Skip to main content

Suprema Vt+ Quanta NOWOŚĆ – Laserowe leczenie zmian naczyniowych, trądziku, odmładzanie laserowe

Czym jest Suprema Quanta?

Naczyniaki, rumień na twarzy, pajączki naczyniowe, wyraźne czerwone plamy – zmiany naczyniowe objawiają się na wiele różnych sposobów. Chociaż w większości przypadków stanowią przede wszystkim problem natury estetycznej, mogą być przyczyną niskiej samooceny. W naszej Klinice wykonujemy zabiegi usuwania tego typu zmian skórnych przy użyciu m.in. nowoczesnego lasera Suprema Quanta, zapewniającego najwyższy poziom bezpieczeństwa oraz wysoką skuteczność. Laser Suprema Quanta to zaawansowane technologicznie urządzenie, umożliwiające wykonanie niezwykle szerokiego zakresu zabiegów dermatologicznych. Jego innowacyjność polega na zastosowaniu MIXED Technology – czyli połączeniu aż 3 długości fali w jednym urządzeniu.

Dzięki terapii możliwa jest poprawa wyglądu skóry poprzez m.in. pozbycie się nieestetycznych plam i innych zmian czy też ujednolicenie kolorytu cery oraz zwiększenie napięcia i wygładzenie skóry, redukcja zmian naczyniowych i pigmentacyjnych oraz odmłodzenie skóry.

Co możemy nim wyleczyć ?

Zastosowanie lasera Suprema Quanta jest bardzo szerokie. Celem terapii może być usunięcie różnego rodzaju zmian naczyniowych, w tym m.in. naczyniaków, malformacji kapilarnych, rumienia, trądziku różowatego czy zmian rubinowych. Laser Suprema Quanta wykorzystywany jest również w terapiach odmładzających.

Jaka technologia za tym stoi?

Dzięki innowacyjnej technologii Quanta Mixed  Technology Laser Suprema Quanta emituje trzy różne wiązki fali o długościach: 532 nm, 755 nm oraz 1064 nm. Z tego też wynika jego wszechstronne zastosowanie – umożliwia osiągnięcie pożądanych rezultatów zabiegowych zarówno w przypadku niewielkich i powierzchniowych zmian naczyniowych, jak i tych znacznie rozleglejszych oraz głębszych. 

W laserze Suprema Quanta zastosowano także udoskonalony względem wcześniejszych modeli system chłodzenia skóry oraz specjalną konstrukcję głowicy zabiegowej. Rozwiązania te pozwalają do minimum ograniczyć ryzyko efektów ubocznych, do których można zaliczyć pęcherzyki, strupy czy oparzenia. Nie trzeba się także obawiać, że podczas zabiegu uszkodzeniu ulegną tkanki otaczające leczoną zmianę. Jednocześnie skróceniu ulega czas rekonwalescencji po zabiegu.

Mocne strony terapii laserem Suprema Quanta :

 • mała inwazyjność zabiegu,
 • wysoka skuteczność w redukcji zmian naczyniowych,
 • wysokie bezpieczeństwo i zwiększony komfort Pacjenta podczas zabiegu – zastosowanie nowoczesnej głowicy chłodzącej do minimum obniża ryzyko podrażnienia czy uszkodzenia skóry,
 • brak konieczności podania znieczulenia,
 • krótki czas rekonwalescencji.

Zapraszamy na zabiegi laserem Suprema Quanta do naszych klinik w Warszawie, Katowicach, Krakowie i Łodzi.

Laserowe leczenie zmian naczyniowych Suprema Quanta

YouTube video

Suprema Quanta to nowoczesny laser wykorzystywany przede wszystkim do leczenia zmian naczyniowych. W porównaniu do wcześniejszych modeli tego producenta wyróżnia się wyższą skutecznością i bezpieczeństwem oraz zapewnia Pacjentowi większy poziom komfortu. Wynika to z zastosowania udoskonalonego systemu chłodzenia skóry, w tym nowych rękojeści Skin Cooler i Skin Cryo. Ponadto Suprema Quanta charakteryzuje się podwyższoną mocą (55 J dla 755 nm, 13 J dla 532 nm), co znajduje odzwierciedlenie w skróceniu czasu trwania zabiegu i wysokiej skuteczności.

Usuwanie naczynek laserem Suprema Quanta przebiega szybko i nie pozostawia śladów, wiąże się także z bardzo krótkim czasem rekonwalescencji. Terapia tym nowoczesnym laserem polecana jest osobom zmagającym się zarówno z powierzchniowymi, jak i głębokimi zmianami naczyniowymi.

Wypełnij formularz
– natychmiast zajmiemy się obsługą

  Imię i nazwisko

  Email

  Treść wiadomości

   Zadzwoń
   – umówimy Cię na spotkanie

   +48 221 030 030

   Wyślij maila
   – odpowiemy w najszybszym możliwym czasie

   rejestracja@klinikamiracki.pl

   Obszary zabiegowe – zastosowania

   Leczenie zmian naczyniowych
   • Za pomocą Suprema Quanta można zamknąć pękające naczynka występujące zarówno na twarzy, jak i całym ciele.
   • Quanta Suprema sprawdza się w przypadku pajączków na nogach, także tych rozległych.
   • Laser Suprema Quanta stosuje się w terapii trądziku różowatego obejmującego twarz (policzki, nos, czoło, podbródek) oraz dekolt i szyję.
   • Suprema Quanta  wykazuje wysoką skuteczność w usuwaniu naczyniaków na tułowiu i kończynach.
   Leczenie zmian naczyniowych
   • Laser służy także do leczenia zmian barwnikowych.
   • Suprema Quanta to skuteczna metoda na usuwanie zmian rubinowych (tzw. punkty rubinowe), które najchętniej pojawiają się na plecach i brzuchu. Choć zwane naczyniakami starczymi mogą stać się wątpliwą ozdobą osób po 30-tym roku życia.
   • Pomaga w usuwaniu malformacji naczyniowych, czyli znamion typu “port wine”, które najczęściej zlokalizowane są w okolicach głowy i szyi, ale mogą pojawić się na tułowiu i nogach. Tego rodzaju zmiany naczyniowe pojawiają się także u dzieci.

   Mocne strony zabiegu

   • Mała inwazyjność zabiegu.
   • Duża skuteczność w usuwaniu zmian naczyniowych.
   • Laser działa jedynie na poddawane zabiegowi zmiany, pozostawiając okoliczne tkanki w nienaruszonym stanie.
   • Szybka terapia – od jednego do kilku zabiegów w odstępie 3-4 tygodni.
   • Brak konieczności podania znieczulenia.
   • mała inwazyjność zabiegu,
   • Wysokie bezpieczeństwo i komfort Pacjenta dzięki zastosowaniu udoskonalonej głowicy chłodzącej,

   Kluczowe fakty

   Kto ten wykonuje zabieg?

   Zabieg wykonuje lekarz po wcześniejszym zakwalifikowaniu Pacjenta. Konsultacja lekarska pozwala na poznanie problemu i zaplanowanie kuracji.

   Czy zabieg jest bolesny?

   Zabieg jest komfortowy i nie wymaga podania znieczulenia. Urządzenie wyposażone jest w głowicę chłodzącą. Pacjent może odczuwać delikatne szczypanie i ciepło.

   Ile trwa rekonwalescencja?

   Po zakończeniu zabiegu usuwania naczyniaków czy innych zmian naczyniowych możliwe jest wystąpienie u pacjenta lekkiego obrzęknięcia i zaczerwienienia skóry, które utrzymuje się maksymalnie do kilku dni.

   Zasada Działania

   Emisja impulsów

   Urządzenie emituje impuls laserowy, który dociera do rozszerzonych naczyń krwionośnych.

   Wybiórcza fototermoliza

   Światło lasera zostaje wchłonięte przez hemoglobinę. Laser działa poprzez wybiórcze działanie na hemoglobinę, a zjawisko to nazywamy wybiórczą fototermolizą.

   Fotokoagulacja

   Powstałe ciepło niszczy ściany naczyń krwionośnych i powoduje fotokoagulację. Naczynie zostaje obkurczone, trwale zamknięte, ulega wchłonięciu przez co przestaje być widoczne na powierzchni skóry.

   Indywidualna terapia

   Wysoka moc i dwie długości fal świetlnych sprawiają, że parametry mogą być dobierane indywidualnie do problemu i potrzeb Pacjenta.

   Wskazania

   • Sprawdza się w przypadku leczenia rumienia i zamykania naczynek.
   • Umożliwia leczenie trądziku różowatego oraz zmian rubinowych.
   • Jest to metoda wybierany w celu likwidowania zmian barwnikowych (np. pieprzyki) i przebarwień skóry.
   • Leczy malformacje naczyniowe.
   • Stosowny do usuwania blizn i brodawek.
   • Stosowany do laserowego usuwania pajączków.
   • Najczęstszym wskazaniem do Suprema Quanta jest laserowe zamykanie naczynek.

   Przeciwwskazania

   • Zabiegów z użyciem Suprema Quanta nie stosuje się w przypadku kobiet w ciąży czy osób ze świeżą opalenizną.
   • Należy zrezygnować z zabiegu laseroterapii podczas przyjmowania leków psychotropowych, retinoidów oraz pewnych grup antybiotyków. Dyskwalifikują również schorzenia skórne jak bielactwo, łuszczyca, nowotwór skóry, a także skłonności do bliznowców.

   Przebieg zabiegu

   Konsultacja wstępna

   Rozmowa z lekarzem pozwala wykluczyć wszelkie przeciwwskazania, a także prawidłowo zakwalifikować Pacjenta do zabiegu.

   Pierwszy zabieg

   Zabieg trwa od kilku do kilkunastu minut. W przypadku niewielkich zmian może się okazać, że jedna sesja wystarczy, by usunąć problem.

   Konsultacja kończąca

   Kolejne zabiegi pozwalają na uzyskanie pożądanych efektów. Zmiany znikają całkowicie, kolejne konsultacje nie są konieczne.

   Jak się przygotować?

   Podczas konsultacji lekarz udzieli wszelkich wskazówek i wyjaśni, jak należy przygotować się do zabiegu.

   • Przed laserowym zamykaniem naczynek należy wydepilować dokładnie skórę.
   • Na kilka tygodni przed zabiegiem należy unikać kąpieli słonecznych.
   • W dniu planowanego zabiegu usuwania naczynek należy bezwzględnie zrezygnować z alkoholu.

   Częste pytania

   Jakie są możliwe działania niepożądane?

   Po zabiegu skóra może być lekko zaczerwieniona i obrzęknięta. Objawy te ustępują samoistnie po kilku- kilkunastu godzinach.

   Czy muszę szczególnie uważać na siebie po zabiegu?

   Przez kilka dni należy unikać intensywnego wysiłku, a przez miesiąc zrezygnować z solarium, sauny i gorących kąpieli. Skórę warto chronić filtrem UV.

   Czy efekty są trwałe?

   Zabieg jest skuteczny, ale nie zabezpiecza przed powstawaniem zmian w przyszłości. Osoby ze skłonnościami do zmian naczyniowych, powinny powtarzać zabieg co jakiś czas.

   Komentarz eksperta

   Laser Suprema Quanta to nowoczesny i skuteczny laser do zamykania naczynek. Większość z nich pozwala usunąć całkowicie, wiele zmniejsza i niweluje w sposób zapewniający satysfakcję Pacjentowi.
   Zabieg z użyciem Suprema Quanta jest bezpieczny i nie wymaga podania znieczulenia. Specjalna głowica schładza skórę nawet do 5 stopni C, niwelując tym samym nieprzyjemne doznania.
   Nowoczesne rozwiązania skracają okres rekonwalescencji do niezbędnego minimum, pozwalając Pacjentowi wrócić natychmiast do normalnej aktywności. To, z czego musi zrezygnować przez krótki czas, to kąpiele słoneczne czy wysokie temperatury.
   Trzeba pamiętać, że zmiany naczyniowe, choć nie są poważnym problemem zdrowotnym, mogą mieć poważne konsekwencje o podłożu emocjonalnym. Zamykanie naczynek laserem Suprema Quanta pozwala wyjść naprzeciw oczekiwaniom Pacjentów. Laserowe usuwanie naczynek, choć zamyka je trwale, nie wyklucza pękania kolejnych. Dlatego warto zamykać naczynka na bieżąco, zanim przerodzą się w rozległe „pajączki”. Laser Suprema Quanta jest też alternatywą dla usuwania naczyniaka chirurgicznie.

   0