AKCJA CIAŁO 2021 - KUP VOUCHER I KORZYSTAJ Z CEN BASIC 2000zł PREMIUM 3000zł

Blizny po oparzeniu

Problem leczenia i gojenia się ran po oparzeniu zależy w dużej mierze od stopnia, w jakim doszło do uszkodzenia tkanki. Niewielkie oparzenia warstwy naskórka, nazywane oparzeniami I stopnia, zazwyczaj goją się krótko i nie są problematyczne. Jednak w przypadku uszkodzenia skóry właściwej proces leczenia jest trudniejszy i zazwyczaj pozostawia widoczne blizny na powierzchni skóry. Takie blizny po oparzeniach są szczególnie nieestetyczne i problematyczne, jeśli dotyczą widocznych miejsc, a zwłaszcza twarzy.

Blizny po oparzeniu  – przyczyny

Widoczne i trudne do leczenia blizny zostają po oparzeniu II stopnia, w wyniku którego uszkodzony został naskórek oraz skóra właściwa. Po wygojeniu się ran, co następuje po upływie kilku tygodni, na powierzchni skóry pozostają widoczne blizny po oparzeniach. Oparzenie III stopnia jest dużo poważniejsze, zwykle następuje martwica oraz poważne defekty, które pozostawiają na tyle duże ślady, że zazwyczaj niezbędne jest wykonanie przeszczepu.

Blizny po oparzeniu – objawy

Wygląd blizny po oparzeniu w dużej mierze zależy od okoliczności, w jakich doszło do uszkodzenia skóry. Zazwyczaj przyjmują formę przerostu, uwypuklenia. Tkanka skórna na gojącej się ranie ma nietypową strukturę, jest dość mocno zmieniona i zaczerwieniona. Z upływem lat blizna po oparzeniu blednie, jednak nie zanika.

Blizny po oparzeniu – leczenie

Leczenie zmian powinno odbywać się pod okiem lekarza, który dobierze odpowiednie preparaty na blizny po oparzeniu. Zazwyczaj są to maści rozjaśniające i regenerujące skórę. Ich skład oparty jest na produktach naturalnych i składnikach aktywnych, które uelastyczniają tkankę skóry, redukują matową strukturę naskórka oraz przebarwienia.

Blizny po oparzeniu – usuwanie

Zmiany pozostałe na powierzchni skóry po oparzeniu można leczyć, zmniejszając zaczerwienienie i wygaszając je. Nie pozwala to jednak na zupełną redukcję blizny po oparzeniu. Można jednak usunąć ją za pomocą zabiegów laserowych. Pozwala to na skuteczne zredukowanie zmiany.

Polecane zabiegi leczenia blizn po oparzeniu:

Discovery Pico
Icon 1540
iPixel
Mikroplazma Accent
Terapia światłem LED
Karboksyterapia
Lipotransfer Adivive
Iniekcyjne ujędrnianie skóry
Peeling chemiczny
Peeling PRX
Mezoterapia igłowa
Arthrex

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki