AKCJA CIAŁO 2021 - KUP VOUCHER I KORZYSTAJ Z CEN BASIC 2000zł PREMIUM 3000zł

Asymetria piersi

Asymetria biustu może polegać na różnicy w rozmiarze, objętości i kształcie piersi. Często występuje u młodych dziewcząt w okresie dorastania. Czasem zdarza się jednak również u dorosłych kobiet – u większości obie piersi nie są idealnie symetryczne, dlatego za problem zwykle uważa się zmiany bardzo widoczne, np. różnice w objętości o co najmniej jeden rozmiar. Asymetrią biustu nazywamy także nierówne ułożenie brodawek sutkowych względem siebie lub różnice w ich objętości.

Asymetria piersi – przyczyny

Zwykle do asymetrii piersi dochodzi w wyniku fizjologicznego przerostu tkanki gruczołowej w jednej z nich. Czasem jednak wynika z innych czynników, takich jak: Skolioza – ma to związek z nieprawidłowym ustawieniem klatki piersiowej. Wady wrodzone – jak np. zespół Polanda. Nowotwór – w tym niezłośliwy tłuszczak lub gruczolakowłókniak i złośliwy rak. Ropień sutka – wywołuje go zakażenie bakteryjne, często w okresie laktacji. Twardzina ograniczona – objawem tej choroby tkanki łącznej jest powstawanie wyraźnych Stwardnień na skórze – jeśli rozwinie się na klatce piersiowej u dziewczyny w okresie dojrzewania, może prowadzić do asymetrii biustu. Ingerencja chirurgiczna – to tzw. asymetria jatrogenna.

Asymetria piersi – leczenie

Jeżeli zmieniony kształt biustu czy rozmieszczenie brodawek sutkowych jest kwestią choroby, najpierw należy zwalczyć pierwotną przyczynę. Jeśli jest po prostu cechą wrodzoną lub po przebytej chorobie nie występują ku temu przeciwwskazania, można wyrównać asymetrię piersi, np. z pomocą operacji biustu. Polega ona na wszczepieniu implantu – to bardzo inwazyjna, choć skuteczna forma korekcji. Inną możliwością są zabiegi medycyny estetycznej, w tym: Wypełnienie piersi kwasem hialuronowym – stosuje się to jednak coraz rzadziej, ze względu na zaburzanie przez wypełniacz wyników mammografii i USG piersi. Lipotransfer – czyli popularna liposukcja połączona z transferem tłuszczu do piersi – taki naturalny wypełniacz jest znacznie bezpieczniejszy niż ciało obce. Nici liftingujące – służą przede wszystkim do korekcji kształtu biustu.

Polecane zabiegi w leczeniu asymetrii piersi:

Lipoliza ultradźwiękowa Vaser Lipo Lipotransfer Nici liftingujące Princess Lift Nici liftingujące Happy Lift Liposukcja z lipotransferem Nici liftingujące Silhouette SoftChirurgia plastyczna – zmniejszenie piersi

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki