AKCJA CIAŁO 2021 - KUP VOUCHER I KORZYSTAJ Z CEN BASIC 2000zł PREMIUM 3000zł

Blizny powypadkowe

Blizny powypadkowe to rodzaj blizn pourazowych, które powstają po ranach powypadkowych, oparzeniach lub rozległych skaleczeniach. Blizny po wypadku bardzo często wywołują nerwobóle, pieczenie i swędzenie skóry. Wśród blizn powypadkowych zdarzają się również blizny przerostowe które pojawiają się na skutek zaburzonego procesu gojenia, np. w wyniku rozdrapywania ran lub zakażenia pooperacyjnego. Jeśli zmiany pojawią się w miejscu zgięcia stawów, mogą bardzo utrudnić codzienne funkcjonowanie.

Blizny powypadkowe – charakterystyka

Blizny powypadkowe są zazwyczaj twarde, szerokie i wyraźnie wystają ponad powierzchnię skóry. Bezpośrednio po wypadku lub urazie blizny mogą być bolesne i swędzące. Na początku zmiany przybierają sinoczerwony kolor, jednak wraz z upływem czasu, stają się jaśniejsze, a uporczywy świąd ustępuje. W wyniku braku prawidłowej pielęgnacji, blizny mogą mieć skłonność do przesuszania i pękania.

Blizny powypadkowe – leczenie

Blizny powypadkowe, tak samo, jak inne blizny pourazowe, na początku leczy się przy pomocy specjalnych maści, plastrów silikonowych i masażu opuszkowego. Dzięki temu możliwe jest zmiękczenie i zmniejszenie blizny, a także poprawa krążenia w jej obrębie. Po upływie 6-12 miesięcy (w zależności od szybkości gojenia się rany) można podjąć się usuwania blizny przy pomocy metod pobudzających skórę do regeneracji, np. złuszczania chemicznego, mikrodermabrazji, mezoterapii, zabiegów z użyciem fal radiowych lub laseroterapii. Zabiegi laserowe pozwalają spłycić i uelastycznić tkanki otaczające bliznę i usunąć nawet 30% tkanki łącznej tworzącej bliznę. W wyniku rozpoczętego procesu regeneracyjnego włókien kolagenowych, zostaje wytworzona tkanka, która zastępuje bliznę i upodabnia się do zdrowej skóry.

Blizny powypadkowe – chirurgiczne leczenie blizn

Blizny powypadkowe można też usuwać chirurgicznie – w szczególności, gdy powstała w wyniku wypadku lub urazu rana nie mogła się z jakiegoś powodu prawidłowo zagoić. Metodę tę wybiera się najczęściej, kiedy rana była zszywana w pośpiechu, doszło do jej zakażenia lub zropienia bądź też uszkodzenia szwu.

Polecane zabiegi w leczeniu blizn powypadkowych:

Mikroplazma Accent
Karboksyterapia
Laser iPixel
Discovery Pico
Laser Icon 1540
Mezoterapia igłowa

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki