AKCJA CIAŁO 2021 - KUP VOUCHER I KORZYSTAJ Z CEN BASIC 2000zł PREMIUM 3000zł

Blizny wklęsłe

Blizny wklęsłe, nazywane również atroficznymi lub zanikowymi, przybierają postać wgłębień w skórze, najczęściej o okrągłym kształcie. Zwykle występują po przejściu stanów zapalnych, szczególnie po trądziku, ale też po ospie czy, rzadziej, po urazach. Są one przede wszystkim problemem estetycznym, mogącym prowadzić do obniżenia samopoczucia chorego.

Blizny wklęsłe – przyczyny

Bezpośrednią przyczyną powstawanie blizn wklęsłych jest nieprawidłowa synteza tkanki, powstałej w miejscu uszkodzenia skóry. Włókna kolagenu, czyli białka stanowiącego główny budulec skóry, rozpadają się w głębszych warstwach tkanki, w wyniku czego powstają w niej wyraźne wgłębienia. Takie skazy to najczęściej blizny potrądzikowe lub powstałe po ospie.

Blizny wklęsłe – zapobieganie

W przypadku zapobiegania powstawaniu blizn wklęsłych niezwykle ważne jest poważne potraktowanie problemu. Najczęściej są one wynikiem trądziku, który nierzadko bywa lekceważony ze względu na jego pospolity charakter. Jednak częste występowanie tej choroby skóry nie oznacza, że nie jest ona poważna. W przypadku jej wystąpienia należy jak najszybciej rozpocząć leczenie, by nie dopuścić do rozwoju stanu zapalnego. Jeśli naszą twarz znaczą świeże blizny wklęsłe, możemy spróbować specjalnych maści, np. z masą perłową, które powinny wyraźnie je spłycić.

Blizny wklęsłe – leczenie

Leczenie blizn zanikowych najczęściej polega na pobudzaniu fibroblastów do naturalnej produkcji kolagenu. Bardzo dobre efekty daje laseroterapia, w szczególności z użyciem laserów frakcyjnych, ablacyjnych. Do stosowanych metod należą też mezoterapia, karboksyterapia, zabiegi światłem LED, lipotransfer czy profesjonalne peelingi medyczne.

Polecane zabiegi w leczeniu blizn wklęsłych:

Discovery Pico
Laser Icon 1540
Laser iPixel
Mikroplazma Accent
Terapia światłem LED
Karboksyterapia
Lipotransfer
Iniekcyjne ujędrnianie skóry
Peeling chemiczny
Peeling medyczny PRX
Mezoterapia igłowa

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki