NOWOŚĆ! Voucher on-line!

Plastyka powiek

Piękne oczy to bez wątpienia atut, który upiększy każdego. Niestety okolice oczu to także najdelikatniejszy obszar twarzy, na którym zazwyczaj najszybciej widoczny jest proces starzenia. Wraz z utratą jędrności skóry i postępującym starzeniem pojawiać mogą się takie problemy jak opadająca powieka, zmarszczki czy tzw. worki pod oczami. Plastyka powiek górnych, dolnych lub obu tych obszarów to idealna odpowiedź na nieestetyczne zmiany w obrębie powiek. Zabieg ten nie tylko poprawia wygląd oczu, ale również je odmładza. Nie oznacza to jednak, że plastyka powiek przeznaczona jest jedynie dla osób o cerze dojrzałej – młodsi Pacjenci także mogą skorzystać z takich zabiegów, jeśli nie są zadowoleni z wyglądu powiek górnych lub dolnych. 

Plastyka powiek nie tylko może poprawić wygląd oka, ale także usunąć przepukliny tłuszczowe i pomóc uzyskać prawidłowe napięcie skóry na powiekach. Zabieg korekty powiek zazwyczaj polega na usunięciu nadmiaru skóry, a jeżeli również zachodzi taka potrzeba, to także części tłuszczyku oczodołowego. 

Plastyka powiek górnych i dolnych – cena

Plastyka powiek górnych i dolnych

Rodzaj zabiegu 1 zabieg
Plastyka powiek górnych 5 500 – 6 500 zł
Wtórna plastyka powiek górnych 8 000 zł
Plastyka powiek dolnych 7 500 – 8 500 zł
Wtórna plastyka powiek dolnych 10 000 zł
Plastyka powiek górnych i dolnych 12 000 – 14 000 zł
*W cenę zabiegów chirurgii plastycznej powiek wliczono koszt: wizyt kontrolnych, opatrunków, zdjęcia szwów.
**Cena zabiegów chirurgii plastycznej powiek nie obejmuje kosztu: znieczulenia anestezjologicznego.
***Każdy zabieg powinien być poprzedzony testem na obecność wirusa SARS-CoV-2. Test należy wykonać nie później niż 72 godziny przed planowanym zabiegiem. Badanie diagnostyczne jest wykonywane poprzez pobranie wymazu z nosogardzieli Pacjenta. Skierowanie na wykonanie badania wystawia Klinika Miracki. W przypadku pozytywnego wyniku testu zabieg wykonywany jest po odbyciu przez Pacjenta kwarantanny i uzyskaniu negatywnego wyniku ponownie wykonanego testu.
****Zabiegi wymagające zadatku w wysokości 20% wartości zabiegu, min. 2000 zł

 

Wypełnij formularz
– natychmiast zajmiemy się obsługą

  Imię i nazwisko

  Email

  Treść wiadomości

   Zadzwoń
   – umówimy Cię na spotkanie

   +48 221 030 030

   Wyślij maila
   – odpowiemy w najszybszym możliwym czasie

   rejestracja@klinikamiracki.pl

   Obszary zabiegowe – zastosowania

   Lifting powiek
   • Powieki górne,
   • Powieki dolne.

   Mocne strony zabiegu

   • Wyrazisty efekt zabiegu plastyki powiek górnych lub dolnych
    Dzięki plastyce powiek poprawia się wygląd okolic oczu, które dzięki zabiegowi wyglądają estetyczniej i młodziej. Można także zniwelować problem opadających powiek, jak również zredukować widoczność doliny łez.

   • Skuteczność i szybkość operacji plastyki powiek

    Zabieg jest bardzo skuteczny, a efekty utrzymują się przez długi czas. Czas trwania zabiegu wynosi około jednej godziny, a dzięki temu jeszcze tego samego dnia, po ustaniu znieczulenia, można wrócić do domu. 

   • Bezpieczeństwo korekty powiek

    Plastyka powieki górnej, jak i dolnej wykonywana jest przez doświadczonego chirurga plastyka. Zabieg wykonywany jest z zachowaniem najwyższych standardów – bezpiecznie, skutecznie, precyzyjnie i z dbałością o każdy szczegół.

   • Nowatorstwo

    Zabieg przeprowadzany jest z użyciem najnowocześniejszego sprzętu oraz najlepszych metod korekcji powiek.

   Alternatywne zabiegi

   Kluczowe fakty

   Kto wykonuje zabieg?

   Zabieg jest wykonywany przez chirurga plastyka.

   Czy zabieg jest bolesny?

   Zabieg jest bezbolesny, ponieważ wykonuje się go w znieczuleniu miejscowym lub krótkotrwałym dożylnym. 

    

   Ile trwa rekonwalescencja?

   Rekonwalescencja trwa od 7 do 14 dni.

   Zasada Działania

   Delikatne nacięcia wykonywane przez specjalistę chirurgii plastycznej

   Lekarz najpierw wykonuje delikatne nacięcia. Powiekę górną nacina się w miejscu jej naturalnego zagięcia, a powiekę dolną około 1 lub 2 mm poniżej linii rzęs.

   Cięcia na powiece górnej lub dolnej w naturalnych fałdach skóry

   Cięcie na każdej powiece wykonuje się w ich naturalnych fałdach anatomicznych, a dzięki temu miejsca te, po zagojeniu się, nie będą się różniły niczym od wyglądu otaczającej je skóry.

   Usunięcie nadmiaru skóry z powiek górnych lub dolnych

   Dzięki tym, odpowiednio wykonanym, nacięciom lekarz może usunąć fragment skóry, a także możliwe jest usunięcie nadmiaru tkanki tłuszczowej, jak i również nadmiaru skóry.

   Założenie cienkich szwów w obrębie powiek górnych lub dolnych

   Po zakończeniu zabiegu lekarz, na koniec, zakłada bardzo cienkie szwy.

   Zdjęcie szwów jako etap końcowy operacji korekty powiek

   Szwy zdejmuje się w 4–5 dobie po zabiegu.

   Wskazania

   Powieka górna:

   • usunięcie nadmiaru skóry, która jest luźna, rozciągnięta i nieestetycznie marszcząca się;
   • uzyskanie młodzieńczego wyglądu oka;
   • wskazania medyczne, czyli ograniczenie pola widzenia, które jest spowodowane opadającą powieką.

   Powieka dolna:

   • tzw. worki pod oczami, czyli uwypuklający się z oczodołu tłuszczyk;
   • przywrócenie napięcia, jak i prawidłowej pozycji brzegu rzęskowego, a przy tym zachowanie długości oraz szerokości szpary powiekowej;
   • korekcja głębokich bruzd;
   • korekcja przepuklinek tłuszczowych.

   Przeciwwskazania

   • infekcja ropna skóry albo błon śluzowych w obszarze zabiegowym;
   • cukrzyca;
   • nadciśnienie tętnicze;
   • skazy naczyniowe;
   • zaburzenia krzepliwości krwi;
   • nadczynność tarczycy;
   • choroba Gravesa – Bassedova;
   • zespół suchych oczu, którego przyczyną jest niewydolność gruczołów łzowych;
   • ciąża oraz karmienie piersią;
   • u osób z chorobami oczu, np. jaskrą albo odwarstwieniem siatkówki, konieczne jest przeprowadzenie wcześniejszej konsultacji z lekarzem okulistą.

   Przebieg zabiegu

   Konsultacja wstępna

   W trakcie pierwszego spotkania lekarz przeprowadza wywiad z Pacjentem i informuje go o przeciwwskazaniach. Podczas wstępnej konsultacji zostaje wyjaśniona procedura i przebieg całego zabiegu. To jest także moment, w którym Pacjent zostaje zakwalifikowany do zabiegu, a chirurg plastyk poznaje jego oczekiwania odnośnie rezultatów końcowych.

   Zabieg

   Inaczej wygląda przebieg zabiegu powieki górnej, a inaczej powieki dolnej. 

   Plastyka powieki górnej polega na tym, że w miejscu zgięcia wycina się fragment powieki i usuwa się nadmiar skóry, a także rozciągniętej tkanki mięśnia oraz nadmiar tkanki tłuszczowej. To sprawia, że poprawia się wygląd górnej części powieki oraz ulega ona znacznemu pogłębieniu. Wykonane w trakcie operacji nacięcie jest praktycznie niewidoczne, gdyż jest ono chowane w fałdzie nadtarczkowym. Następnie zamyka się rany przy użyciu delikatnych szwów.

   Natomiast przy plastyce powieki dolnej wykonuje się nacięcie poniżej brzegu rzęsowego oraz oddzieleniu skóry do dolnego brzegu oczodołu, później nacina się przegrodę oczodołową i usuwa nadmiar tkanki tłuszczowej. Tutaj nacięcia wykonane w czasie zabiegu są też praktycznie niewidoczne, ponieważ chowane są w naturalnych fałdach skóry. Na końcu zamyka się rany przy zastosowaniu delikatnych szwów. 

   Konsultacja kończąca

   Podczas konsultacji końcowej lekarz informuje Pacjenta o dalszym postępowaniu terapeutycznym, a także podaje wskazówki dotyczące profilaktyki i pielęgnacji okolicy oczu po plastyce powiek.

   Jak się przygotować?

   Każdy pacjent przed zabiegiem musi wykonać następujące badania krwi: morfologia i OB, kreatynina, poziom glukozy, elektrolity (sód i potas), a także wskaźniki krzepnięcia krwi (INR oraz APTT). Dodatkowo potrzebne jest także określenie grupy krwi oraz wykonanie ogólnego badania moczu. 

   Ponadto przed zabiegiem korekcji powiek trzeba zrezygnować z przyjmowania niektórych leków oraz suplementów diety, np. aspiryny oraz witaminy E. Kobiety muszą poinformować lekarza, czy w dniu zabiegu będą miały miesiączkę, ponieważ wtedy nie wolno przeprowadzać operacji.

   Częste pytania

   Czy zabieg plastyki powiek jest bolesny?

   Zabieg plastyki powiek nie jest bolesny, ponieważ jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym albo krótkotrwałym dożylnym. 

   Jak długo trwa rekonwalescencja?

   Zarówno w przypadku plastyki powieki górnej, jak i dolnej, Pacjent może wrócić do domu nawet kilka godzin po zabiegu. Na ranę zakładany jest niewielki opatrunek, który nie utrudnia widzenia. Przez kilka dni na powiekę należy nakładać chłodne kompresy, a w przypadku powieki dolnej trzeba ją delikatnie masować. Obszarów poddanych zabiegowi nie wolno zbytnio eksponować na działanie promieni słonecznych. Po upływie kilku dni, w zależności od indywidualnego czasu gojenia, zostają usunięte szwy. Proces gojenia zazwyczaj nie jest bolesny i nie wymaga przyjmowania leków przeciwbólowych. Jeśli operowana była powieka górna, to do pracy można wrócić po około 7 – 10 dniach, a w przypadku powieki dolnej po około 14 dniach. Okres ten może się wydłużyć, gdy jednocześnie były operowane obie powieki. Powrót do pełnej aktywności fizycznej może trwać do 8 tygodni, a proces pełnego wygojenia do około 6 miesięcy. 

   Kiedy zdejmuje się szwy?

   Szwy zdejmowane są w 4 – 5 dobie.

   Komentarz eksperta

   Zmarszczki, worki pod oczami czy nawet opadająca powieka to stany, które dodają lat, ale też sprawiają, że czujemy się mniej atrakcyjni. Dlatego z pomocą przychodzi tu zabieg plastyki powiek. Trochę inaczej wygląda zabieg na powiece górnej i powiece dolnej, ale każdy z nich daje zadowalające efekty. Zabieg wykonywany jest przez lekarza specjalistę, który nacina odpowiednie miejsca, aby otrzymać ostateczny efekt.

   Porady i recepcja

   pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

   Adresy klinik

   WARSZAWA

   al. Wilanowska 67 (Warszawa – Mokotów)

   Kod pocztowy: 02-765 Warszawa

   ul. Królewska 18 (Warszawa – Śródmieście)

   Kod pocztowy: 00-103 Warszawa

   al. KEN 54 (Warszawa – Ursynów)

   Kod pocztowy: 02-797 Warszawa

   ul. Jędrusik Kaliny 7 (Warszawa – Żoliborz, wejście od ul. Powązkowskiej)

   Kod pocztowy: 01-748 Warszawa


   KATOWICE

   ul. Żelazna 2 (Katowice)

   Kod pocztowy: 40-851 Katowice

   Formularz kontaktowy

    Imię i nazwisko

    Email

    Placówka:

    Treść wiadomości

    Newsletter

    Ważne linki

    Copyright © 2018 KlinikaMiracki