AKCJA CIAŁO 2021 - KUP VOUCHER I KORZYSTAJ Z CEN BASIC 2000zł PREMIUM 3000zł

Blizny po cesarskim cięciu

Cesarskie cięcie wiąże się z jedną z najważniejszych chwil w życiu kobiety – z przyjściem na świat jej dziecka. Częściej jednak jest związane ze szpecącą blizną. Blizna po cesarskim cięciu to najczęściej bliznowiec. Blizna powstaje na skutek rozcięcia skóry oraz warstwy mięśni, po to, by przeprowadzić poród dziecka. Po porodzie jest zszywana szwami, lecz jej gojenie trwa tygodniami, a konsekwencje nieleczonej blizny mogą być bardzo dotkliwe.

Blizny po cesarskim cięciu – sposoby leczenia

Najskuteczniejszym sposobem na leczenie blizny jest laseroterapia. Wiązka światła laserowego, którą wysyła głowica lasera, trafia prosto w bliznę i rozbija jej strukturę. Jeśli blizna jest małych rozmiarów lub jest mało widoczna można również zastosować peelingi. Obecnie w leczeniu oraz usuwaniu blizn po cięciu cesarskim używa się często laserów pikosekundowych, które wyróżniają się najwyższym stopniem pikosekundowym.

Blizny po cesarskim cięciu – problemy

Usunięcie blizny po cesarskim cięciu ma nie tylko podstawy estetyczne, lecz także zdrowotne. Blizna, która boli, może powodować zmianę postawy kobiety. Głębokie blizny często sprawiają, że kobiety nie mają czucia w okolicach skórnych oraz podskórnych, pod blizną. Co więcej, pacjentki mogą również odczuwać z powodu blizny bóle głowy, szyi lub kręgosłupa. Takie objawy mogą pojawić się nawet po kilku latach od cesarskiego cięcia, ale aby ich uniknąć terapię należy rozpocząć jak najszybciej.

Polecane zabiegi w leczeniu blizn po cesarskim cięciu:

Discovery Pico
Laser Icon 1540
Laser iPixel
Mikroplazma Accent
Terapia światłem LED
Karboksyterapia
Lipotransfer
Iniekcyjne ujędrnianie skóry
Peeling chemiczny
Peeling medyczny PRX
Mezoterapia igłowa

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki