Menu

Konsultacja laryngologiczna

Pierwsza wizyta u laryngologa może budzić pewne obawy w Pacjentach zmagających się z chrapaniem, jednak zupełnie bezzasadnie. Wstępna konsultacja laryngologiczna to czas na wnikliwy wywiad lekarski oraz badanie. Lekarz będzie chciał poznać szczegóły uciążliwych objawów oraz sytuacje, w jakich występują. Choć w Klinice Miracki wykonywane jest kilka zabiegów laryngologicznych to laserowe leczenie chrapania cieszy się największą popularnością. Skala problemu w Polsce jest ogromna: 80% mężczyzn zaczyna chrapać po 40. roku życia. Natomiast kobiety najczęściej chrapią po przejściu menopauzy. Chrapanie może prowadzić do niebezpiecznego bezdechu sennego. Ponadto obniża jakość snu i uniemożliwia regenerację nie tylko Pacjentowi, ale i jego otoczeniu, dlatego do tego zabiegu często zachęcają najbliżsi chrapiącego. Laserowe leczenie chrapania jest bezpieczne, skuteczne i niemal bezbolesne. Nie wymaga znieczulenia i gwarantuje szybki powrót do codziennych aktywności. Prócz metody laserowej proponujemy naszym Pacjentom także metodę radiologiczną, która wykorzystuje fale radiowe, aby zlikwidować problem chrapania. Podczas wizyty laryngologicznej lekarz ułoży plan leczenia idealnie dobrany do schorzenia i stanu zdrowia Pacjenta.

Częste pytania

Kiedy leki na chrapanie nie pomagają z pomocą przychodzą zabiegi laserowe i radiologiczne.

Leczenie chrapania polega na przegrzaniu struktur cieśni gardła, aby je obkurczyć i spowodować namnażanie włókien kolagenowych. Dzięki temu podniebienie, łuki podniebienne i języczek zyskują na sprężystości i sztywności, co niweluje chrapanie.

Chrapanie w nocy na boku, plecach czy brzuchu ma tę samą przyczynę: nadmierne rozluźnienie mięśni kontrolujących drogi oddechowe, powodujące opadanie podniebienia miękkiego oraz języczka. Wówczas górne drogi oddechowe zwężają się, co bezpośrednio powoduje chrapanie.

Cena laserowego leczenia chrapania to 1400 zł (jeden zabieg).

Chrapanie leczy laryngolog.

Bezdech senny objawia się powtarzającymi się incydentami zatrzymania lub ograniczenia oddechu na poziomie gardła przy intensywnym działaniu mięśni oddechowych. 

Podcięcie języczka to koszt 2200 zł.

Objawami problemów z migdałkami jest chrapanie, nawracające problemy z uszami oraz angina i bóle głowy.

Migdałki stanowią pierwszą barierę dla infekcji dróg oddechowych. Są jedną z części układu odpornościowego.

Cena korekcji migdałków to 2200 zł.

Cena konsultacji laryngologicznej to 300 zł. Konsultacja, pomagająca wybrać wariant leczenia, wliczona jest w cenę zabiegu.

Konsultacja laryngologiczna – cennik

KonsultacjaCena

Wypełnij formularz
– natychmiast zajmiemy się obsługą

Imię i nazwisko

Email

Treść wiadomości

Zadzwoń
– umówimy Cię na spotkanie

+48 221 030 030

Wyślij maila
– odpowiemy w najszybszym możliwym czasie

rejestracja@klinikamiracki.pl