AKCJA CIAŁO 2021 - KUP VOUCHER I KORZYSTAJ Z CEN BASIC 2000zł PREMIUM 3000zł

Blizny na nogach

Blizny na nogach są trwałym śladem po zranieniu skóry, które może mieć różne przyczyny. Problem blizn na nogach może przyjmować różne rozmiary – blizny mogą być praktycznie niewidoczne lub stanowić duży defekt estetyczny. Rozległe, twarde i zgrubiałe blizny, wykraczające poza obszar zranienia skóry, mogą niekiedy powodować przykurcze, ból czy silny świąd.

Blizny na nogach – przyczyny

Blizny na nogach mogą pojawić się w wyniku uszkodzenia mechanicznego skóry, ospy, operacji lub wypadku. Równie często możemy mieć jednak do czynienia z bliznami na nogach po wrastających włoskach czy po depilacji. W ostatnich dwóch przypadkach za blizny na kończynach dolnych odpowiadają nieodpowiednio dobrane lub nieprawidłowo wykonane zabiegi kosmetyczne.

Blizny na nogach – leczenie

Istnieje kilka różnych sposobów na usuwanie blizn na nogach. W początkowej fazie tworzenia się tego mankamentu zaleca się stosowanie specjalnej maści na blizny, a także plastrów lub żeli silikonowych, których celem jest uelastycznienie, wygładzenie i rozjaśnienie blizny oraz zmniejszenie ryzyka pojawienia się przerostów. We wczesnym etapie gojenia się rany należy pamiętać o jej regularnym przemywaniu i zmianie opatrunków. Takie działania pomogą nam zmniejszyć rozmiar blizny i ułatwić jej usunięcie w przyszłości.

Blizny na nogach – usuwanie

Uformowane już blizny możemy postarać się usunąć przy pomocy wielu zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Jednym ze skuteczniejszych sposobów na usunięcie blizn na nogach jest leczenie laserowe. Blizn na nogach możemy pozbyć się jednak również przy pomocy innych zabiegów np. terapii światłem LED, mezoterapii, peelingów chemicznych, karboksyterapii, mikroplazmy Accent czy lipotransferu Adivive. Specjaliści medycyny estetycznej bardzo często zalecają łączenie kilku różnych metod leczenia w celu uzyskania jak najlepszych rezultatów.

Polecane zabiegi w leczeniu blizn na nogach:

Discovery Pico
Laser Icon 1540
Laser iPixel
Mikroplazma Accent
Terapia światłem LED
Karboksyterapia
Lipotransfer
Iniekcyjne ujędrnianie skóry
Peeling chemiczny
Peeling medyczny PRX
Mezoterapia igłowa

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki