AKCJA CIAŁO 2021 - KUP VOUCHER I KORZYSTAJ Z CEN BASIC 2000zł PREMIUM 3000zł

Blizny na ramionach

Blizny na ramionach to zazwyczaj efekt przebytego trądziku, który może także objąć obszar twarzy, dekoltu czy pleców. Blizny na ramionach mogą jednak także pojawić się w wyniku oddziaływania różnych czynników zewnętrznych np. urazu mechanicznego, operacji, wypadku czy oparzenia.

Blizny na ramionach – przyczyny

Potrądzikowe blizny na ramionach to zazwyczaj wynik nieprawidłowego sposobu leczenia trądziku. Najczęstszym błędem popełnianym przy leczeniu tej choroby skóry jest brak precyzyjnej eliminacji martwych bakterii i komórek zalegających w zmianach trądzikowych i wokół nich. To zaburza proces gojenia i sprawia, że nowopowstała tkanka jest cienka i nieprawidłowo zbudowana. W ten sposób na ramionach, twarzy, dekolcie czy plecach pojawia się blizna zanikowa, która przybiera postać widocznego i miejscowego zagłębienia w skórze. Głębokość i rozległość blizny uzależniona jest bezpośrednio od wielkości i stopnia zaawansowania trądziku, a także zaburzeń gojenia.

Blizny na ramionach – leczenie

Leczenie blizn na ramionach powinno rozpocząć się po zakończonym procesie leczenia trądziku. W początkowej fazie leczenia warto zastosować specjalne kremy lub maści na blizny, a jeśli nie przyniosą one oczekiwanych rezultatów, należy sięgnąć po specjalistyczne metody leczenia blizn w gabinecie lekarskim.

Blizny na ramionach – usuwanie

Specjaliści medycyny estetycznej dysponują szerokim wachlarzem metod usuwania krost i blizn na ramionach po trądziku. Do najczęściej wykorzystywanych metod należy leczenie laserowe, które ma na celu pobudzenie skóry do produkcji nowych włókien kolagenowych i elastynowych, a tym samym zagęszczenie skóry. Pomocne przy leczeniu blizn mogą także okazać się metody: terapii światłem LED, mezoterapii, peelingu chemicznego, karboksyterapii, a także zabiegów wypełniania np. kwasem hialuronowym czy metodą lipotransferu.

Polecane zabiegi w leczeniu blizn na ramionach:

Discovery Pico
Laser Icon 1540
Laser iPixel
Mikroplazma Accent
Terapia światłem LED
Karboksyterapia
Iniekcyjne ujędrnianie skóry
Peeling chemiczny
Peeling medyczny PRX
Mezoterapia igłowa

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki