AKCJA CIAŁO 2021 - KUP VOUCHER I KORZYSTAJ Z CEN BASIC 2000zł PREMIUM 3000zł

Blizny na rękach

Blizny na rękach to trwały ślad po zranieniu skóry, który może pojawić się w wyniku działania różnych czynników. Blizny na rękach mogą przyjmować niewielkie rozmiary lub stanowić widoczny defekt estetyczny. Rozległe, twarde i zgrubiałe blizny, które wykraczają poza obszar zranienia skóry, mogą wywoływać ból, silny świąd, a nawet przykurcze.

Blizny na rękach – przyczyny

Blizny na rękach mogą mieć wiele różnych przyczyn. Najczęściej jednak są one wynikiem urazu mechanicznego, oparzenia, operacji, wypadku, przebytej ospy czy wybranej choroby skóry. Bardzo często mamy do czynienia z bliznami na rękach po krostach, które przypominają blizny potrądzikowe.

Blizny na rękach – leczenie

W początkowej fazie tworzenia się blizn na rękach pomocne mogą okazać się domowe sposoby np. stosowanie odpowiedniej maści, plastrów lub żelu silikonowego na blizny. Produkty tego typu pozwolą nam uelastycznić, wygładzić i rozjaśnić bliznę, a tym samym zmniejszyć jej rozmiary i ułatwić jej usuwanie w przyszłości. Jeżeli blizny są wynikiem oparzenia, operacji czy urazu mechanicznego, musimy pamiętać również o regularnym oczyszczaniu rany i zmianie opatrunków.

Blizny na rękach – usuwanie

Blizny na rękach możemy też postarać się usunąć przy pomocy specjalistycznych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Jedną ze skuteczniejszych metod usuwania blizn na rękach różnego pochodzenia jest leczenie laserowe. Zmian tych możemy jednak pozbyć się także przy pomocy innych zabiegów np. mezoterapii, terapii światłem LED, karboksyterapii, peelingu chemicznego, a nawet lipotransferu. W celu uzyskania jak najlepszych rezultatów specjaliści bardzo często zalecają łączenie laserowego usuwania blizn z jedną z pozostałych metod. Ostateczny plan leczenia uzależniony jest jednak od rodzaju, wielkości i struktury blizn na rękach.

Polecane zabiegi w leczeniu blizn na rękach:

Discovery Pico
Laser Icon 1540
Laser iPixel
Mikroplazma Accent
Terapia światłem LED
Karboksyterapia
Lipotransfer
Iniekcyjne ujędrnianie skóry
Peeling chemiczny
Peeling medyczny PRX
Mezoterapia igłowa

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki