Menu

Blizny odbarwione

Blizny odbarwione to jedna z odmian blizn przerostowych. Przez niewielką zawartość melaniny nazywa się je także bliznami białymi. Uznaje się, że blizny odbarwione są najtrudniejszym w usuwaniu rodzajem blizn, a skuteczność zabiegów w tym zakresie kształtuje się na poziomie 10-30%.

Blizny odbarwione - powstawanie

Blizny odbarwione są rodzajem blizn przerostowych, które charakteryzuje twarda i wystająca ponad skórę struktura. W wyniku tworzenia się blizn przerostowych (w odróżnieniu od blizn zanikowych typowych przy trądziku) zostaje wykształcona zbyt duża ilość tkanki i skóra staje się wypukła. Blizny te mogą być ciemniejsze od pozostałej części ciała (przebarwione) lub jaśniejsze, czyli odbarwione.

Blizny odbarwione - leczenie

W leczeniu blizn odbarwionych bardzo duże znaczenie ma prawidłowe zdiagnozowanie ich rodzaju, a następnie dobranie do nich odpowiedniej metody leczenia. W przypadku blizn białych leczenie odbywa się zazwyczaj przy pomocy metody laserowej. Leczenie w tym przypadku polega na pobudzeniu pozostałych melanocytów do działania oraz produkcji nowych włókien kolagenowych i elastynowych. Specjaliści medycyny estetycznej zalecają jednak bardzo często terapie łączone w celu uzyskania jak najlepszych rezultatów leczenia.

Polecane zabiegi w leczeniu blizn odbarwionych:

Discovery Pico
Laser Icon 1540
Laser iPixel
Mikroplazma Accent
Terapia światłem LED
Karboksyterapia
Lipotransfer
Iniekcyjne ujędrnianie skóry
Peeling chemiczny
Peeling medyczny PRX
Leczenie osoczem bogatopłytkowym Magellan
Mezoterapia igłowa
Osocze bogatopłytkowe Arthrex