Skip to main content

Redukcja cellulitu – zabiegi poprawiające wygląd i kondycję skóry

Cellulit, zwany także „skórką pomarańczową”, to powszechny problem, z którym zmaga się zdecydowana większość kobiet w każdym wieku, niezależnie od wagi. Powstaje na skutek nagromadzenia tłuszczu i toksyn w tkance podskórnej, co prowadzi do powstawania nierówności na powierzchni skóry. W Klinice Miracki dostępnych jest wiele zabiegów, które mogą pomóc w redukcji cellulitu i poprawie kondycji skóry.


Zabiegi redukujące cellulit:

  • Mikrofala PRO – redukcja cellulitu i tkanki tłuszczowej. Mikrofale umożliwiają wyszczuplenie ciała, redukcję cellulitu i ujędrnienie skóry, zwiększaj jej sprężystość, również gdy przyczyną jest niedobór kolagenu spowodowany upływem lat. 
  • Endermologia – redukcja cellulitu, poprawa elastyczności skóry, zmniejszenie obwodów ciała. Endermologia to masaż podciśnieniowy, który stymuluje krążenie i metabolizm komórkowy. Wykorzystuje specjalne urządzenie z rolkami, które masuje skórę i tkankę podskórną.
  • Mezoterapia Igłowa – ujędrnienie skóry, poprawa mikrokrążenia, redukcja cellulitu. Koktajle stosowane w mezoterapii zawierają witaminy, minerały, aminokwasy i enzymy, które wspomagają redukcję cellulitu.

W walce z cellulitem najlepsze rezultaty osiąga się, stosując terapię łączoną, wspartą zrównoważoną dietą i ćwiczeniami. Efekty, jakie można uzyskać, to m.in. redukcja cellulitu i zapobieganie jego rozwojowi, a także młodo wyglądająca, gładka i napięta skóra.


Redukcja Cellulitu

Cellulit dotyka (zależnie od źródeł, na które się powołujemy) od 80 do nawet 90% kobiet. Jest uważany za jeden z najpopularniejszych problemów estetycznych dotykających kobiety (choć coraz cześciej zdarza się, że przypadłość ta pojawia się również na skórze mężczyzn).
Cellulit zwany jest potocznie pomarańczową skórką – ze względu na charakterystyczne zaburzenie w strukturze skóry przypominające skórkę tego owocu. Do dziś przyczyny powstawania cellulitu pozostają przedmiotem dyskusji lekarzy i kosmetologów – jako przyczyny cellulitu wskazuje się zarówno uwarunkowania genetyczne, jak i dietę, brak ruchu, nadmierne otłuszczenie skóry. Nie ma natomiast wątpliwości co do struktury cellulitu.

Cellulit jest bowiem wewnętrznym zaburzeniem w strukturze skóry polegającym na pojawianiu się komórek tłuszczowych w tkance podskórnej i przerwaniu przez nie struktury tkanki łącznej w skórze właściwej. Cellulit to efekt przedostania się komórek tłuszczowych w warstwy skóry właściwej. Metody redukcji cellulitu opierają się przede wszystkim na kosmetologicznych zabiegach wykorzystujących fale radiowe, ultradźwięki oraz masaż próżniowy i podczerwień. Jednak skórkę pomarańczową leczymy również z użyciem zabiegów iniekcyjnych. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą zabiegów leczenia cellulitu.

0