AKCJA CIAŁO 2021 - KUP VOUCHER I KORZYSTAJ Z CEN BASIC 2000zł PREMIUM 3000zł

Blizny po opryszczce

Blizny po opryszczce to bardzo częsty efekt uboczny infekcji wywołanej przez wirus HSV1 lub HSV2. Najczęstszą odmianą tego zakażenia jest opryszczka wargowa, dlatego z bliznami po opryszczce mamy zazwyczaj do czynienia w okolicy ust (bezpośrednio na wardze, pod ustami czy w okolicy nosa).

Blizny po opryszczce – przyczyny

Podczas aktywacji opryszczki na ustach pojawiają się zmiany o charakterze zapalnym w postaci swędzących i sączących się pęcherzyków. W końcowym etapie opryszczki wytwarza się strupek, którego zbyt wczesne zdrapanie może spowodować właśnie pojawienie się nieestetycznej blizny na ustach lub pod ustami. Ślad po opryszczce powinien zniknąć samoistnie po upływie kilku tygodni, jednak zdarza się, że proces gojenia znacznie się wydłuża, co wymusza na nas konieczność zastosowania odpowiednich preparatów pielęgnacyjnych lub zabiegów kosmetycznych.

Blizna po opryszczce – leczenie

Na bliznę po opryszczce warto przede wszystkim regularnie nanosić odpowiednią maść o właściwościach natłuszczających i regenerujących lub specjalne plastry i żele silikonowe. Blizna powinna stopniowo zacząć zanikać po kilku tygodniach leczenia. Jeśli jednak ten okres wydłuża się do kilku miesięcy, warto skonsultować się ze specjalistą, który może zaproponować zastosowanie odpowiednich zabiegów dermatologicznych. Przy usuwaniu blizny z ust po opryszczce pomocne mogą okazać się przede wszystkim zabiegi laserowe, terapia światłem LED czy mezoterapia.

Polecane zabiegi w leczeniu blizn po opryszczce:

Discovery Pico
Laser Icon 1540
Laser iPixel
Mikroplazma Accent
Terapia światłem LED
Karboksyterapia
Lipotransfer
Iniekcyjne ujędrnianie skóry
Peeling chemiczny
Peeling medyczny PRX
Mezoterapia igłowa

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki