AKCJA CIAŁO 2021 - KUP VOUCHER I KORZYSTAJ Z CEN BASIC 2000zł PREMIUM 3000zł

Blizny przykurczowe

Blizny przykurczowe to typ zmian, najczęściej występujący po doznaniu przez skórę oparzeń. Takie blizny pojawiają się zwykle po oparzeniu II lub III stopnia, które powodują śmierć komórek skóry, a tym samym poważne obrażenia i uszkodzenia tkanki. Ten typ zmian jest problemem nie tylko natury estetycznej, potrafi bowiem powodować poważne problemy w poruszaniu się.

Blizny przykurczowe – objawy

Blizny przykurczowe najczęściej występują na samej skórze, jednak w niektórych przypadkach mogą sięgać mięśni i nerwów. Charakterystyczną cechą tych zmian jest przyciąganie się brzegów ran w procesie gojenia, co powoduje silne napięcie i swego rodzaju “przykurcz” skóry – stąd nazwa “blizny przykurczowe”. W wyniku tego procesu zwykle utrudnione jest poruszanie się pacjenta, dlatego problemu nie powinno się pozostawiać bez odpowiedniego postępowania,  mającego na celu jego usunięcie.

Blizny przykurczowe – leczenie

Blizny przykurczowe, ze względu na swoją specyfikę, mogą powodować nawet potrzebę rehabilitacji. Z tego względu niezwykle ważne jest ich odpowiednie leczenie. W celu wyboru najlepszej metody najlepiej udać się do specjalisty. Z dostępnych sposobów w ostatnim czasie dużą popularnością cieszy się laser na blizny, stanowiący niekiedy alternatywę dla tradycyjnych zabiegów chirurgicznych. W celach wspomagających efekty terapii można skorzystać również z profesjonalnych peelingów, karboksyterapii, naświetlań lampą LED, zabiegów z użyciem mikroplazmy lub mezoterapii. Czasem jednak, w przypadku rozległych i wyjątkowo utrudniających życie zmian, najlepszym sposobem na to, jak usunąć blizny przerostowe, może okazać się przeszczep skóry.

Polecane zabiegi w leczeniu blizn przykurczowych:

Discovery Pico
Laser Icon 1540
Laser iPixel
Mikroplazma Accent
Terapia światłem LED
Karboksyterapia
Lipotransfer
Iniekcyjne ujędrnianie skóry
Peeling chemiczny
Peeling medyczny PRX
Mezoterapia igłowa

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki