Skip to main content

Ginekologia estetyczna

Zapraszamy na zabiegi do naszych klinik w Warszawie, Katowicach, Krakowie i Łodzi.

Ginekologia estetyczna to dziedzina medycyny estetycznej, z której coraz chętniej korzystają kobiety w każdym wieku. Panie decydują się na tego rodzaju zabiegi, aby poprawić wygląd i funkcjonowanie swoich stref intymnych zmienionych na skutek przebytych ciąż czy menopauzy. Dzięki nowoczesnym technologiom możliwa jest korekta zarówno wewnętrznych, jak i zewnętrznych narządów płciowych kobiety. Zabiegi przeprowadzane są przez doświadczonych ginekologów, a większość z nich to mało inwazyjne procedury, niewymagające długiej rekonwalescencji. Dzięki ginekologii estetycznej możliwe jest nie tylko odczuwanie większej satysfakcji z życia seksualnego, ale także komfortu codziennego funkcjonowania. 

Zapraszamy na zabiegi do naszych klinik w Warszawie, Katowicach, Krakowie i Łodzi.

Ginekologia plastyczna i estetyczna – na czym polega różnica?

Ginekologia estetyczna i ginekologia plastyczna to dwie pokrewne, ale jednak odrębne dziedziny. Pierwsza z nich obejmuje głównie mało inwazyjne zabiegi niechirurgiczne wykonywane bez znieczulenia lub z zastosowaniem znieczulenia miejscowego. Przykładem takich procedur jest laserowe obkurczanie pochwy, nawilżanie warg sromowych kwasem hialuronowym czy poprawa estetyki krocza przy pomocy nici liftingujących. Celem tych zabiegów jest zwiększenie komfortu Pacjentek zarówno podczas sytuacji intymnych, jak i wykonywania codziennych aktywności.

Z kolei zabiegi z zakresu ginekologii plastycznej to bardziej zaawansowane operacje chirurgiczne, które mają na celu korektę poważniejszych defektów w obrębie narządów płciowych i mogą wymagać znieczulenia ogólnego. Do popularnych zabiegów z tej dziedziny należą m.in. hymenoplastyka (odtworzenie błony dziewiczej) czy hymenotomia (chirurgiczne nacięcie błony dziewiczej). Inne procedury to: plastyka łechtaczki, modelowanie kształtu warg sromowych większych bądź mniejszych (labioplastyka) oraz rekonstrukcje w obrębie krocza.

Jak zabiegi ginekologii estetycznej pomagają w poprawie wyglądu narządów płciowych?

Zabiegi ginekologii estetycznej wykonuje się przede wszystkim w celu poprawy wyglądu żeńskich narządów płciowych oraz polepszenia ich funkcji seksualnych. Procedury te mogą jednocześnie znacząco wpłynąć na zwiększenie komfortu psychicznego i fizycznego kobiety, a także na czerpanie przyjemności ze współżycia. Zabiegi, które mogą zwiększyć satysfakcję seksualną to m.in. powiększanie punktu G czy zwężanie wejścia do pochwy. Również nawilżenie pochwy oraz regeneracja błony śluzowej mogą znacznie poprawić komfort życia intymnego, zwłaszcza u kobiet borykających się z suchością pochwy. Zabiegi ginekologii estetycznej mają również na celu redukcję niektórych dysfunkcji zdrowotnych, np. problemu nietrzymania moczu. 

Laserowa rewitalizacja pochwy – wskazania, efekty

Wiek okołomenopauzalny oraz liczba przebytych porodów mogą przyczynić się do znacznego zwiotczenia pochwy i jej suchości. W przypadku atrofii urogenitalnej (zanik tkanek w układzie moczowo-płciowym po menopauzie) i nadmiernej suchości, terapia laserowa inicjuje produkcję włókien kolagenowych i poprawia ukrwienie okolic intymnych. Lasery używane w nowoczesnej ginekologii estetycznej, którymi dysponujemy w Klinice Miracki w Warszawie, Łodzi, Katowicach i Krakowie, przeznaczone są do obkurczania, rewitalizacji i odmładzania pochwy, a także do leczenia nietrzymania moczu.

Radiofrekwencja – alternatywa dla laseroterapii

Fale radiowe, zwane endodermalnym liftingiem skóry, służą termicznemu pobudzeniu fibroblastów w strukturach podskórnych i skórnych, prowadząc do produkcji kolagenu i elastyny. Zabiegi przywracają właściwe napięcie ścian, nawilżenie warg sromowych oraz nabłonka pochwy i przyczyniają się do jej zwężenia. Technologia ta sprawdza się też w terapiach łagodzących objawy wysiłkowego nietrzymania moczu. W ramach ginekologii estetycznej w Klinice Miracki również wykonujemy zabiegi tą metodą.

Inne zabiegi z zakresu ginekologii estetycznej wybierane przez nasze Pacjentki

Oprócz zaawansowanych technologicznie urządzeń w leczeniu problemów intymnych stosujemy całą gamę, dedykowanych dla ginekologii estetycznej preparatów wypełniających i stymulujących odbudowę tkankową. Zarówno dla liftingu obszarów intymnych, jak i poprawy ich jędrności, czy nadania im świeżego, młodszego wyglądu wykorzystujemy nici liftingujące, które wzmacniają skórę, a zawarte w nich substancje stymulują fibroblasty do pracy i w efekcie tworzą swoiste rusztowanie tkankowe. W celu poprawy ukrwienia śluzówek sromu i pochwy oraz zwiększenia nawilżenia tkanek stosujemy karboksyterapię, która polega na podskórnej iniekcji medycznego dwutlenku węgla i daje doskonałe rezultaty w terapiach łączonych. 

Więcej informacji na temat poszczególnych procedur oraz cennik znajdziesz na stronach poświęconych konkretnym zabiegom.

0