu rekonwalescencji.

Zabieg leczenia chrapania urządzeniem Ellman w ramach chirurgii "jednego dnia"

Konsultacja, pomagająca wybrać wariant, wliczona w cenę zabiegu

Rodzaj zabiegu1 Zabieg
Zabieg likwidujący chrapanie i bezdech metodą koblacji2 500 zł
Zabieg likwidujący chrapanie i bezdech z podcięciem języczka i korekcją małżowin nosowych metodą koblacji4 000 zł 6 600 zł
Korekcja małżowin nosowych2 200 zł
Korekcja migdałków podniebiennych2 200 zł
Podcięcie języczka2 200 zł
*Zabiegi wymagające zadatku w wysokości 20% wartości zabiegu, min. 1000 zł

Wypełnij formularz
– natychmiast zajmiemy się obsługą

Imię i nazwisko

Email

Treść wiadomości

Zadzwoń
– umówimy Cię na spotkanie

+48 221 030 030

Wyślij maila
– odpowiemy w najszybszym możliwym czasie

rejestracja@klinikamiracki.pl

Obszary zabiegowe – zastosowania

Leczenie chrapania
 • Małżowiny nosowe
 • Migdałki podniebienne
 • Języczek
 • Podniebienie

Mocne strony zabiegu

 • Mała inwazyjność.
 • Bezbolesność.
 • Wysoka skuteczność.
 • Krótki okres rekonwalescencji.
 • Szybka procedura trwająca 20-30 minut.

Kluczowe fakty

 
Kto wykonuje zabieg?
Zabieg wykonuje lekarz.
Czy zabieg jest bolesny?
Zabieg jest przeprowadzany przy znieczuleniu miejscowym, dzięki czemu jest bezbolesny.
Ile trwa rekonwalescencja?
Po zabiegu można powrócić do normalnych czynności życiowych, gojenie się ran pozabiegowych trwa maksymalnie kilka dni.

Zasada Działania

 

Precyzyjne nacięcia leczonego obszaru

Zabieg radiochirurgii Ellman polega na wykonaniu precyzyjnych nacięć leczonego obszaru. Tego rodzaju dokładne nacięcia są możliwe, dzięki wykorzystaniu przepływu fal radiowych o bardzo wysokiej i niskiej temperaturze.

Moc mikrowłókien przewodzących fale radiowe

Cienki, izolowany drucik spleciony z mikrowłókien przewodzi fale radiowe. Wprowadzany jest do podniebienia miękkiego lub inny leczony obszar - migdałki, języczek czy małżowiny nosowe.

Minimalizacja ryzyka rozległych obrażeń pozabiegowych

Działaniu fal radiowych urządzenia Ellman poddawane są jedynie komórki tkanki objętej leczeniem, co minimalizuje ryzyko obrażeń bardziej rozległych niż to konieczne.

Staranne przycięcie obszarów zabiegowych

Precyzyjne skierowanie fal radiowych pozwala na wytworzenie blizn w podniebieniu miękkim, utwardzenie go, a także powiększenie cieśni gardła, to znaczy, skrócenie języczka, przycięcie łuków podniebiennych oraz ewentualnie zwiększenie masy migdałków.

Wskazania

 • Chrapanie.
 • Bezdech senny.

Przeciwwskazania

 • Ciąża.
 • Aktywne infekcje.
 • Miesiączka.

Przebieg zabiegu

 

Konsultacja wstępna

Przed wykonaniem zabiegu lekarz przeprowadza szczegółowy wywiad z Pacjentem i zleca przeprowadzenie koniecznych badań medycznych. Po postawieniu diagnozy specjalista wyznacza termin przeprowadzenia terapii.

Pierwszy zabieg

Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym. Lekarz wprowadza cienki drucik do podniebienia miękkiego lub inny obszar poddawany leczeniu (migdałki, języczek, małżowiny nosowe). Za pomocą aparatu Ellman specjalista wykonuje delikatne nacięcia leczonego obszaru. Procedura trwa 20-30 minut.

Konsultacja kończąca

Konsultacja kończąca ma na celu ocenę wyników leczenia. Czasem, w wyjątkowych przypadkach, konieczne jest powtórzenie zabiegu.

Jak sie przygotować?

Na 6 godzin przed zabiegiem nie należy pić ani jeść. Ponadto, na 2 tygodnie przed terapią, należy zaprzestać stosowania leków przeciwzapalnych, takich jak na przykład Ibuprom, Naproksen czy Ketonal oraz przeciwzakrzepowych - m.in. Aspiryna, Acard.

Częste pytania

Tak, zabieg radiochirurgii Ellman, przeprowadzony przez wykwalifikowanego i doświadczonego lekarza, jest bezpieczny. Ponadto jest mało inwazyjny i nie wymaga długiego okresu rekonwalescencji. Rany goją się w ciągu kilku dni.

Chrapanie i bezdech senny są problemem wpływającym na niedotlenienie mózgu, które może mieć niebezpieczne konsekwencje zdrowotne. Poza tym, tego rodzaju dolegliwości przyczyniają się do wybudzania w czasie snu, przez co utrudniają prawidłową regenerację organizmu.

Carousel contents not found!

Komentarz eksperta

Chrapanie i bezdech senny mogą być niebezpieczne dla zdrowia i kondycji organizmu. Dlatego tak ważne jest podjęcie odpowiedniego leczenia pod okiem specjalisty. Te z pozoru niegroźne przypadłości nie powinny być w żadnym wypadku bagatelizowane.

Radiochirurgia aparatem Ellman pozwala na pozbycie się tego rodzaju dolegliwości w krótkim czasie i, co istotne, nie wymaga od Pacjenta długiego okresu rekonwalescencji. Bezpośrednio po trwającym około 20-30 minut zabiegu możliwy jest bowiem powrót do normalnych czynności życiowych.

Nowoczesna technologia, opierająca się na wykorzystaniu fal radiowych, delikatnie i zarazem precyzyjnie umożliwia nacięcia w obszarze leczonym, co z kolei wpływa na wysoką jakość terapii i małą inwazyjność. Z pewnością jest to metoda nowoczesna i niezwykle skuteczna, a jej efekty pozwalają cieszyć się doskonałym zdrowiem i niczym niezakłóconym odpoczynkiem w czasie snu.