AKCJA CIAŁO 2021 - KUP VOUCHER I KORZYSTAJ Z CEN BASIC 2000zł PREMIUM 3000zł

Blizny niedojrzałe

Blizny niedojrzałe to czerwone i lekko wypukłe blizny, którym może dodatkowo towarzyszyć ból lub świąd. Wraz z upływem czasu blizna niedojrzała przekształca się w bliznę dojrzałą, która jest płaska i wyglądem przypomina otaczającą ją skórę. Proces osiągania całkowitej dojrzałości przez bliznę może trwać od kilku miesięcy do maksymalnie dwóch lat.

Blizny niedojrzałe – powstawanie

Powstawanie czerwonej i wypukłej blizny jest naturalnym etapem procesu gojenia się rany. W wielu przypadkach nawet po upływie kilkunastu miesięcy od operacji czy urazu blizna nadal pozostaje czerwona, wypukła i swędząca. Oznacza to jednak, że proces osiągania dojrzałości przez bliznę cały czas trwa.

Blizny niedojrzałe – leczenie

Leczenie blizn niedojrzałych polega przede wszystkim na stosowaniu specjalistycznych maści, kremów, plastrów czy żeli silikonowych na blizny, które przyspieszają proces gojenia się rany i prowadzą do wygładzenia struktury zranionej skóry. Po przekształceniu się blizny niedojrzałej w dojrzałą, należy natomiast zastanowić się nad specjalistycznymi metodami usuwania blizn w gabinecie lekarskim.

Blizny niedojrzałe – usuwanie

Regularne stosowanie odpowiednich preparatów na blizny niedojrzałe sprawi, że blizna po osiągnięciu pełnej dojrzałości będzie mniejsza i łatwiejsza do usunięcia przy pomocy specjalistycznych metod. Z blizną dojrzałą najlepiej radzą dziś sobie bezinwazyjne zabiegi laserowe, które skutecznie pobudzają skórę do regeneracji i odbudowy. W trakcie leczenia blizn bardzo pomocne mogą jednak okazać się także zabiegi złuszczania chemicznego, karboksyterapii, mezoterapii czy terapii światłem LED.

Polecane zabiegi w leczeniu blizn niedojrzałych:

Discovery Pico
Laser Icon 1540
Laser iPixel
Mikroplazma Accent
Terapia światłem LED
Karboksyterapia
Lipotransfer
Iniekcyjne ujędrnianie skóry
Peeling chemiczny
Peeling medyczny PRX
Mezoterapia igłowa

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki