AKCJA CIAŁO 2021 - KUP VOUCHER I KORZYSTAJ Z CEN BASIC 2000zł PREMIUM 3000zł

Blizny dojrzałe

Blizna dojrzała to blizna powstała w wyniku prawidłowego procesu gojenia się rany. Jest to blizna płaska o odcieniu jaśniejszym od skóry, która nie jest wypukła, a w dotyku jest elastyczna i miękka. Jest to rodzaj blizny, który nie przynosi dodatkowych dolegliwości w postaci przykurczu czy ściągnięcia skóry.

Blizny dojrzałe – powstawanie

Blizny dojrzałe mogą formować się na skórze nawet przez 2 lata od momentu przebytej operacji, wypadku, urazu mechanicznego czy innego wydarzenia, które wywołało zranienie skóry. Blizny dojrzałe są w mniejszym stopniu widoczne niż blizny na etapie tworzenia się (czerwone, wypukłe i swędzące blizny niedojrzałe), jednak nadal stanowią pewien defekt kosmetyczny kwalifikujący się do usunięcia przy pomocy zabiegów medycyny estetycznej lub zabiegów chirurgicznych.

Blizny dojrzałe – leczenie

W przypadku ukształtowanych zmian, domowe sposoby leczenia blizn mogą nie przynieść oczekiwanych rezultatów. Pod wpływem maści, plastrów czy żelu silikonowego na blizny, nie uda nam się całkowicie usunąć blizny, ale możemy sprawić, że będzie ona mniejsza i jaśniejsza, a przez to łatwiejsza do usunięcia przy pomocy specjalistycznych metod.

Blizny dojrzałe – usuwanie

Istnieje wiele skutecznych sposobów na usunięcie blizny dojrzałej. Jedną z metod jest chirurgiczne wycięcie blizny i ponowne zszycie rany, rozpoczynające jej ponowny proces regeneracji. Współcześnie mamy jednak do wyboru dużą ilość mniej inwazyjnych metod leczenia blizn dojrzałych np. laseroterapię, która przynosi najlepsze efekty w walce z trwałymi śladami na skórze. Poza zabiegami laserowymi wygląd blizny dojrzałej możemy poprawić również przy pomocy mezoterapii, karboksyterapii, terapii światłem LED czy peelingów chemicznych.

Polecane zabiegi leczenia blizn dojrzałych:

Discovery Pico
Laser Icon 1540
Laser iPixel
Mikroplazma Accent
Terapia światłem LED
Mezoterapia igłowa

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki