NOWOŚĆ! Voucher on-line!

Blizny po depilacji

Blizny po depilacji to możliwy efekt uboczny usuwania zbędnego owłosienia metodą laserową lub światłem IPL. Do równie częstych problemów wynikających z depilacji należą też wrastające włoski i przebarwienia.

Blizny po depilacji – powstawanie

Blizny po depilacji powstają zazwyczaj w wyniku nieprawidłowego przeprowadzenia zabiegu epilacji, czyli trwałego usuwania owłosienia np. metodą laserową lub światłem IPL. To najczęściej efekt poważnych uszkodzeń skóry np. oparzenia, które ma miejsce w wyniku niewłaściwego wykorzystania urządzenia służącego do depilacji (brak odpowiedniego doświadczenia osoby wykonującej zabieg i umiejętności dobrania właściwej długości fali do zabiegu). W odróżnieniu od blizn po depilacji, wrastające włoski i przebarwienia to natomiast najczęściej efekt depilacji przeprowadzanej tradycyjną metodą wyrywania włosków.

Blizny po depilacji – leczenie

Podczas leczenia blizn po depilacji należy stanowczo unikać kontaktu zmienionej skóry z promieniowaniem słonecznym, które utwardza blizny. W początkowym etapie leczenia blizn po depilacji należy sięgnąć po odpowiednią maść lub krem na blizny po depilacji, które przyspieszają proces gojenia i prowadzą do wygładzenia powstałych niedoskonałości. Pomocne mogą też okazać się regularnie wykonywane peelingi, które doskonale pobudzają procesy regeneracyjne skóry.

Blizny po depilacji – usuwanie

Jeśli domowe sposoby nie przynoszą oczekiwanych rezultatów w walce z bliznami po depilacji lub blizny przybierają duże rozmiary, warto zastanowić się nad przeprowadzaniem profesjonalnych zabiegów dermatologicznych w gabinetach medycyny estetycznej. Ślady po niewłaściwie wykonanej depilacji pomogą usunąć zabiegi laserowe, peelingi medyczne, mikrodermabrazja, mezoterapia czy karboksyterapia.

Polecane zabiegi w leczeniu blizn po depilacji:

Discovery Pico
Laser Icon 1540
Laser iPixel
Mikroplazma Accent
Terapia światłem LED
Karboksyterapia
Lipotransfer
Iniekcyjne ujędrnianie skóry
Peeling chemiczny
Peeling medyczny PRX
Mezoterapia igłowa

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

WARSZAWA

al. Wilanowska 67 (Warszawa – Mokotów)

Kod pocztowy: 02-765 Warszawa

ul. Królewska 18 (Warszawa – Śródmieście)

Kod pocztowy: 00-103 Warszawa

al. KEN 54 (Warszawa – Ursynów)

Kod pocztowy: 02-797 Warszawa

ul. Jędrusik Kaliny 7 (Warszawa – Żoliborz, wejście od ul. Powązkowskiej)

Kod pocztowy: 01-748 Warszawa


KATOWICE

ul. Żelazna 2 (Katowice)

Kod pocztowy: 40-851 Katowice

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki