Skip to main content

Ginekologia estetyczna

Zapraszamy na zabiegi do naszych klinik w Warszawie, Katowicach, Krakowie i Łodzi.

W jakich zabiegach ginekologii estetycznej sprawdzają się lasery Femilift i Fotona?

Wiek okołomenopauzalny oraz ilość przebytych porodów może przyczynić się do znacznego zwiotczenia pochwy oraz jej suchości. W przypadku atrofii urogenitalnej i nadmiernej suchości, terapia laserowa inicjuje produkcję włókien kolagenowych i poprawia ukrwienie okolic intymnych.

Lasery używane w nowoczesnej ginekologii estetycznej: Femilift i Fotona, którymi dysponujemy w naszej Klinice w Warszawie, przeznaczone są do laserowego obkurczania, rewitalizacji i odmładzania pochwy, a także do laserowego leczenia nietrzymania moczu. 

Co to jest i do czego służy radio-frekwencja QuadriPolarna – Eva w ginekologii estetycznej?

Fale radiowe, zwane endodermalnym liftingiem skóry służą termicznemu pobudzeniu fibroblastów w strukturach podskórnych i skórnych, prowadząc do produkcji kolagenu i elastyny.  Zabiegi przywracają właściwe napięcie ścian, nawilżenie warg sromowych oraz nabłonka pochwy i przyczyniają się do jej zwężenia. Technologia ta sprawdza się też w terapiach łagodzących objawy wysiłkowego nietrzymania moczu.

W Klinice Miracki do zabiegów w ramach ginekologii estetycznej, wykonywanych tą metodą, służą endodermalna fala radiowa Attiva oraz radio-frekwencja QuadriPolarna – Eva.

Jakie inne metody w ginekologii estetycznej są popularne wśród naszych pacjentek?

Oprócz zaawansowanych technologicznie urządzeń w leczeniu problemów intymnych stosujemy całą gamę, dedykowanych dla ginekologii estetycznej preparatów wypełniających i stymulujących odbudowę tkankową. 

Zarówno dla liftingu obszarów intymnych, jak i poprawy ich jędrności, czy nadaniu im świeżego, młodszego wyglądu wykorzystujemy nici APTOS, które wzmacniają skórę, a zawarte w nich substancje stymulują fibroplasty do pracy i w efekcie tworzą rusztowanie tkankowe.

W celu poprawy ukrwienia śluzówek sromu i pochwy oraz zwiększenia nawilżenia tkanek stosujemy karboksyterapię, która polega na podskórnej iniekcji medycznego dwutlenku węgla i daje doskonałe rezultaty w terapiach łączonych.