START! AKCJA CIAŁO 2022! Kup voucher on-line!
Kup voucher za 3000 zł i korzystaj z cen Black Friday przez 24 miesiące!

Blizny powypadkowe

Blizny powypadkowe to rodzaj blizn pourazowych, które powstają po ranach powypadkowych, oparzeniach lub rozległych skaleczeniach. Blizny po wypadku bardzo często wywołują nerwobóle, pieczenie i swędzenie skóry. Wśród blizn powypadkowych zdarzają się również blizny przerostowe które pojawiają się na skutek zaburzonego procesu gojenia, np. w wyniku rozdrapywania ran lub zakażenia pooperacyjnego. Jeśli zmiany pojawią się w miejscu zgięcia stawów, mogą bardzo utrudnić codzienne funkcjonowanie.

Blizny powypadkowe – charakterystyka

Blizny powypadkowe są zazwyczaj twarde, szerokie i wyraźnie wystają ponad powierzchnię skóry. Bezpośrednio po wypadku lub urazie blizny mogą być bolesne i swędzące. Na początku zmiany przybierają sinoczerwony kolor, jednak wraz z upływem czasu, stają się jaśniejsze, a uporczywy świąd ustępuje. W wyniku braku prawidłowej pielęgnacji, blizny mogą mieć skłonność do przesuszania i pękania.

Blizny powypadkowe – leczenie

Blizny powypadkowe, tak samo, jak inne blizny pourazowe, na początku leczy się przy pomocy specjalnych maści, plastrów silikonowych i masażu opuszkowego. Dzięki temu możliwe jest zmiękczenie i zmniejszenie blizny, a także poprawa krążenia w jej obrębie. Po upływie 6-12 miesięcy (w zależności od szybkości gojenia się rany) można podjąć się usuwania blizny przy pomocy metod pobudzających skórę do regeneracji, np. złuszczania chemicznego, mikrodermabrazji, mezoterapii, zabiegów z użyciem fal radiowych lub laseroterapii. Zabiegi laserowe pozwalają spłycić i uelastycznić tkanki otaczające bliznę i usunąć nawet 30% tkanki łącznej tworzącej bliznę. W wyniku rozpoczętego procesu regeneracyjnego włókien kolagenowych, zostaje wytworzona tkanka, która zastępuje bliznę i upodabnia się do zdrowej skóry.

Blizny powypadkowe – chirurgiczne leczenie blizn

Blizny powypadkowe można też usuwać chirurgicznie – w szczególności, gdy powstała w wyniku wypadku lub urazu rana nie mogła się z jakiegoś powodu prawidłowo zagoić. Metodę tę wybiera się najczęściej, kiedy rana była zszywana w pośpiechu, doszło do jej zakażenia lub zropienia bądź też uszkodzenia szwu.

Polecane zabiegi w leczeniu blizn powypadkowych:

Mikroplazma Accent
Karboksyterapia
Laser iPixel
Discovery Pico

 Alma Hybrid™

Pico Plus
Laser Icon 1540
Mezoterapia igłowa

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

WARSZAWA

al. Wilanowska 67 (Warszawa – Mokotów)

Kod pocztowy: 02-765 Warszawa

ul. Królewska 18 (Warszawa – Śródmieście)

Kod pocztowy: 00-103 Warszawa

al. KEN 54 (Warszawa – Ursynów)

Kod pocztowy: 02-797 Warszawa

ul. Jędrusik Kaliny 7 (Warszawa – Żoliborz, wejście od ul. Powązkowskiej)

Kod pocztowy: 01-748 Warszawa


KATOWICE

ul. Żelazna 2 (Katowice)

Kod pocztowy: 40-851 Katowice

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki