Blizny na ramionach

Blizny na ramionach to zazwyczaj efekt przebytego trądziku, który może także objąć obszar twarzy, dekoltu czy pleców. Blizny na ramionach mogą jednak także pojawić się w wyniku oddziaływania różnych czynników zewnętrznych np. urazu mechanicznego, operacji, wypadku czy oparzenia.

Blizny na ramionach – przyczyny

Potrądzikowe blizny na ramionach to zazwyczaj wynik nieprawidłowego sposobu leczenia trądziku. Najczęstszym błędem popełnianym przy leczeniu tej choroby skóry jest brak precyzyjnej eliminacji martwych bakterii i komórek zalegających w zmianach trądzikowych i wokół nich. To zaburza proces gojenia i sprawia, że nowopowstała tkanka jest cienka i nieprawidłowo zbudowana. W ten sposób na ramionach, twarzy, dekolcie czy plecach pojawia się blizna zanikowa, która przybiera postać widocznego i miejscowego zagłębienia w skórze. Głębokość i rozległość blizny uzależniona jest bezpośrednio od wielkości i stopnia zaawansowania trądziku, a także zaburzeń gojenia.

Blizny na ramionach – leczenie

Leczenie blizn na ramionach powinno rozpocząć się po zakończonym procesie leczenia trądziku. W początkowej fazie leczenia warto zastosować specjalne kremy lub maści na blizny, a jeśli nie przyniosą one oczekiwanych rezultatów, należy sięgnąć po specjalistyczne metody leczenia blizn w gabinecie lekarskim.

Blizny na ramionach – usuwanie

Specjaliści medycyny estetycznej dysponują szerokim wachlarzem metod usuwania krost i blizn na ramionach po trądziku. Do najczęściej wykorzystywanych metod należy leczenie laserowe, które ma na celu pobudzenie skóry do produkcji nowych włókien kolagenowych i elastynowych, a tym samym zagęszczenie skóry. Pomocne przy leczeniu blizn mogą także okazać się metody: terapii światłem LED, mezoterapii, peelingu chemicznego, karboksyterapii, a także zabiegów wypełniania np. kwasem hialuronowym czy metodą lipotransferu.

Polecane zabiegi w leczeniu blizn na ramionach:

Discovery Pico
Laser Icon 1540
Laser iPixel
Mikroplazma Accent
Terapia światłem LED
Karboksyterapia
Iniekcyjne ujędrnianie skóry
Peeling chemiczny
Peeling medyczny PRX
Mezoterapia igłowa

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

Formularz kontaktowy

Imię i nazwisko

Email

Placówka:

Treść wiadomości

Copyright © 2018 KlinikaMiracki