AKCJA CIAŁO 2021 - KUP VOUCHER I KORZYSTAJ Z CEN BASIC 2000zł PREMIUM 3000zł

Blizny po laparoskopii

Laparoskopia to alternatywa dla tradycyjnej operacji, ciesząca się dużą popularnością i zapewniająca większy komfort psychiczny pacjentom. Metoda ta stosowana jest w celu usunięcia pęcherzyka żółciowego, fragmentu jelita grubego, fragmentów płuc, w chorobach ginekologicznych, a także schorzeniach ortopedycznych. Laparoskopia polega na wykonaniu kilku niewielkich nacięć o długości około 1 cm. Przez nacięcia wprowadza się kamery oraz manipulatory i usuwa chory narząd lub jego fragment. Po kilku dniach (około tygodnia) zdejmowane są szwy, w miejscu których niekiedy powstają blizny po laparoskopii.

Blizny po laparoskopii – przyczyny

Po zabiegu pozostają niewielkie blizny. W przypadku usunięcia pęcherzyka występują zazwyczaj trzy, z których jedna znajduje się w okolicy pępka. Czasem w miejscu blizny pojawia się zgrubienie i dokuczliwe swędzenie. Blizny po laparoskopii mają kolor intensywnie czerwony, jednak z czasem powinny zblednąć. Czy rana po zabiegu będzie widoczna, czy też prawie całkowicie zniknie, zależy przede wszystkim od predyspozycji pacjenta. Znaczenie ma jego podatność na tego typu zmiany i to, jak dba o blizny już od samego początku.

Blizny po laparoskopii – leczenie

Jeżeli wygląd blizny po laparoskopii niepokoi lub po prostu chcemy się jej pozbyć, konieczna jest konsultacja z lekarzem. Najpierw musi on dokładnie obejrzeć ślady po zabiegu i zaproponować odpowiednią metodę korygowania blizny. Ważne jest, aby pacjent już od samego początku dbał o operowane miejsce. Blizny powinny być odpowiednio pielęgnowane. W tym celu można używać kremów, zwłaszcza z silikonem lub poleconych przez lekarza prowadzącego. Nie wolno wystawiać na światło słoneczne zbyt świeżych blizn po laparoskopii. Im wcześniej zaczniemy interesować się stanem naszej skóry, tym lepsze będą efekty zastosowanych sposobów. Oczywiście, każdą szpecącą bliznę możemy wyeliminować, wykorzystując zabiegi z zakresu medycyny estetycznej. Doskonale sprawdzi się leczenie laserem, peelingi chemiczne, naświetlanie światłem LED czy karboksyterapia.

Polecane zabiegi leczenia blizn po laparoskopii:

Discovery Pico
Icon 1540
iPixel
Mikroplazma Accent
Terapia światłem LED
Karboksyterapia
Lipotransfer Adivive
Iniekcyjne ujędrnianie skóry
Peeling chemiczny
Peeling PRX
Mezoterapia igłowa

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki