Odbierz rabat 50 zł na zabieg mezoterapii i na konsultację o wartości 200 zł! Sprawdź

Plastyka sylwetki

Plastyka sylwetki to pojęcie, które obejmuje spektrum zabiegów chirurgicznych, polegających na usunięciu nadmiaru skóry oraz zbędnej tkanki tłuszczowej z danej partii ciała – brzucha, ramion lub ud. 

Jednym z najpopularniejszych zabiegów z zakresu chirurgii kształtującej sylwetkę jest abdominoplastyka, czyli plastyka brzucha. Polega ona na redukcji tkanki tłuszczowej oraz naciągnięciu skóry, co znacząco poprawia wygląd brzucha i talii. Usunięcie nadmiaru skóry i tkanki podskórnej może być wykonane z użyciem technik klasycznych (operacyjnych), ale także połączone z wykorzystaniem liposukcji. Po zabiegu plastyki brzucha następuje znacząca poprawa napięcia tkanek, poprawa konturu talii, a także poprawa napięcia tkanek głębszych.

Czasem zdarza się, że po ciąży lub odchudzaniu skóra ulega rozciągnięciu i nie wraca do poprzedniego stanu. Znacząca utrata jędrności może zajść także wraz z postępującymi procesami starzenia – wiotkość skóry szczególnie często dotyka problematycznych obszarów brzucha, ud lub ramion. W przypadku nadmiaru skóry i tkanki tłuszczowej jedynym skutecznym rozwiązaniem będzie zabieg chirurgiczny. Plastyka sylwetki pozwana na spektakularne i natychmiastowe ujędrnienie danego obszaru ciała i znaczącą zmianę wyglądu. Dzięki zabiegom chirurgicznym możesz w sposób bezpieczny i szybki uzyskać piękną, wyszczuploną i ujędrnioną sylwetkę.

Plastyka sylwetki – cennik

Rodzaj zabiegu1 zabieg
Plastyka brzucha pełna z przeniesieniem pępka15 000 – 19 000 zł
Plastyka ramion/lift ramion12 000 – 14 000 zł
Plastyka ud/lift ud13 000 – 15 000 zł

*W cenę zabiegów chirurgii plastycznej nosa wliczono koszt: wizyty kontrolne, opatrunki, zdjęcie szwów.
**Cena zabiegów chirurgii plastycznej nosa nie obejmuje: kosztu znieczulenia
***Zabiegi wymagające zadatku w wysokości 20% wartości zabiegu, min. 2000 PLN

Wypełnij formularz
– natychmiast zajmiemy się obsługą

  Imię i nazwisko

  Email

  Treść wiadomości

   Zadzwoń
   – umówimy Cię na spotkanie

   +48 221 030 030

   Wyślij maila
   – odpowiemy w najszybszym możliwym czasie

   rejestracja@klinikamiracki.pl

   Obszary zabiegowe – zastosowania

   Lifting
   • Brzuch,
   • Ramiona,
   • Uda.

   Mocne strony zabiegu

   Natychmiastowy efekt

   Pierwsze efekty zobaczysz od razu po zdjęciu opatrunków, a finalny rezultat będzie widoczny po całkowitym zagojeniu miejsca poddanego zabiegowi. Dzięki plastyce sylwetki oczekiwane rezultaty zobaczysz dużo szybciej niż w przypadku mniej inwazyjnych terapii, a dodatkowo efekt będzie spektakularny i bardzo widoczny.

   Pełne bezpieczeństwo

   W naszej klinice zabiegi chirurgii kształtującej sylwetkę wykonywane są przez doświadczonego i wykwalifikowanego specjalistę. Chirurg plastyk z wieloletnim doświadczeniem i ogromem wiedzy przeprowadzi zabieg z pełnym zaangażowaniem i zachowaniem wszelkich środków ostrożności.

   Znacząca poprawa wyglądu

   Efekty operacji plastycznej bez wątpienia będą zauważalne i spektakularne. Po przebytej plastyce brzucha, ud lub ramion wygląd Twojego ciała ulegnie znaczącej poprawie – partia ciała poddana zabiegowi już na pierwszy rzut oka będzie wyszczuplona i zdecydowanie jędrniejsza.

   Kluczowe fakty

   Kto wykonuje zabieg?

   Zabieg wykonuje chirurg plastyk.

   Czy zabieg jest bolesny?

   Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu ogólnym.

   Ile trwa rekonwalescencja?

   Rekonwalescencja trwa ok. 14 dni.

   Zasada Działania

   Podanie znieczulenia ogólnego

   Plastyka brzucha, ud lub ramion przeprowadzana jest w znieczuleniu ogólnym, dlatego ważne jest, aby w dniu zabiegu zgłosić się do kliniki na czczo.

   Usunięcie fałdu skórno-tłuszczowego

   Podczas zabiegu chirurg plastyk usuwa nadmiar skóry i zbędną tkankę tłuszczową, modelując daną partię ciała.

   Założenie szwów

   Ostatnim etapem zabiegu jest założenie szwów i opatrunków. 

   Okres rekonwalescencji

   Okres rekonwalescencji po zabiegu wynosi ok. 14 dni. Przez ten czas miejsce poddane zabiegowi może być obrzęknięte i bolesne. W celu zniwelowania bólu i dyskomfortu zaleca się przyjmowanie środków przeciwbólowych. Podczas czasu rekonwalescencji należy unikać gwałtownych ruchów i aktywności fizycznej.

   Wskazania

   • utrata jędrności, 
   • wiotka skóra,
   • nadmiar skóry,
   • nadmiar tkanki tłuszczowej,
   • niezadowolenie z wyglądu danej partii ciała.

   Przeciwwskazania

   • skazy naczyniowe, 
   • zaburzenia krzepliwości, 
   • nieuregulowane nadciśnienie tętnicze, 
   • nieuregulowana cukrzyca, 
   • choroby serca,
   • infekcja ropna skóry i śluzówek, 
   • ciąża i okres karmienia piersią,
   • stany zapalne żył, 
   • nadczynność tarczycy.

   Przebieg zabiegu

   Konsultacja wstępna

   Konsultacja wstępna ma na celu wnikliwą ocenę problemu, z którym pacjent zgłasza się do chirurga plastyka. Specjalista przeprowadza dogłębny wywiad lekarski, poznaje oczekiwania pacjenta względem rezultatów zabiegu i wybiera najlepsze rozwiązania. Pierwsza konsultacja to także moment, w którym zostają wykluczone przeciwwskazania, a pacjent zostaje zakwalifikowany do zabiegu.

   Pierwszy zabieg

   Plastyka brzucha

   W przypadku plastyki brzucha skóra jest przecinana pomiędzy kolcami biodrowymi, tuż poniżej linii bielizny. Niekiedy wykonuje się także nacięcie w okolicach pępka. Po usunięciu zbędnej tkanki tłuszczowej oraz nadmiaru skóry często wyznacza się nowe miejsce na pępek, jednak w przypadku, kiedy fałd skórny był niewielki, pępek pozostanie w tym samym miejscu. Najczęściej podczas zabiegu plastyki brzucha modeluje się także mięśnie proste, dzięki czemu uzyskujemy lepszy zarys talii. 

   Plastyka ramion

   Podczas zabiegu plastyki ramion następuje usunięcie fałdu skórno-tłuszczowego w przyśrodkowej części ramion w celu odtworzenia ich naturalnego kształtu. Po wykonaniu cięć następuje usunięcie nadmiar skóry i tkanek miękkich. Plastykę powłoki ramion wykonuje się poprzez mobilizację i zbliżenie powstałych brzegów rany. Dzięki temu uzyskuje się bardziej napięty, jędrny i płaski zarys ramion.

   Plastyka ud

   Plastyka ud to chirurgiczny zabieg, który wykonuje się w celu usunięcia nadmiaru skóry i tkanki podskórnej oraz wymodelowania tej partii nóg tak, aby uzyskały one pożądany kształt, a skóra stała się bardziej napięta i jędrna. Operacja polega na wycięciu skóry w linii pachwinowej lub wewnętrznej linii ud, co pozwala ma osiągnięcie świetnych rezultatów – umiejscowienie cięcia oraz technika zakładania szwów powodują, że blizna pooperacyjna jest bardzo mało widoczna.

   Konsultacja kończąca

   Odbywa się kilka dni po zabiegu – czas ten jest zależny od indywidualnych predyspozycji, a przede wszystkim od rodzaju przebytej plastyki. Podczas konsultacji następuje zmiana opatrunków, a chirurg plastyk informuje pacjenta o dalszych wskazaniach i procesie gojenia i postępowania pooperacyjnego.

   Jak się przygotować?

   Przed przystąpieniem do zabiegu chirurgicznego konieczne jest wykonanie badań diagnostycznych. Dokładną listę badań zleca lekarz podczas konsultacji wstępnej. Przede wszystkim pacjent powinien wykonać: morfologię, OB, INR oraz APTT, poziom kreatyniny, poziom glukozy, poziom elektrolitów (sód i potas), określenie grupy krwi. Poza badaniami laboratoryjnymi należy także wykonać ogólne badanie moczu, EKG serca oraz RTG klatki piersiowej. Pacjent powinien być także zaszczepiony przeciwko WZW typu B. Osobom palącym zaleca się zaprzestanie palenia na 2 tygodnie przez planowanym zabiegiem. Do kliniki w dniu zabiegu należy zgłosić się na czczo, tj. min. 6 h bez jedzenia i picia.

   Częste pytania

   Ile trwa plastyka brzucha, a ile ramion i ud?

   Plastyka ramion i ud trwa 60-120 min, zaś plastyka brzucha 3-5 h.

   Jak długo utrzymują się dolegliwości pooperacyjne?

   Ból w miejscu poddanym zabiegowi może utrzymywać się do 14 dni. W tym czasie należy przyjmować środki przeciwbólowe w celu złagodzenia dyskomfortu. Należy także powstrzymać się od gwałtownych ruchów i aktywności fizycznej.

   Po jakim czasie można wrócić do pracy?

   Zazwyczaj pacjent może wrócić do pracy po 14 dniach od zabiegu, jeśli nie jest to praca fizyczna. Dokładny czas rekonwalescencji ocenia lekarz na konsultacji po zabiegu.

   Porady i recepcja

   pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

   Adresy klinik

   WARSZAWA

   al. Wilanowska 67 (Warszawa – Mokotów)

   Kod pocztowy: 02-765 Warszawa

   ul. Królewska 18 (Warszawa – Śródmieście)

   Kod pocztowy: 00-103 Warszawa

   al. KEN 54 (Warszawa – Ursynów)

   Kod pocztowy: 02-797 Warszawa

   ul. Jędrusik Kaliny 7 (Warszawa – Żoliborz, wejście od ul. Powązkowskiej)

   Kod pocztowy: 01-748 Warszawa


   KATOWICE

   ul. Żelazna 2 (Katowice)

   Kod pocztowy: 40-851 Katowice

   Formularz kontaktowy

    Imię i nazwisko

    Email

    Placówka:

    Treść wiadomości

    Newsletter

    Ważne linki

    Copyright © 2018 KlinikaMiracki