Blizny przykurczowe

Blizny przykurczowe to typ zmian, najczęściej występujący po doznaniu przez skórę oparzeń. Takie blizny pojawiają się zwykle po oparzeniu II lub III stopnia, które powodują śmierć komórek skóry, a tym samym poważne obrażenia i uszkodzenia tkanki. Ten typ zmian jest problemem nie tylko natury estetycznej, potrafi bowiem powodować poważne problemy w poruszaniu się.

Blizny przykurczowe – objawy

Blizny przykurczowe najczęściej występują na samej skórze, jednak w niektórych przypadkach mogą sięgać mięśni i nerwów. Charakterystyczną cechą tych zmian jest przyciąganie się brzegów ran w procesie gojenia, co powoduje silne napięcie i swego rodzaju “przykurcz” skóry – stąd nazwa “blizny przykurczowe”. W wyniku tego procesu zwykle utrudnione jest poruszanie się pacjenta, dlatego problemu nie powinno się pozostawiać bez odpowiedniego postępowania,  mającego na celu jego usunięcie.

Blizny przykurczowe – leczenie

Blizny przykurczowe, ze względu na swoją specyfikę, mogą powodować nawet potrzebę rehabilitacji. Z tego względu niezwykle ważne jest ich odpowiednie leczenie. W celu wyboru najlepszej metody najlepiej udać się do specjalisty. Z dostępnych sposobów w ostatnim czasie dużą popularnością cieszy się laser na blizny, stanowiący niekiedy alternatywę dla tradycyjnych zabiegów chirurgicznych. W celach wspomagających efekty terapii można skorzystać również z profesjonalnych peelingów, karboksyterapii, naświetlań lampą LED, zabiegów z użyciem mikroplazmy lub mezoterapii. Czasem jednak, w przypadku rozległych i wyjątkowo utrudniających życie zmian, najlepszym sposobem na to, jak usunąć blizny przerostowe, może okazać się przeszczep skóry.

Polecane zabiegi w leczeniu blizn przykurczowych:

Discovery Pico
Laser Icon 1540
Laser iPixel
Mikroplazma Accent
Terapia światłem LED
Karboksyterapia
Lipotransfer
Iniekcyjne ujędrnianie skóry
Peeling chemiczny
Peeling medyczny PRX
Mezoterapia igłowa

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

Formularz kontaktowy

Imię i nazwisko

Email

Placówka:

Treść wiadomości

Copyright © 2018 KlinikaMiracki