AKCJA CIAŁO 2021 - KUP VOUCHER I KORZYSTAJ Z CEN BASIC 2000zł PREMIUM 3000zł

Blizny odbarwione

Blizny odbarwione to jedna z odmian blizn przerostowych. Przez niewielką zawartość melaniny nazywa się je także bliznami białymi. Uznaje się, że blizny odbarwione są najtrudniejszym w usuwaniu rodzajem blizn, a skuteczność zabiegów w tym zakresie kształtuje się na poziomie 10-30%.

Blizny odbarwione – powstawanie

Blizny odbarwione są rodzajem blizn przerostowych, które charakteryzuje twarda i wystająca ponad skórę struktura. W wyniku tworzenia się blizn przerostowych (w odróżnieniu od blizn zanikowych typowych przy trądziku) zostaje wykształcona zbyt duża ilość tkanki i skóra staje się wypukła. Blizny te mogą być ciemniejsze od pozostałej części ciała (przebarwione) lub jaśniejsze, czyli odbarwione.

Blizny odbarwione – leczenie

W leczeniu blizn odbarwionych bardzo duże znaczenie ma prawidłowe zdiagnozowanie ich rodzaju, a następnie dobranie do nich odpowiedniej metody leczenia. W przypadku blizn białych leczenie odbywa się zazwyczaj przy pomocy metody laserowej. Leczenie w tym przypadku polega na pobudzeniu pozostałych melanocytów do działania oraz produkcji nowych włókien kolagenowych i elastynowych. Specjaliści medycyny estetycznej zalecają jednak bardzo często terapie łączone w celu uzyskania jak najlepszych rezultatów leczenia.

Polecane zabiegi w leczeniu blizn odbarwionych:

Discovery Pico
Laser Icon 1540
Laser iPixel
Mikroplazma Accent
Terapia światłem LED
Karboksyterapia
Lipotransfer
Iniekcyjne ujędrnianie skóry
Peeling chemiczny
Peeling medyczny PRX
Mezoterapia igłowa

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki