AKCJA CIAŁO 2021 - KUP VOUCHER I KORZYSTAJ Z CEN BASIC 2000zł PREMIUM 3000zł

Blizny po samookaleczeniu

Blizny powstają przez uszkodzenie skóry właściwej oraz zastąpienie jej przez organizm tkanką łączną włóknistą. Osoby, które się samookaleczają najczęściej robią to przy użyciu noża lub żyletki. Miejsca, na których skóra jest uszkodzona to zwykle nadgarstki, przedramiona oraz uda. Są to miejsca, które można łatwo ukryć, ale nie zmienia to faktu, że cały czas szpecą ciało oraz przypominają o okolicznościach ich powstania.

Blizny po samookaleczeniu – usuwanie

Sposób leczenia blizn po samookaleczeniu jest taki sam jak w przypadku innych blizn. Mimo, że przyczyna uszkodzenia skóry jest inna, to blizna jest taka sama jak w innych przypadkach. Specjaliści najczęściej wybierają laseroterapię ponieważ jest bardzo skuteczna oraz bezbolesna. Głowica lasera, która emituje wiązkę światła laserowego jest przykładana do uszkodzonego miejsca skóry. Następnie wiązka światła rozbija uszkodzoną strukturą, przez co blizna jest mniej widoczna, a w efekcie końcowym, znika. W zależności od rodzaju blizny stosuje się także peelingi medyczne, lipotransfer i inne zabiegi.

Blizny po samookaleczeniu – dodatkowe leczenie

Leczenie blizn wyżej wymienionymi sposobami przynosi bardzo satysfakcjonujące efekty, ale powinno być wsparte pomocą innego specjalisty, w tym przypadku psychologa. Lekarze medycyny estetycznej mogą usunąć blizny na skórze, jednak przy samookaleczeniu powstają również blizny w psychice pacjenta.

Polecane zabiegi w leczeniu blizn po samookaleczeniu:

Discovery Pico
Laser Icon 1540
Laser iPixel
Mikroplazma Accent
Terapia światłem LED
Karboksyterapia
Lipotransfer
Iniekcyjne ujędrnianie skóry
Peeling chemiczny
Peeling medyczny PRX
Mezoterapia igłowa

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki