Menu
laser femilift - efekty

Femilift – laserowe obkurczanie pochwy

W wyniku terapii Femilift laserem Alma CO2 Pacjentka może liczyć na znaczącą poprawę kondycji pochwy. Zabieg niweluje luźność pochwy, powstałą w wyniku porodu lub na skutek przechodzenia okresu okołomenopauzalnego. Z perspektywy odczuć Pacjentki, po zabiegu znacząco poprawia się komfort życia intymnego, co częstokroć wpływa na ogólną poprawę samopoczucia i pewności siebie. Stosunki intymne zyskują na intensywności doznań. Zabieg niweluje też lub likwiduje problemy z wysiłkowym nietrzymaniem moczu.

Z punktu widzenia medycznego efektem zabiegu jest obkurczenie mięśniówki pochwy i namnożenie włókien kolagenowych, co przywraca elastyczność i naturalną sprawność mięśni układu ginekologicznego.

W Klinice Miracki, jako pierwsi w Warszawie i drudzy w Polsce wprowadzamy tę rewolucyjną terapię ginekologiczną. Zabieg Femilift to:

 • minimalna inwazyjność,
 • błyskawiczna rekonwalescencja,
 • spektakularne efekty,
 • radykalna poprawa komfortu intymnego.

Laserowe obkurczanie pochwy Femilift

Najlepszym rozwiązaniem jest wykonanie 3 sesji zabiegowych Femilift, powtarzanych co około 4 tygodnie. Sesja zabiegowa każdorazowo trwa od kilkunastu minut do około pół godziny i nie wymaga znieczulenia. Dla uzyskania optymalnych rezultatów zabieg wykonuje się w serii trzech sesji, oddzielonych od siebie czterotygodniowymi odstępami, koniecznymi dla wygojenia się tkanek po każdym zabiegu. Sesja zabiegowa każdorazowo trwa od kilkunastu minut do około pół godziny i nie wymaga znieczulenia.

Po zabiegu Pacjentka może wrócić do codziennego trybu życia przy zachowaniu szczególnej delikatności wobec okolic intymnych. Zalecamy, żeby w ciągu około tygodnia po zabiegu nie używać tamponów oraz wstrzymać się od aktywności seksualnej. Warto również wstrzymać się od gorących kąpieli oraz nie korzystać w czasie procesu gojenia z saun czy basenów. Po dwóch dniach od zabiegu można wprowadzić dopochwowy preparat wspomagający leczenie, zarekomendowany przez lekarza.

 

Laserowe obkurczanie pochwy Femilift

Konsultacja, pomagająca wybrać wariant, wliczona w cenę zabiegu

Rodzaj zabiegu 1 zabieg 1 zabieg (do zabiegu laserowego) Pakiet 3 zabiegów
Laserowe leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu 1 700 zł 2 500 zł                         — 4 200 zł 7 500 zł
Laserowe obkurczanie pochwy 1 700 zł 2 500 zł                         — 4 200 zł 7 500 zł
Pakiet: laserowe nietrzymanie moczu+obkurczanie pochwy 3 000 zł 5 000 zł                         —                         —
Wypełnianie warg sromowych 1ml Neauvia Rose 900 zł 1 400 zł                         —                         —
Rewitalizacja warg sromowych 1 ml Neauvia Hydro DeLuxe 500 zł 800 zł                         —                         —
Powiększanie punktu G 1 ml Neauvia Rose 900 zł 1 400 zł                         —                         —
Rewitalizacja warg sromowych PLEXR 1 600 zł 2 000 zł 1 200 zł 2 000 zł                         —
O-shot uwrażliwienie łechtaczki wysokostężone osocze bogatopłytkowe 2 600 zł 3 500 zł 2 000 zł 3 500 zł                         —
Nici Vaginal Narrower - odmłodzenie oklic krocza (1 nić) 2 500 zł 2 000 zł 2 500 zł                         —
Nici Vaginal Narrower - odmłodzenie okolic krocza (2 nici) 3 500 zł 3 000 zł 3 500 zł                         —
Lipoliza iniekcyjna wzgórka łonowego 800 zł                         —                         —
Karboksyterapia miejsc intymnych 350 zł 450 zł 300 zł 450 zł 900 zł 1 350 zł
Wybielanie laserowe odbytu 1 400 zł                         —                         —
Wybielanie laserowe okolic intymnych 1 400 zł                         —                         —
Cytologia 200 zł                         —                         —
Wymaz w kierunku HPV 300 zł                         —                         —
Cytologia z wymazem w kierunku HPV 400 zł 500 zł                         —                         —

 

Usuwanie blizn

Rodzaj zabiegu 1 zabieg Pakiet 3 zabiegów
Usuwanie/redukcja blizn po cięciu cesarskim 500 zł 1 000 zł 1 500 zł
Usuwanie blizny po nacięciu krocza 500 zł 1 000 zł 1 500 zł

 

Usuwanie zmian skórnych

Rodzaj zabiegu 1 zabieg Pakiet 3 zabiegów
Usuwanie drobnych zmian sromu, krocza i przedsionka pochwy (polipy i inne) 300 zł 100 zł 300 zł
Usunięcie brodawek , kłykcin konczystych (jedna) 500 zł 200 zł 500 zł

 

Badanie

Rodzaj zabiegu 1 zabieg
Cytologia 200 zł
Wymaz w kierunku HPV 300 zł
Cytologia z wymazem w kierunku HPV 400 zł 500 zł

Wypełnij formularz
– natychmiast zajmiemy się obsługą

Imię i nazwisko

Email

Treść wiadomości

Zadzwoń
– umówimy Cię na spotkanie

+48 221 030 030

Wyślij maila
– odpowiemy w najszybszym możliwym czasie

rejestracja@klinikamiracki.pl

Obszary zabiegowe – zastosowania

Laserowe obkurczanie pochwy

Zabieg poprawia kondycję pochwy, której tkanki uległy rozluźnieniu w wyniku porodu lub na skutek przechodzenia okresu okołomenopauzalnego.

Mocne strony zabiegu

 • Nowoczesność i skuteczność
  Współczesna ginekologia estetyczna i regeneracyjna coraz częściej sięga po najnowocześniejsze rozwiązania terapeutyczne wykorzystujące lasery. Niewątpliwym przebojem ostatnich miesięcy jest laser Alma CO2 z głowicą Femilift, przeznaczoną do przeprowadzania mało inwazyjnych, błyskawicznych i bardzo skutecznych zabiegów ginekologicznych.
 • Gwarancja lepszego komfortu życia
  Laserowe obkurczanie pochwy i zapobieganie oraz redukcja objawów wysiłkowego nietrzymania moczu stały się dzięki zabiegowi Femilift najlepszym remedium na tę dolegliwość, która dotyka nawet 1/3 kobiet po 45 roku życia.

Alternatywne zabiegi

Kluczowe fakty

 
Kto wykonuje zabieg?
Zabieg wykonuje lekarz.
Czy zabieg jest bolesny?
Z uwagi na minimalną inwazyjność jest bezbolesny.
Ile trwa rekonwalescencja?
Nieuciążliwa rekonwalescencja trwa zaledwie kilka dni.

Zasada Działania

 

Wiele zastosowań

Femilift to zabieg nowoczesnego laserowego obkurczania pochwy. Dzięki niemu możliwe jest błyskawicznie zniwelowanie problemu wysiłkowego nietrzymania moczu, ale też radykalne odmłodzenie okolice intymne.Femilift bazuje na technologii lasera CO2 zastosowanej w najnowszym urządzeniu prestiżowej firmy Alma Lasers. Laser Alma Harmony wyposażony w głowicę Femilift wykorzystuje falę światła laserowego o długości 1060 nm. W trakcie procedury medycznej wykonywanej przez lekarza ginekologa certyfikowanego w zakresie medycyny estetycznej następuje termiczna interakcja między laserem a błoną śluzową pochwy. 

Moc lasera

Tajemnicą skuteczności procedury jest technologia Pixel, polegająca w uproszczeniu na tym, że energia lasera jest dostarczana do tkanki pochwy poprzez soczewkę holograficzną, która rozdziela światło na 81 mikroskopijnych pikseli. Te mikroskopijne kolumny energii cieplnej wnikają głęboko w strukturę tkankową pochwy dokonując punktowych zmian termicznych i pozostawiając otaczającą tkankę nienaruszoną. Taki frakcyjny zabieg pozwala na znacząco szybsze gojenie się tkanki, jako że nienaruszone komórki tkanek okalających szybko i bez trudu wspierają odbudowę i regenerację uszkodzonych termicznie tkanek. Ablacja jest nieagresywna, co również wpływa na tempo gojenia.

Najlepszy efekt

Cały proces ablacji powoduje, że tkanki otrzymują silny bodziec stymulujący do odbudowy i rozpoczynają procesy regeneracyjne, co do zasady polegające na gojeniu poprzez namnażanie włókien kolagenowych. Tkanka wzbogacona o nowy kolagen staje się elastyczna, jędrna i zdrowa. Mięśniówka pochwy obkurcza się dzięki czemu znika luźność pochwy. Proces odmładzania dotyczy także błony śluzowej pochwy, co ma bezpośredni wpływ na poprawę komfortu życia intymnego. Sesja zabiegowa każdorazowo trwa od kilkunastu minut do około pół godziny i nie wymaga znieczulenia. Stymulowana przez laser tkanka gwałtownie się obkurcza, a skóra zostaje pobudzona do produkcji włókien kolagenowych, dzięki czemu wraz z upływem czasu po zabiegu - efekt staje się coraz bardziej zauważalny.

Wskazania

Tkanka mięśniowa w obszarze pochwy jest niezwykle rozciągliwą i elastyczną strukturą mięśniową. Jednak wraz z upływem czasu, szczególnie po porodach lub w okresie okołomenopauzalnym, mięśnie pochwy tracą swoją naturalną elastyczność. Zabieg Femilift laserem CO2 jest przeznaczony dla kobiet w wieku powyżej 25 lat, które odczuwają efekty rozluźnienia mięśni pochwy:

 • zmniejszoną przyjemność z kontaktów intymnych,
 • brak możliwości odczuwania pełnej satysfakcji ze zbliżenia seksualnego,
 • brak poczucia komfortu intymnego,
 • problemy z wysiłkowym nietrzymaniem moczu.

Laser Femilift jest też wykorzystywany do laserowego wybielania odbytu oraz okolic intymnych. Wbrew potocznej opinii zabieg Femilift nie jest skierowany wyłącznie do starszych Pacjentek. Niejednokrotnie nawet Pacjentki młode, po pierwszym porodzie borykają się z efektami rozluźnienia mięśni pochwy. Nierzadko się zdarza, że mięśnie układu ginekologicznego nie potrafią samodzielnie, w pełni się zregenerować. Wtedy warto sięgnąć po nowoczesną, w niewielkim stopniu inwazyjną i pozwalającą na szybki powrót do formy, terapię Femilift.

Przeciwwskazania

Przeciwwskazaniami do zabiegu Femilift są przede wszystkim:

 • nieprawidłowa cytologia,
 • okres ciąży i karmienia piersią,
 • miesiączkowanie,
 • infekcje w obrębie okolic intymnych,
 • przewlekła terapia sterydowa,
 • radioterapia,
 • zaburzenia układu odpornościowego,
 • zaburzenia procesów gojenia,
 • twardzina układowa,
 • nowotwory w obrębie układu ginekologicznego.

Przebieg zabiegu

 

Konsultacja wstępna

Podczas pierwszego spotkania lekarz w trakcie wywiadu z Pacjentem wyklucza przeciwwskazania, objaśnia procedury zabiegu, poznaje oczekiwania Pacjenta względem rezultatów, informuje, ile będzie trwał w przybliżeniu okres rekonwalescencji oraz jak należy w tym okresie postępować.

Pierwszy zabieg

Przystępując do zabiegu lekarz umieszcza głowicę lasera w specjalnej, jednorazowej tulei, na którą dla komfortu Pacjenta nałożony jest środek poślizgowy – olejek. Następnie lekarz wprowadza głowicę do pochwy i rozpoczyna frakcjonowanie światłem lasera poczynając od ujścia szyjki macicy i wycofując ją ruchem kołowym, aż do ujścia pochwy. Precyzyjne, regularne frakcjonowanie jest niezwykle ważne podczas zabiegu, ponieważ to właśnie dzięki niemu struktura tkankowa będzie mogła równomiernie obkurczyć się i zregenerować.

Konsultacja kończąca

Pozwoli ocenić jakość rezultatów. Dla uzyskania optymalnych efektów zabieg wykonuje się w serii trzech sesji, oddzielonych od siebie czterotygodniowymi odstępami, koniecznymi dla wygojenia się tkanek po każdym zabiegu. Na zakończenie kuracji lekarz daje wskazówki związane z pielęgnacją leczonych obszarów.

Jak sie przygotować?

Aby poprawnie przygotować się do zabiegu, Pacjentka powinna posiadać aktualną cytologię, nie wykazującą nieprawidłowości oraz zadbać o brak podrażnień i infekcji w okolicy intymnej. Należy pamiętać, że zabiegu nie wykonuje się podczas okresu miesiączkowania.

Częste pytania

Jak długo trwa zabieg i czy należy go powtarzać?

Zabieg trwa około 15 – 30 minut. Zazwyczaj do osiągnięcia zadowalających rezultatów wystarczy jedna wizyta.

Czy zabieg jest niebezpieczny wymaga szczególnego przygotowania?

Femilift jest zabiegiem nieinwazyjnym, bezpiecznym, bezbolesnym i nie wymaga okresu rekonwalescencji ani jakiegokolwiek przygotowania.

Jakich efektów można się spodziewać?
 • znaczne zwężenie wejścia do pochwy, co zwiększa komfort  w kontakcie z partnerem w trakcie współżycia, a co za tym idzie - wzrost satysfakcji z życia intymnego
 • zmniejszenie lub ustąpienie dolegliwości związanych z nietrzymaniem moczu
 • zniwelowanie dolegliwości związanych z suchością pochwy
Kiedy można spodziewać się pierwszych efektów?

Spodziewane rezultaty osiąga się od 7 do 28 dni. Często jeden zabieg jest wystarczający.

Jak wygląda rekonwalescencja?

Po zabiegu, Pacjentka może wrócić do codziennego trybu życia przy zachowaniu szczególnej delikatności wobec okolic intymnych. Radzimy, żeby w ciągu około tygodnia po zabiegu nie używać tamponów oraz wstrzymać się od aktywności seksualnej. Warto również wstrzymać się od gorących kąpieli oraz nie korzystać w czasie procesu gojenia z saun czy basenów. Po dwóch dniach od zabiegu można wprowadzić dopochwowy preparat wspomagający leczenie, zarekomendowany przez lekarza.

Komentarz eksperta

Ginekologia estetyczna to jedna z najprężniej rozwijających się gałęzi medycyny estetycznej. Coraz częściej zauważam, że moje Pacjentki borykające się z dolegliwościami, które jeszcze do niedawna stanowiły temat tabu, pragną dowiedzieć się na jej temat coraz więcej. Po zabiegi z zakresu ginekologii estetycznej i regeneracyjnej sięgają kobiety w różnym wieku, dlatego chętnie polecam im Femilift. Ten zabieg zapewnia im poprawę jakości życia intymnego, zlikwidowanie problemów związanych z wysiłkowym nietrzymaniem moczu oraz  odmłodzenie okolic intymnych. Wyjątkowo satysfakcjonujące rezultaty sprawiają, że coraz więcej kobiet zgłasza się do naszej kliniki po pomoc i otrzymuje ją.