Skip to main content

Blizny po cesarskim cięciu

Cesarskie cięcie wiąże się z jedną z najważniejszych chwil w życiu kobiety – z przyjściem na świat jej dziecka. Jest jednak związane ze szpecącą blizną. Blizna po cesarskim cięciu to najczęściej bliznowiec. Blizna powstaje na skutek rozcięcia skóry oraz warstwy mięśni po to, by przyjąć poród dziecka. Po porodzie jest zszywana szwami, lecz jej gojenie trwa tygodniami, a konsekwencje nieleczonej blizny mogą być bardzo dotkliwe.

Blizny po cesarskim cięciu – sposoby leczenia

Jednym ze sposobów na leczenie blizny jest laseroterapia. Wiązka światła laserowego, którą wysyła głowica lasera, trafia prosto w bliznę i rozbija jej strukturę. Jeśli blizna jest małych rozmiarów lub jest mało widoczna można również zastosować peelingi. Nowoczesna medycyna estetyczna do leczenia blizn po cięciu cesarskim używa laserów pikosekundowych.

Blizny po cesarskim cięciu – problemy

Usunięcie blizny po cesarskim cięciu ma nie tylko podstawy estetyczne, lecz także zdrowotne. Bolesna blizna może powodować zmianę postawy kobiety. Głębokie blizny często sprawiają, że kobiety nie mają czucia w okolicach skórnych oraz podskórnych, pod blizną. Co więcej, pacjentki mogą również odczuwać z powodu blizny bóle głowy, szyi lub kręgosłupa. Takie objawy mogą pojawić się nawet po kilku latach od cesarskiego cięcia – aby ich uniknąć terapię należy rozpocząć jak najszybciej.

Zabiegi w leczeniu blizn po cesarskim cięciu:

0