Plastyka powiek

Każdy z nas marzy o tym, aby mieć piękne, wyraziste i duże oczy. Na delikatnej skórze wokół oczu najszybciej widoczny jest jej proces starzenia się. Opadająca powieka, zmarszczki i tzw. worki pod oczami nie dodają nam uroku. W związku z tym używamy cieni do powiek, kredki do oczu, ale one nie zawsze dają radę. Jednak jest zabieg medycyny estetycznej, który może nam pomóc, a jest to plastyka powiek. Zabieg ten nie tylko poprawia wygląd oczu, ale również je odmładza. Może on dotyczyć powieki górnej, dolnej albo ich obu. Taką operację przeprowadza się po to, aby poprawić wygląd oka, usunąć przepukliny tłuszczowe, ale też w celu uzyskania prawidłowego napięcia skóry na powiekach. Dzięki plastyce powiek spojrzenie kobiety staje się młodsze i bardziej promienne. Korekta powiek polega na tym, że usuwa się nadmiar skóry, a jeżeli jest również potrzebne, to także część tłuszczyku oczodołowego.

Plastyka powiek górnych i dolnych – cena

Plastyka powiek górnych i dolnych

Rodzaj zabiegu1 zabieg
Plastyka powiek górnych6 000 – 7 000 zł
Wtórna plastyka powiek górnych8 000 zł
Plastyka powiek dolnych7 000 – 8 000 zł
Wtórna plastyka powiek dolnych9 000 zł
Plastyka powiek górnych i dolnych12 000 – 13 000 zł
*W cenę zabiegów chirurgii plastycznej powiek wliczono koszt: wizyt kontrolnych, opatrunków, zdjęcia szwów.
**Cena zabiegów chirurgii plastycznej powiek nie obejmuje kosztu: znieczulenia anestezjologicznego.
***Każdy zabieg powinien być poprzedzony testem na obecność wirusa SARS-CoV-2. Test należy wykonać nie później niż 72 godziny przed planowanym zabiegiem. Badanie diagnostyczne jest wykonywane poprzez pobranie wymazu z nosogardzieli Pacjenta. Skierowanie na wykonanie badania wystawia Klinika Miracki. W przypadku pozytywnego wyniku testu zabieg wykonywany jest po odbyciu przez Pacjenta kwarantanny i uzyskaniu negatywnego wyniku ponownie wykonanego testu.
****Zabiegi wymagające zadatku w wysokości 20% wartości zabiegu, min. 2000 zł

 

Wypełnij formularz
– natychmiast zajmiemy się obsługą

  Imię i nazwisko

  Email

  Treść wiadomości

   Zadzwoń
   – umówimy Cię na spotkanie

   +48 221 030 030

   Wyślij maila
   – odpowiemy w najszybszym możliwym czasie

   rejestracja@klinikamiracki.pl

   Obszary zabiegowe – zastosowania

   Lifting powiek
   • Powieki górne,
   • Powieki dolne.

   Mocne strony zabiegu

   • Wyrazisty efekt zabiegu plastyki powiek górnych lub dolnych
    Dzięki plastyce powiek poprawia się wygląd okolic oczu, a poprzez to oczy wyglądają młodziej oraz bardziej atrakcyjnie. Poza tym można zniwelować problem opadających powiek, jak i również zredukować doliny łez. Metoda ta pozwala osiągnąć efekt estetyczny, jak i praktyczny.

   • Skuteczność i szybkość operacji plastyki powiek
    Zabieg jest bardzo skuteczny, a efekty utrzymują się przez długi czas. Czas trwania zabiegu wynosi około jednej godziny, a dzięki temu jeszcze tego samego dnia, po ustaniu znieczulenia, można wrócić do domu.

   • Bezpieczeństwo korekty powiek
    Plastyka powieki górnej, jak i dolnej wykonywana jest przez lekarza specjalistę, który ma odpowiednią wiedzę oraz doświadczenie, a poprzez to mamy pewność, że jesteśmy w dobrych rękach, a dzięki temu zabieg zostanie wykonany precyzyjnie i z dbałością o każdy najdrobniejszy szczegół.

   • Nowatorstwo
    Zabieg przeprowadzany jest z użyciem najnowocześniejszego sprzętu oraz najlepszych metod korekcji powiek.

   Alternatywne zabiegi

   Kluczowe fakty

   Kto wykonuje zabieg?

   Zabieg jest wykonywany przez chirurga plastycznego.

   Czy zabieg jest bolesny?

   Zabieg jest bezbolesny, ponieważ wykonuje się go w znieczuleniu miejscowym lub krótkotrwałym dożylnym.

   Ile trwa rekonwalescencja?

   Rekonwalescencja trwa od 7 do 14 dni.

   Zasada Działania

   Delikatne nacięcia wykonywane przez specjalistę chirurgii plastycznej

   Lekarz najpierw wykonuje delikatne nacięcia. Powiekę górną nacina się w miejscu jej naturalnego zagięcia, a powiekę dolną około 1 lub 2 mm poniżej linii rzęs.

   Cięcia na powiece górnej lub dolnej w naturalnych fałdach skóry

   Cięcie na każdej powiece wykonuje się w ich naturalnych fałdach anatomicznych, a dzięki temu miejsca te, po zagojeniu się, nie będą się różniły niczym od wyglądu otaczającej je skóry.

   Usunięcie nadmiaru skóry z powiek górnych lub dolnych

   Dzięki tym, odpowiednio wykonanym, nacięciom lekarz może usunąć fragment skóry, a także możliwe jest usunięcie nadmiaru tkanki tłuszczowej, jak i również nadmiaru skóry.

   Założenie cienkich szwów w obrębie powiek górnych lub dolnych

   Po zakończeniu zabiegu lekarz, na koniec, zakłada bardzo cienkie szwy.

   Zdjęcie szwów jako etap końcowy operacji korekty powiek

   Szwy zdejmuje się w 4–5 dobie po zabiegu.

   Wskazania

   Jeśli chodzi o powiekę górną, to najczęstszą przyczyną wykonywania zabiegu:

   • jest usunięcie nadmiaru skóry, która jest luźna, rozciągnięta i nieładnie marszcząca się;
   • jest uzyskanie ładnego oraz młodego wyglądu oka;
   • są wskazania medyczne, czyli ograniczenie pola widzenia, które jest spowodowane opadającą powieką.

   Natomiast najczęstszym wskazaniem do zabiegu powieki dolnej:

   • są tzw. worki pod oczami, czyli uwypuklający się z oczodołu tłuszczyk;
   • jest przywrócenie napięcia, jak i prawidłowej pozycji brzegu rzęskowego, a przy tym zachowanie długości oraz szerokości szpary powiekowej;
   • jest korekcja głębokich bruzd;
   • jest dokładna korekcja przepuklinek tłuszczowych.

   Przeciwwskazania

   • Infekcja ropna skóry albo błon śluzowych w obszarze, który dotyczy operowanego miejsca;
    cukrzyca,
   • Nadciśnienie tętnicze,
   • Skazy naczyniowe,
   • Zaburzenia krzepliwości krwi,
   • Nadczynność tarczycy,
   • Choroba Gravesa–Bassedova,
   • Zespół suchych oczu, którego przyczyną jest niewydolność gruczołów łzowych,
   • Ciąża oraz karmienie piersią,
   • U osób z chorobami oczu, np. jaskrą albo odwarstwieniem siatkówki konieczne jest przeprowadzenie wcześniejszej konsultacji z lekarzem okulistą.

   Przebieg zabiegu

   Konsultacja wstępna

   W trakcie pierwszego spotkania lekarz przeprowadza wywiad z daną osobą, podczas którego mówi pacjentowi o przeciwwskazaniach, ale też wyjaśnia procedury zabiegu, poznaje jego oczekiwania odnośnie wyników zabiegu, a także informuje, ile w przybliżeniu będzie trwała operacja powiek oraz czas rekonwalescencji i czego należy przestrzegać w tym okresie.

   Pierwszy zabieg

   Inaczej wygląda przebieg zabiegu powieki górnej, a inaczej powieki dolnej. Plastyka powieki górnej polega na tym, że w miejscu zgięcia wycina się fragment powieki i usuwa się nadmiar skóry, a także rozciągniętej tkanki mięśnia, ale też nadmiar tkanki tłuszczowej. To sprawia, że poprawia się wygląd górnej części powieki oraz ulega ona znacznemu pogłębieniu. Wykonane w trakcie operacji nacięcie, jest praktycznie niewidoczne, gdyż jest ono chowane w fałdzie nadtarczkowym. Następnie zamyka się rany przy użyciu delikatnych szwów. Natomiast przy plastyce powieki dolnej wykonuje się nacięcie poniżej brzegu rzęsowego oraz oddzieleniu skóry do dolnego brzegu oczodołu, później nacina się przegrodę oczodołową i usuwa nadmiar tkanki tłuszczowej. Tutaj nacięcia wykonane w czasie zabiegu są też praktycznie niewidoczne, ponieważ chowane są w naturalnych fałdach skóry. Na końcu zamyka się rany przy zastosowaniu delikatnych szwów.

   Konsultacja kończąca

   Na takiej konsultacji lekarz informuje Pacjenta o dalszym postępowaniu terapeutycznym, a także podaje wskazówki dotyczące profilaktyki i pielęgnacji okolicy oczu po plastyce powiek.

   Jak się przygotować?

   Każdy Pacjent przed zabiegiem musi wykonać następujące badania krwi: morfologia i OB, kreatynina, poziom glukozy, elektrolity (sód i potas), a także wskaźniki krzepnięcia krwi (INR oraz APTT). Do tego potrzebne jest określenie grupy krwi, ale też zrobienie ogólnego badania moczu. Ponadto przed zabiegiem korekcji powiek trzeba zrezygnować z przyjmowania niektórych leków oraz suplementów diety, np. aspiryny oraz witaminy E. Kobiety muszą poinformować lekarza, czy w dniu operacji będą miały miesiączkę, ponieważ wtedy nie wolno przeprowadzać operacji. Ważne znaczenie ma również to, aby na operację przyjechać z kimś z rodziny lub przyjaciół, z którymi będziemy mogli wrócić do domu i które będą mogły nam pomagać w pierwszych dniach po zabiegu.

   Częste pytania

   Czy zabieg plastyki powiek jest bolesny?

   Nie, ponieważ jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym albo krótkotrwałym dożylnym.

   Jak długo trwa rekonwalescencja?

   Zarówno w przypadku plastyki powieki górnej, jak i dolnej, Pacjent może wrócić do domu nawet w kilka godzin po zabiegu. Na ranę zakładany jest niewielki plasterek, który nie przeszkadza w widzeniu. Przez kilka dni na powiekę należy nakładać chłodne kompresy, a w przypadku powieki dolnej trzeba delikatnie ją masować i lepiej nie wystawiać ich na działanie promieni słonecznych. Następnie po paru dniach usuwa się szwy. Gojenie się rany jest bezbolesne i nawet nie jest konieczne przyjmowanie jakichś szczególnych leków. Jeśli operowana była powieka górna, to do pracy można wrócić po około 7 – 10 dniach, a w przypadku powieki dolnej po około 14 dniach. Okres ten może się wydłużyć, gdy jednocześnie były operowane obie powieki. Powrót do takiej normalnej aktywności fizycznej może trwać do 8 tygodni, a gojenie się ranek do około 6 miesięcy.

   Kiedy zdejmuje się szwy?

   Szwy zdejmowane są w 4–5 dobie.

   Jakie są potencjalne powikłania po zabiegu?

   W przypadku zabiegu plastyki powiek jest ryzyko pojawienia się infekcji albo niekorzystnej reakcji na zastosowane znieczulenie. W bardzo rzadkich przypadkach mogą wystąpić niewielkie zaburzenia widzenia, np. podwójne lub zamazane widzenie, ale ustępują one samoczynnie w ciągu kilku dni. Może również zdarzyć się taka sytuacja, że proces gojenia się ran oka prawego i oka lewego będzie przebiegał odmiennie dla każdego z nich.

   Komentarz eksperta

   Zmarszczki, worki pod oczami czy nawet opadająca powieka to stany, które dodają lat, ale też sprawiają, że czujemy się mniej atrakcyjni. Dlatego z pomocą przychodzi tu zabieg plastyki powiek. Trochę inaczej wygląda zabieg na powiece górnej i powiece dolnej, ale każdy z nich daje zadowalające efekty. Zabieg wykonywany jest przez lekarza specjalistę, który nacina odpowiednie miejsca, aby otrzymać ostateczny efekt.

   Porady i recepcja

   pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

   Adresy klinik

   Formularz kontaktowy

    Imię i nazwisko

    Email

    Placówka:

    Treść wiadomości

    Copyright © 2018 KlinikaMiracki