Skip to main content

Redukcja Cellulitu

Cellulit dotyka (zależnie od źródeł, na które się powołujemy) od 80 do nawet 90% kobiet. Jest uważany za jeden z najpopularniejszych problemów estetycznych dotykających kobiety (choć coraz cześciej zdarza się, że przypadłość ta pojawia się również na skórze mężczyzn).
Cellulit zwany jest potocznie pomarańczową skórką – ze względu na charakterystyczne zaburzenie w strukturze skóry przypominające skórkę tego owocu. Do dziś przyczyny powstawania cellulitu pozostają przedmiotem dyskusji lekarzy i kosmetologów – jako przyczyny cellulitu wskazuje się zarówno uwarunkowania genetyczne, jak i dietę, brak ruchu, nadmierne otłuszczenie skóry. Nie ma natomiast wątpliwości co do struktury cellulitu.

Cellulit jest bowiem wewnętrznym zaburzeniem w strukturze skóry polegającym na pojawianiu się komórek tłuszczowych w tkance podskórnej i przerwaniu przez nie struktury tkanki łącznej w skórze właściwej. Cellulit to efekt przedostania się komórek tłuszczowych w warstwy skóry właściwej. Metody redukcji cellulitu opierają się przede wszystkim na kosmetologicznych zabiegach wykorzystujących fale radiowe, ultradźwięki oraz masaż próżniowy i podczerwień. Jednak skórkę pomarańczową leczymy również z użyciem zabiegów iniekcyjnych. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą zabiegów leczenia cellulitu.

0